Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Toxémia, magas vérnyomás a...

Toxémia, magas vérnyomás a második babánál is?

Figyelt kérdés
Első terhességem alatt magas volt a vérnyomásom, aminek életmentő császár lett a vége. Szerintetek mennyi az esély arra, hogy a második terhességemnél is ilyen problémáim lesznek? Mi a tapasztalat?
2012. aug. 29. 07:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm aki az első 2 babánál is szedett gyogyszert magas vérnyomásra most várja a 3.babát 29hetes és bent fekszik szintén magas vérnyomással.
2012. aug. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is toxémiás voltam és nagyon félek a 2. babától. Senki nem fogja tudni ezt neked megmondani, még az orvosok se. Nekem az egyik orvos azt mondta, hogy az első terhességnél jön csak elő, ha ugyanattól a férfitól leszel megint terhes, akkor nem. De ez az első válaszadó ismerősénél sem jött be.
2012. aug. 29. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Barátnőm toxémiás volt az elsőnél, koraszülött lett a kicsi, 1600 gramm körüli súllyal született, a második gyereknél nem volt semmi baja, majdnem négy kilós lett a baba.

Nekem az elsőnél a végén ment csak fel a vérnyomásom, azt írták a zárómba, hogy toxémia, de mivel kicsi volt súlyra, bár időre született, valami keringési elégtelenség volt a háttérben. A második babánál szintén ingadozott a vérnyomásom, de igazából nem volt magas, csak szülés előtt ugrott fel 180-ra, de itt már jobban résen voltak, uh-n látták, hogy keringési elégtelenség van, ezért befektettek. Szóval nekem mindkét terhességem alatt ugyanaz a probléma jött ki.

2012. aug. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!