Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kisebb a hasam és kevesebbet...

Kisebb a hasam és kevesebbet is híztam a 2. babával mint az elsővel, baj lehet?

Figyelt kérdés

32 hetes vagyok, de már 3 hete áll a súlyom és a hasam sem nagy.

A 30. héten minden rendben volt. Volt van így valaki rajtam kívül és minden rendben?


2009. okt. 23. 22:44
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy pl az első fiú volt most meg lány?

Nem értek hozzá, csak a fiú babák általában fejlettebbek.

Remélem minden rendbe lesz, jó babázást és sok boldogságot.


17/L

2009. okt. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne aggódj! Alkatfüggő ugyan, de ebben az időszakban még nem mérvadó a feltétlen súlygyarapodás! Minden más kialakult eddig a babán, s ha a vizsgálatok nem hoztak ki aggodalomra való okot, akkor rendben vagytok. Ez idáig nem volt szüksége a babának a nagyobb zsírpárnákra. S ezek szerint a tieidre sem. Ha figyeled testedet, elég jól rá lehet pipálni, hogy mi hiányozhat éppen a szervezetetekből. Ha észreveszed ezeket a jelzéseket, és kielégíted igényeiteket, akkor nincs baj. Ezzel nagyon sok jót tehetsz magatoknak! A súlygyarapodás önmagában még nem jelenti, hogy a baba jól fejlődik, mint ahogyan a súlyNEMgyarapodás sem.

Egyébként az utolsó 1-2 hónapban ugrik csak meg a baba súlya jelentősen. Ha minden igaz, ez pár hét múlva várható nálad. Ilyenkor simán megkétszerezi a súlyát a születéséig. Tudtommal a zsírpárnácskák is ekkor indulnak be igazán fejlődésnek a babán. Valószínűleg te is ezzel párhuzamosan fogsz pocakot növeszteni nagy hirtelenjében. Hogy zsírpárnák fognak-e rajtad lerakódni, az pedig abszolút alkatfüggő. Kérdezd édesanyádat, emlékszik-e, az ő alakja hogyan alakult ezidőtájt. Jó az esély, hogy a tiéd is hasonló lesz.

2009. okt. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja, s a lényeget elfelejtettem leírni az előbb (23:06-os voltam), hogy nem egyformák a terhességek. Én 3 gyereket hordtam ki, szültem meg. A terhesség és a szülés folyamatai is sokban különböztek egymástól. Nemcsak hízásban, sok minden másban is.

De, hogy megnyugodjál, érdemes esetleg az orvostól teljes vérképet kérni. Azon sokminden kiderül.

2009. okt. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!