Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy számolják ki a szülés...

Hogy számolják ki a szülés időpontját? Beírtam a neten egy naptárba, de a védőnő más dátumot számolt ki (+3 nap). Ez végleges? Vagy a doki is mond majd egy dátumot?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a helyesebb dátum? Ha a ciklus hosszát változtatom, inkább hamarabbi dátum lenne a helyes, ő meg még a 28 napos ciklus számítására 3 napot rászámolt. A ciklusaim 24-26 naposak voltak, az utolsó időszakban 28.
2009. júl. 27. 07:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A baba mond majd egy dátumot, az lesz a végleges! ;)
2009. júl. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg mindenhol ugyanúgy számítják, gyakorlatilag nekem ahány ember kiszámolta a korong alapján, annyi dátum volt, egy-egy nap elcsúszással. És nem volt annyira bonyolult az esetem, mert mindig pontos 28 napos ciklusaim voltak, a peteérés napját is tudtam, sebaj.

Végül a doki lőtte be a 12. uh-n mért adatok alapján, azt mondják, hogy ez alapján lehet a legpontosabban meghatározni, ha pontos a mérés, utána már erre nem lehet alapozni. Ez egybeesett az én számításommal napra pontosan.

Végül a fiam három nappal a kiírt dátum előtt született.

A várható születési dátumot tényleg nem kell komolyan venni, mindegy, három nap plusz, vagy minusz, elég, ha egy kb dátumod van és arra számíts, hogy vagy az azelőtti két hétben, vagy az azutáni két hétben fog megindulni a szülés, tehát már légy készenlétben.

2009. júl. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem a menszi alapján holnap kellene szülnöm. (júl 28) Az orvos a 12. heti uh. alapján módosított még anno (aug 12-re) Nekem a két dátum között sajnos nem csak 3 nap van, de már az a dátum is közeleg. Amúgy semmi jele nincs sajna, hogy holnap megszülnék.

Kitartás valamikor csak kijön...

2009. júl. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!