Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem mondhatják meg az sztk-ban...

Nem mondhatják meg az sztk-ban a baba nemét?

Figyelt kérdés
Most voltam orvosnál, 15+5 hetes vagyok, csinált ultrahangot. Kérdeztem, hogy ilyenkor lehet-e már esetleg látni a nemét, erre rámförmedt, hogy ez nem magán rendelés, el lehet menni mindenféle babamozikra, ahol megmondják a nemét ha érdekel, ők ilyen információkra jogilag nem felhatalmazottak, nem mondhatnak nemet. Most ez komoly???? A 18. heti genetikainál csak mondanak valamit nem? :O Kérdeztem, hogy a monitorról lefényképezhetem-e az uh képet, arra meg azt mondta, hogy ezek a képek már genetikába tartoznak, ezért jogilag nem megengedhető...
2012. szept. 5. 20:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
hát én ilyet még nem hallottam, sztem ez szimplán bunkó volt. nekem a 18 hetes genetikain mondták meg, mert a 12 hetesen még nem látszott az sztkban
2012. szept. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%
Juj, de furcsa!! Én két éve sztk-s terhesgondozásra jártam, ott előre be kellett fizetni egy csekket, és lehetett fotót, vagy videót kérni. Rendes volt a doki, mert nem vette be a gép, az újraírható lemezt, kiderült, hogy 50 Ft-ért adnak nem újraírhatót. A 16 héten pedig kétszer is próbálta kilesni a babám nemét, de a kis csalafinta folyton a popóját mutatta neki. Én még ilyenről nem is hallottam. Két év alatt ekkorát változott volna a világ?
2012. szept. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

Nekem mindkét babát megmondták, igaz a 30. héten. És le is fényképeztem őket a monitorról.

Egyszer volt olyan, talán 20 hetes körül, hogy mondtam a dokinak, nézze meg a baba nemét. Erre azt mondta, hogy most nem, mert sokan vannak utánam.


A helyedben lecserélném a dokit, azért ez így ebben a formában nagyon durva.

2012. szept. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
sztk és sztk között is van különbség. régebben az újpestibe jártam, ahol balkáni állapotok uralkodnak. a 11 kerületben meg normális az ellátás.
2012. szept. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

dikk...

jó barmok.. én is SZTK rendelésre járok de itt soha nem volt ilyen hogy taplók lettek volna

mindig alapos és körültekintő nálunk az ultrahangos hölgyike

magától kérdi hogy szeretnénk-e tudni a baba nemét.

sőt még néha néha ajándékba is ad képet pedig az ezer forint volna.

2012. szept. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%

Jó bunkó volt akkor. Nálunk adnak képet, apuka is bejöhet. Amint látják a nemét,-ha kérdezed- már mondják is.

Hol voltál?

2012. szept. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
ismerős helyzet, Szolnok :(
2012. szept. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%
Nos,ez igen,sajnos orvosfüggő.Valószínűleg,te egy bunkó,pénzéhes dokit fogtál ki,aki igen megkeseredett,ha így viselkedik,és irigykedik a magánorvosokra,akik rengeteget keresnek.Mert,sajnos az SZTK-s rendelés minősége,csak is az orvos jóindulatán múlik.Természetesen,ha látják megmondják a genetikán,bár eddig azt hittem természetes,hogyha látják megmondják.
2012. szept. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%
b.unkó volt!!!!! én mindkétszer sztk-s dokihoz jártam, ráadásul más csinálta az uh-kat, de rendesen megnézte és fotót is lehetett kérni!! Ezt a dokit én helyretettem volna szívesen, h hívja csak ide az osztályvezető főorvost, szeretnék kérdezni tőle pár dolgot.......!!
2012. szept. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk 500 Ft egy kép. Ha kérjük, adnak, persze dokija válogatja, hogy ki hogy áll hozzá. Első terhességemnél a 12. hetin szerettem volna képet, mire a doki mondta, hogy hát még alig látszik valami, semmi értelme a képnek, meg hogy pénzpazarlás. Nem erőltettem tovább, de piszok rosszul esett. Minek turkál az én pénztárcámban. Majd én eldöntöm, hogy pénzpazarlás e nekem vagy sem. Feketelistára került nálam emiatt, aztán a végén nála szültem. :) Szerencsére akkor pozitívan csalódtam benne. :)

Amúgy a baba nemét azért nem szívesen mondják meg sokszor, mert ha nem látni tisztán és ráfogja, hogy pl fiú, majd erre alapozva bevásárolnak a szülők, majd kiderül, hogy mégsem fiú, akkor nehogy pattogjanak nekik. Szerintem volt már ilyen esetük, ezért nem szívesen vállalják, max ha teljesen biztosak benne (bár teljesen biztosan a szülés után lehet megállapítani a nemét :D ) Én kérdeztem most a második terhességemnél a 18. héten és percekig keresgélt, de nem volt biztos, így azt mondta vegyük úgy, hogy nem mondott semmit. :) Rendes volt, mert sztk, nem kötelessége keresgélni nekem. :) A fiamnál a 4D-n a 28. héten ha nem kérdezem, akkor is láthatom, teljesen kivehető volt, hogy fiú. :) Azért az tényleg más kategória. Sajnálom, hogy a sima sztk rendelésen a kórházakban nincs ilyenre mód. :(

2012. szept. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!