Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt, majd kisbabáv...

Terhesség alatt, majd kisbabával nem volt hátrányotok abból, hogy párotokkal nem vagytok házasok?

Figyelt kérdés
Nem volt kellemetlen helyzetetek belőle?Vagy minden ugyanolyan mintha a párotok a férjetek lenne.
2012. szept. 3. 10:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősi körben akik élettársak, azoknak nem volt. Én megházasodtam, de gyűrűt nem hordtam. Egyszer szálltam fel a buszra, és ahogy fogtam a babakocsit, az előttem lévő idős néni odasúgta a férjének, hogy "na ennek sincs gyűrűje".

De az én generációmban már nagyon sokan együtt élnek papír nélkül, a gyerekeim osztályaiban is van akiknek össze vannak házasodva a szüleik, van ahol már a második partnerrel vannak... a beszélgetések során derül ki, hogy valaki férjeként vagy csak a párjaként emlegeti a társát, vagy kiderül, hogy a nagyobb gyerek az anyuka előző házasságából van... szóval mindenféle formációt láttam a közelünkben.

2012. szept. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Soha. A környezetünk elfogadta, én meg direkt így érzem jól magam. A nagylányom 5 éves, a kicsi 1. És eszem ágában sincs házasodni. Soha nem tett senki megjegyzést, hivatalos helyen, egészségügyben, oktatási intézményben sem kerültünk hátrányos helyzetbe. Ez teljesen hétköznapi dolog.
2012. szept. 3. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az égvilágon semmi hátrányunk nem származott. :) Sem a terhesség alatt, sem a kisbabával, sem bölcsibe iratkozáskor, sem oviba iratkozáskor. :) Illetve oviba még beiratkozáskor nem voltunk házasok, de azon a nyáron volt a lagzi, tehát mikor szeptemberben kezdte, már házasok voltunk. De nem a "hátrányok miatt", hanem mert így jöttek össze a körülmények. :D Ahogy az első válaszoló is írta, a mai világban rengetegen vállalnak babát élettársi kapcsolatban. Nem a papír határozza meg, hogy két ember mennyire szereti egymást, illetve a gyerek boldogsága sem ezen múlik. Egyébként mi is már több mint 9 éve voltunk együtt mikor megházasodtunk, sokan nem is tudták, hogy előtte nem voltunk. :)
2012. szept. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!