Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesvitamin és multivitamin...

Terhesvitamin és multivitamin nem mindegy?

Figyelt kérdés
Mi van a terhesvitaminba,ami a multiba nincs?Csak mert eddig multivitamint szedtem,lecseréljem?
2012. szept. 1. 22:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, mert egy terhes nőnek más összetételben kellenek a vitaminok, illetve folsav, ami szükséges a baba egészségéhez, nagyobb mennyiségben van a terhesvitaminban.
2012. szept. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem mindegy!
2012. szept. 1. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

AHogy az első is írta, más a vitaminok és ásványi anyagok összetétele, illetve mennyisége, minta multivitaminban, és még így sem elég, mert külön kell még mellé magnézium, és kálcium is.

Cseréld le, bár az orvosod biztos többet tud mondani...

2012. szept. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Azért elég sokan vannak, akik egyiket sem szedték és mégis tökéletesen egészséges lett a baba! Szóval annyira nem kell ezt túlfújni.

Szerintem ha nincs veszélyes vitaminhiányod, akkor elég a multi is!

2012. szept. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem mindegy!!!

Teljesen másképp van a kettő "összerakva".

A multiban pl.nincs folsav, ami nagyon fontos.

De van benne A-vitamin, ha megfigyeled a terhesvitaminokban nincs. Hogy miért? Mert a túlzott A-vitamin fogyasztás vakságot okozhat a babánál, pl.ezért is nem ajánlják a túl sok máj fogyasztását.

Én egy A-vitamin készítményt szedtem a bőröm miatt félévig, a kezelés után 1évig nem szabad volt teherbeesnem, mert mentálisan sérült, vagy vak lehetett volna a baba.

Ne szedd a multit! Inkább akkor semmit ne szedj!

2012. szept. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én épphogy olyan multivitamint szedek, amiben van folsav!!!!


30 hkm

2012. szept. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Meg gondolom A-vitamin is!
2012. szept. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én is olyat szedek,amiben pont van folsav,viszont az A vitaminra csak annyit mondanék,hogy pl az Elevit is tartalmazza.Szóval??
2012. szept. 2. 21:45
 9/12 anonim ***** válasza:

Ok.akkor szedd a multit, nekem olyan mindegy, csak jót akartam. Max.ha akarsz utánaolvasol mit okoz a túlzott A vitamin. Gondolom ha az Elevitben van is, elenyésző a multihoz képest. Én femibiont szedek, abban pl.nincs A-vitamin.

De nekem tényleg nyolc, hogy mit csinálsz, csak válaszoltam tudásom szerint. Legjobb ha megkérdezed a dokidat, nem?

2012. szept. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen, van az Elevitben is A-vitamin, de csak annyi, amennyire feltétlen szükség van, túladagolni nem szabad, mert a túlzott A-vitamin bevitel okoz fejlődési rendellenességeket a babánál. Azért célszerű terhesvitamint szedni a multivitamin helyett, mert ezekben pontosan olyan arányban vannak benne a vitaminok, ami ilyenkor kell a kismamának és a babának. Semmiképp ne multivitamint szedj, ha teheted! Normál szervezetnek biztos jó, de ilyenkor ez egy más állapot, másra van szükség.
2012. szept. 18. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!