Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes terhesen erős hasmenés...

8 hetes terhesen erős hasmenésem van. Nem tudom mitől lehet, semmi olyant nem ettem. Lehet baja a babának?

Figyelt kérdés
2009. júl. 29. 10:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem valószínű. Igyál eleget, pótold a kieső folyadékot.

Akkor kellene aggódni, ha huzamosabb ideig tartana és nagy hascsikarással, görcsökkel járna, mert ez ingerelheti a méhet és az is elkezdhet görcsölni.

Magnéziumot mennyit szedsz? Ha többet, mint a szükséges napi mennyiség,az okozhat hasmenést, mert a szervezet így üríti ki a felesleget.

2009. júl. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem szedek magnéziumot. Eddig székrekedésem volt és az előző terhességem alatt is végig, ezért furcsa nekem most ez a hasmenés.

Köszönöm a választ, remélem semmi gond nem lesz.

2009. júl. 29. 10:30
 3/7 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. Hát, ha még nem is a magnéziumtól van, akkor főleg ne aggódj, valószínűleg természetes. Ilyenek ezek a pocakbabák.

Én is a másodikat várom. Az elsővel nekem is végig székrekedésem volt, kellemetlen volt, szenvedtem, aranyerem lett és híztam 25 kg-ot, amiről szerintem nagyrészt ez tehetett.

Lehet, hogy nyámnyila vagyok, de a második baba előtt csak a székrekedéstől féltem, semmi mástól nem.

A 11. hétben vagyok és eddig egyetlen egyszer volt egy napig, egyébként nekem is inkább hasmenés féle van délelőttönként 2-3 alkalommal, de nem fáj a hasam, nem csikar, semmi baj. Úgyhogy őszintén szólva én még örülök is neki, nem szenvedek emiatt. Nem is híztam még.

2009. júl. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Neharagudj hogy nem a kérdésedre válaszolok, de tapasztalatom még nincsen. De viszont, nekem a mensim késik, Hétfőn kellett volna megjönni, és hétfő óta van ez.És ahogy az utolsó válaszadó irta, nekem is reggelente megy a hasam. De nem jár semmi csikarással, görccsel. Még nem teszteltem, jövőhéten fogok. Szerintetek bizakodhatok?
2009. júl. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem 7 hetesen volt olyan hasmenésem, hogy 12 óra alatt 4 kilót fogytam:( Szombat estétől vasárnap délig 20 percenként rohangáltam a wcre. A végére semmi erőm nem maradt. Eleinte ásványvizet ittam, majd fekete teát ízesítés nélkül.

Nagyon meg voltam ijedve, hogy a babának baja lesz. De nem lett. Viszont a mai napig rejtély, hogy mi okozhatta. Ugyanazt ettem, mint aférjem és a kisfiam, aki akkor volt 1 éves. Ha vírus lett volna, gondolom ő is elkapta volna...

Ha 2 napnál tovább tart a hasmars, látogasd meg a háziorvost!


Jobbulást és majd írj, hogy hogy vagy!


16 hós + 23 hetes

2009. júl. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A 3. válaszolónak: nem tudom, hogy ez tekinthető-e terhestünetnek, mert nem tudom, hogy nekem ez mikor kezdődött. Nem figyeltem erre, csak úgy észrevettem, amikor már tudtam, hogy terhes vagyok.

Viszont ha hétfőn kellet volna megjönnie és egyébként nem szokott ennyit késni a mensid, akkor már nyugodtan tesztelhetnél is. Persze vannak olyan terhességek, amikor csak később termelődik elegendő hcg a pozitívhoz, de döntő többségében elmaradt mensit követően már ki lehet mutatni.

A peteérésedet nézted esetleg valamivel? Hőgörbe, lh teszt, stb? Mert ha igen, akkor arra 14-16 nappal már bátran tesztelhetsz és te már ott jársz kb.

Az első és második válaszoló voltam.

2009. júl. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

3. vagyok.

Először is köszönöm hogy válaszoltál. Nem görbézek,a hőm 37 felett van napok óta. A mensim nem szokott késni. Pár hónapja be is állt, 28 naposra, igy 27.-én mindig megjött. Egyszer volt olyan, hogy 26.-án, de amugy 27.-én jött meg. Köszi még1x

2009. júl. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!