Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan, aki pontosan...

Van itt olyan, aki pontosan tudja a fogantatás napját, de az UH szerint más a terhesség kora? Nem az utolsó menszeszhez számolták, mert annyira rendszertelen.

Figyelt kérdés
2009. júl. 26. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 13 hetes terhes voltam a mensim szerint, uh szerint csak 10 hetes. :S
2009. júl. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!Uh szerint 36 hetes,fogantatás szerint 33 hetes,a dokinak úgyis hiába mondaná az ember,hogy tudja mikor volt a fogantatás,ja a 36 hét a betöltött:))) Nekem így a vége felé mégegyszer átnézte a doki az uh leleteimet és szerinte teljesen megfelelnek a méretek a menstruációs "kornak"na ezt ki érti?De miért kérdezed?

36 hetes km:)

2009. júl. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Kb félidőtől lehet különbség, de nem biztos, hogy a fogantatás ideje miatt, egyszerűen csak van amelyik jobban nő. Én 4,12 kg-s gyereket szültem, de végig azt mondta a doki, hogy 2 héttel idősebb a koránál (mármint amit mensi alapján kiszámoltak.) Így én már a 36. héttől vártam, de végül a 41.-en bújt ki.
2009. júl. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Értem,amit írtok,de mensi szerint nálam nem nézték,mivel fogantatás előtt kb.2 hónapja volt utóljára,annyira rendszertelen.Csak a baba méretei alapján,amire azt mondták,h 13 hetes,de csak 12 hetes voltam.Azt mondják,addig még elég pontosan mérhetőek a babák.Akkor ez hogy lehet?
2009. júl. 27. 09:12
 5/9 anonim ***** válasza:
nekem a 9 héten (menzi szerint) egy héttel nagyobbnak mérte a drágámat. Örültem neki, azt jelenti, szépen fejlődik (legalábbis ezzel áltattam magam)
2009. júl. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én potosan tudtam a fogantatás napját, ezért a dokim módosította a mensit ahhoz képest és így nincs gond az uh-val. :) Mondjuk egyszer volt, hogy egy héttel nagyobbnak mérték még így is. :)
2009. júl. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

A kommentedre írom, hogy nekem a 11. héten 8 hetesnek mérték, erre azt mondta egy doki, hogy ilyen kicsinek még nagyon öntörvényűek. Ezért ezt a mérést nem is vettem figyelembe. Aztán a többi már jó volt. Igaz egy picit megijedtem, de hamar megnyugtattak. A 12. heti uh-n minden rendben volt. Nem szeretem a méréseket, sosem pontosak és csak ijesztgetik a kismamákat. :x Engem legalább is mindig, aztán kiderül, hogy nincs is baj.

2009. júl. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi,h írtatok.nem minden fórumban válaszolnak.Picit nyugodtabb lettem.
2009. júl. 27. 16:38
 9/9 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem válaszolónak. Szerintem, ha ugyanabban az órában 2 különböző doki mérné a babát, lenne pár milli eltérés. Elnagyolják egy kicsit a méréseket, de 1-2 milliléter nem is fontos, mert bármikor behozhatja, vagy egy kicsit ellustulhat a fejlődésben. Az a lényeg, hogy 2 uh. között eltelt időben reális legyen a növekedése. Ne aggódj! Örömteli babavárást(-:
2009. júl. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!