Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Tgyás-ra az igénylést a...

A Tgyás-ra az igénylést a munkáltatónak kell az OEP honlapján található programon keresztül kitölteni most már?

Figyelt kérdés
2012. aug. 21. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem. Attól függ. Ha kifizetőhely, akkor az 50es nyomtatványt töltöd ki és adod le a munkáltatónak, és ő intézi tovább, ha nem, akkor a nem kifizetőset csinálod.


Épp ma kérdeztem meg a béreseket.

2012. aug. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Igen, de nagyon oda kell figyelni rá, hogy jól töltsétek ki, mert minden apró hibáért visszadobja az OEP. Az ellenőrző programot se ne felejtse el használni a könyvelőd vagy a munkáltatód könyvelője!! A BAR kódnak kell az alján végül kijönnie akkor jó, de a dátumokat nem tudja ellenőrizni a rendszer, ha egy számot is tévedtek, a OEP nem fogadja el a beadványt!
2012. aug. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kettes vagyok. Én ezt most csináltam végig. Nem volt egyszerű.
2012. aug. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Baromira örülök, hogy így bonyolították. Pár éve még papíron volt, sokkal egyszerűbb úgy szerintem.

A munkáltatónak akkor ezt a tgyás kérelmet meg a foglalkoztatóit kell kitöltenie, nekem kell valamit, hogy be lehessen adni?

2012. aug. 21. 14:58
 5/6 anonim ***** válasza:
Neked kell beadnod a munkáltatódnak egy kérelmet + ha már megvan a baba anyakönyvi kivonat+valami kórházi igazolást, ha nincs meg a baba még, akkor meg a rózsaszín igazolást a nyilvántartásba vételről.
2012. aug. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2-3-as vagyok. Ezt nem tudom igazán, mert én magamnak töltöttem ki az egészet, a könyvelőm azt mondta, hogy ehhez nincs türelme és idegzete. Márciusban született a kisfiam, augusztusban kaptam először Tgyás-t. Nagyon gáz!
2012. aug. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!