Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma megállapította az orvos...

Ma megállapította az orvos hogy 8 hetes terhes vagyok. Akkor hogy is van ez? A fogantatástól számolva 8 hét, vagy adjak még hozzá 2hetet? Nem értem hogy is van ez.

Figyelt kérdés
2012. szept. 4. 11:35
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja és nem mondta hogy akkor várhatóan mikorra vagyok kiírva...???
2012. szept. 4. 11:36
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó menstruációtól számoljuk.
2012. szept. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

vizsgálattal állapította meg, vagy az utolsó mesni első napjától?

egyébként így kell számolni: utolsó mesni első napja.

2012. szept. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Na igen,csak 3 hónapja nem volt vérzésem,spontán peteérésből jött a pici.
2012. szept. 4. 11:37
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
utolso menstruácio elsö napjátol számolja hetek még változhatanak uh adja meg meg a baba méretei
2012. szept. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
vizsgálatból
2012. szept. 4. 11:37
 7/15 A kérdező kommentje:
45mm petezsák benne 22mm-es embrió
2012. szept. 4. 11:38
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Pontosabban az utolsó menstruáció 1. napjától számoljál.Így tulajdonképpen a 40 hétből 2 hétig nem is vagy terhes igazából.

Az érdekes, hogy nem mondta meg...

Én regisztráltam a ciklus.hu-ra, mert van rajta terhesség figyelő.Hetente küldenek e-mailt hogy mi van a babócámmal. :) És itt leírják azt is, hogy mikorra várható szülés.

Boldog babavárást!

2012. szept. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha nem volt menstruációd, akkor biztosan a baba méretéből következtetett.
2012. szept. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

nyilván ha nem volt rendszeres a ciklusod, akkor nem abból kell számolni.


de ha valakinek rendszeres a ciklusa, akkor az alapján számolják, ebből is látszik hogy igazából az első két terhességi héten még nem is vagy terhes, csak akkor történik meg a peteérés, rá kb egy hétre a beágyazódás, és rá még egy hétre van az, hogy nem jön meg. Normál esetben az ember ekkor 4 hetes terhes.


ha nálad nem volt pontos a ciklus, akkor ezt úgy kell érteni, hogy ha most vagy 8 hetes, akkor 6 hete volt peteérésed, és 4 hete lett volna egy menstruációd, ha nem esel teherbe.


a terhességet egyébként 40 hétig számolják, tehát a szülés várható időpontját te is ki tudod számolni, ha most vagy 8 hetes, akkor 32 hét múlva szülsz várhatóan, azaz április közepén.


ja, és persze gratulálok :)

2012. szept. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!