Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kromoszóma vizsgálatot milyen...

Kromoszóma vizsgálatot milyen esetben kell elvégeztetni? És miért?

Figyelt kérdés
2012. aug. 29. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Két esetben ajánlott (de nem kötelező!) 1) Ha UH vagy vérvizsgálat alapján ennek gyanúja felmerül 2) Ha az anya kora miatt ajánlott, tehát 35 felett.

miért kérded?

2012. aug. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsiságból kérdezem, mert mindenki mondja hogy ott biztosan meg mondják a baba nemét. Köszönöm a válaszod. :)
2012. aug. 29. 09:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Természetesen, hiszen a kromoszómákat vizsgálják.-) ott kiderül, hogy XX v XY:-)

de ezek minden esetben invazív vizsgálatok (népszerűbb nevén "hasbaszúrás") úgyhogy inkább várd ki, míg uh-n kiderül..

2012. aug. 29. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja hogy ez az mikor "hasbaszúrnak", nálunk ez úgy működik hogy csak akkor kell menni ha a kombinált teszt, vagy az afp eredmény nagyon rossz. Így már értem, nem tudtam hogy kromoszóma vizsgálat a megnevezése. Köszi a választ.
2012. aug. 29. 10:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát igen, ezeket a beavatkozásokat csak nagyon indokolt esetben javasolják, és hidd el (tapasztalatból mondom), hogy ilyenkor a baba neme érdekel a legkevésbé! csak egészséges legyen, ez a lényeg (egy nagyon igaz közhely!)
2012. aug. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kromoszómavizsgálat (amniocentézis, magzatvízvétel)


Csak akkor indokolt, ha rossz a 16. heti AFP eredmény, vagy valamilyen pozitivitás áll fenn, ha rossz a 18-19. heti Uh, vagy ha 35 év feletti vagy...

Én átestem rajta, alacsony AFP, magas Hcg, magas Down-kockázat miatt, 23 évesen! Nagyon fájt, utána 1 hét szigorú pihenés, 3 hét idegeskedés, várakozás az eredményre és minket valóban nem az érdekelt, hogy akkor 100%-osan meg tudják mondani a nemét, hanem az, hogy egyáltalán egészséges legyen, és megtarthassuk.


Szóval csak úgy ne akard ezt a vizsgálatot, mert vetélési kockázattal jár... A kicsi pedig úgyis megmutatja majd magát, előbb-utóbb... :)


29 hkm

2012. aug. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!