Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem mondhatják meg az sztk-ban...

Nem mondhatják meg az sztk-ban a baba nemét?

Figyelt kérdés
Most voltam orvosnál, 15+5 hetes vagyok, csinált ultrahangot. Kérdeztem, hogy ilyenkor lehet-e már esetleg látni a nemét, erre rámförmedt, hogy ez nem magán rendelés, el lehet menni mindenféle babamozikra, ahol megmondják a nemét ha érdekel, ők ilyen információkra jogilag nem felhatalmazottak, nem mondhatnak nemet. Most ez komoly???? A 18. heti genetikainál csak mondanak valamit nem? :O Kérdeztem, hogy a monitorról lefényképezhetem-e az uh képet, arra meg azt mondta, hogy ezek a képek már genetikába tartoznak, ezért jogilag nem megengedhető...
2012. szept. 5. 20:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
87%
Azért a stílussal van itt a gond, nem azzal, h nem tudta eldönteni a nemét. (mert különben lehet ez volt), de akkor azt mondja, hogy "úgy 80%, hogy lány, de még ne vegyenek rózsaszín ruhácskát, várjuk meg a 18. heti uh-t, az a biztosabb!" kész, ennyi. Amúgy meg jogilag fel vannak hatalmazva, h megmondják a baba nemét, ha a szülő(k) szeretné...
2012. szept. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
80%
Nekem minden egyes UH-on mondták, hogy fiú, már 12. hetes korom óta, úgy, hogy nem is kérdeztem. Barátnőm ugyan ennél a dokinál úgy járt, hogy rákérdezett (azt hiszem a 18 hetes UH-on), hogy milyen nemű a baba, erre azt a választ kapta, hogy ne is kérdezze, mert nem tudják, de ha tudnák se mondhatnák meg. Én is csak lestem, mikor elmesélte, hogy jártak. Szerintem szar napja volt a dokinak, és pont rajta vezette le. Valószínű, hogy egy ilyet fogtál ki Te is.
2012. szept. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

én még nem tudom a pici nemét, de meg fogják mondani. 3 képet is kaptam más-más uh-n és ingyen. szóval nem tudom miért lehetnek ilyenek.

én a 22. kerületbe járok sztk-s rendelésre.

2012. szept. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nekem még a 12. hetes előtt volt 2 uh-m, akkor én is kaptam róla kis képet. A 12. heti genetikait más orvos csinálta, mikor kérdeztem, hogy képet nem-e kapok róla, akkor azt mondta, hogy ilyenkor nem jár... már akkor is szomorúan vettem tudomásul. De ez meg a jogi dumával nagyon felbosszantott. Eleve az uh előtt kérdeztem, hogy a párom megnézhetné-e, mert még sose látta, közölte, hogy nem, mert hüvelyi uh lesz... Néztem rá, 16 hetesen még minek csinál hüvelyit, mikor már a 12. hetinél a másik orvos mondta, hogy ilyenkor már fölösleges a hüvelyi. Meg majdnem mondtam, hogy és akkor mi van? Maga szerint a gyerek hogy került oda be? Gondolta a párom még nem találkozott velem odalent? :D Na persze fél perc se volt az uh, be-ki, és jött a hasi uh. Szegény apát pedig vidékről ezért rángattam fel, mert a többi időpontomnál még sose tudott ott lenni, most végre igen.

Jó, azt hozzá kell tenni, hogy fél 2-ig tartott a terhesgondozás, és én 3-kor kerültem be, és még voltak 2-en utánam, de könyörgöm, ne rajtam vezesse már le a feszkóját! Amúgy láttam, hogy a gép kiadta azt a kis képet, arra kérdeztem rá előbb, mert azt hittem, csak elfelejtette odaadni, és mondta, hogy az nem az enyém. Utána akartam legalább lefotózni. Legközelebb nem kérdezek, csak cselekszem. :D

2012. szept. 5. 23:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!