Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem akarom hogy választott...

Ha nem akarom hogy választott dokim legyen, akkor honnan fogom tudni hogy mikor kell mennem UH-ra meg a vizsgálatokra? A védőnő mondja majd el ezeket vagy hogy vam ez ilyenkor?

Figyelt kérdés
2012. máj. 24. 15:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálam az úgy volt, h elmentem a helyi rendelőintézetbe egy nődokihoz. Ő adott meg időpontokat uh-ra, meg vizsgálatokra. Volt h helyben volt, volt h el kellett mennem máshova. A védőnőnek csak a vizsgálatok eredményeit kellett megmutatni.(ahogy persze a dokinak is)

2012. máj. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nálam a védőnő kérte az időpontokat, ő figyelmeztetett mikor hova kell menni. Ahová pedig beutaló kellett, oda meg az háziorvosom adta. Amúgy minden hónapban egyszer volt terhesgondozás, oda jártam és ott vizsgált meg az orvos.
2012. máj. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Terhesgondozásra attól még kell járni,gondolom a te esetedben a helyi sztk-ba,ott az adott orvostól kapod meg az időpontokat,hogy mikor hova kell menned!
2012. máj. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én sztkba jártam dokihoz.Havonta 1x kellett mennem előtte mindig a védőnőhöz kellett menni.Ő adta a beutalókat a doki csak aláírta,meg az időpontokat uh-ra is a védőnő kérte.De nekem még a legelején mikor először mentem hozzá adott egy papírt amire le volt írva hogy mit melyik héten csinálnak.
2012. máj. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A kettő két külön dolog. Magyarországról beszélünk gondolom, itt terhesgondozásra kell járnod a saját és a kisbabád érdekében is. Amikor kimarad a vérzésed, és elmész a nőgyógyászhoz (aki lehet magán vagy sztk-ban rendelő is), akkor ő megvizsgál, ad neked igazolást. Az igazolás alapján a védőnő kiállítja neked a terhes kiskönyvet, amit minden vizsgálatra mindig vinned kell magaddal.

Az orvos a kiskönyvedbe jegyzi fel neked, hogy mikor milyen vizsgálatra kell menned, tőle (sztk-ban az asszisztensnőtől) kapod a beutalókat. Nem kötelező ugyanahhoz az orvoshoz járnod, sztk-ban sok nőgyógyász rendel, odamész amikor odamész, és meglátod, hogy éppen ki rendel. Ha akarod, akkor csinálhatod azt is, hogy egy orvost kiválasztasz magadnak (nem kéred fel, nem fizetsz neki), és mindig akkor mész, amikor ő rendel.

Nagyon fontos, hogy orvos kísérje figyelemmel a terhességedet, ez nem jelenti azt, hogy bármennyit is perkálnod kélne neki érte. Ha akarod felkéred, ha nem akarod akkor nem kéred fel.


Nem mellesleg a terhes kiskönyvedben 4 bélyegző kell az orvostól és 4 a védőnőtől, hogy megjelentél terhesgondozáson, ez alapján egyszeri anyasági támogatás jár neked, ha megszületett a kisbabád, ez 64e Ft körül van (nettó). A szülést követően az orvos adja ki neked ezt az igazolást, ami alapján tudod igényelni ezt az összeget.

2012. máj. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A védőnő is csak akkor állítja ki a kiskönyvet,ha megvan az első UH lelet,hogy babás vagy.Úgyhogy először helyi Sztk(terhesgondozó),ott kapsz beutalót UH-ra,Aztán védőnő és a többit úgyis mondja a védőnő és a doki is,mikor kell hozzájuk menni,ill.mikor milyen vizsgálat következik.

24hkm

2012. máj. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves 87%-os nagyon jól összefoglaltál mindent, elméletben így van. De területenként változik a dolog. Én is azt hittem, h ez mindenütt hasonló, de ahogy olvasom van, akinek a védőnő, háziorvos "ad" időpontokat.

Mindig az adott városban/településen kell érdeklődni az "illetékesektől", először a védőnőtől persze, az még kis településeken is van.

2012. máj. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

4.vagyok

Ahogy itt olvasom a kommenteket,mindenhol másképp van.Van ahol a doki adja a beutaló van ahol a védőnő(nálunk is),van ahol több doki is rendel sztkba van ahol 1(nálunk,illetve 2 de a terhesgondozást csak az egyik csinálja,az NST-t meg a másik)Ezt úgyis megtudod ha elmész majd a védőnődhöz.De persze előtte dokihoz kell elmenni.

2012. máj. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nőgyógyászhoz holnapra van időpontom UH-ra, utána egyből keresnem kell védőnőt vagy elmondja majd az orvos? Sajnos itt helybe nem tudom hogy hol van védőnő és a háziorvost sem ismerem, mert 1 hónapja költöztem ide, és nem ismerek még semmit sem :(
2012. máj. 24. 19:15
 10/11 anonim ***** válasza:
Add egy papírt a doki,amivel a védőnőhöz kell menned.Ha nem vagy még ott ismerős akkor kérdezd meg a dokit hogy hova kell menned,hol a védőnő.
2012. máj. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!