Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kötelező vizsgálatokra 4x...

Kötelező vizsgálatokra 4x enged el a munkahely, ezt mondták ott. A többire nem kötelesek? (vérvételek pl)

Figyelt kérdés
Törvényileg fizetik, vagy fizetés nélküli szabi?
2012. szept. 5. 01:26
 1/6 A kérdező kommentje:
Persze igazolás mindenről van és viszek.
2012. szept. 5. 01:41
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én úgy tudtam,hogy a munka törvénykönyve előírja,hogy a kismama a kötelező orvosi vizsgálatok idejére mentesül a munkavégzés alól. Tehát el kéne,hogy engedjen. Engem nem engedtek el az AFP-re,kedvesek,mi? De aztán azóta,nem tudom,hogy ez változott-e július 1.-től.

36hkm

2012. szept. 5. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mivel 4 pecsét kell a kis könyvedbe ezért 4x engednek el.

Én anno ha uh-ra vagy bármi másra mentem aznapra szabadságot vettem ki, hiszen uh-n is fél napot ott ültem mire sorra kerültem.

2012. szept. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia!Minden vizsgálatra kötelesek elengedni!Nemrég néztünk tána párommal és az Mt. előírja h kötelesek elengedni a vérvételekre is, és erre az időre is jár fizetés!Figyelj oda erre, emrt a munkáltatók szeretik azt elhitetni a kismamákkal h erre nem jár fizetés pedig jár!!!
2012. szept. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
minden kötelező vizsgálatra el kell, hogy engedjenek. a vérvételek is kötelezők. az számomra se derült ki, hogy ezeket az időket le kell dolgozni vagy nem. én általában szabit vettem ki vagy később mentem be ilyenkor. mondjuk én veszélyeztetett voltam és nem is dolgoztam csak néhány hónapot terhesen.
2012. szept. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kötelesek elengedni, és nem kell szabit kivenni vagy ledolgozni. Szemetek a munkáltatók, mert ezt hitetik el a kismamákkal. Benne van a munkatörvénykönyvebn, a www.njt.hu-n utána tudsz nézni. (ez jobb, mint az mo-s, állandóan frissítik és aktualizálják)
2012. szept. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!