Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor hány hetesnek...

Most akkor hány hetesnek mondható?

Figyelt kérdés
Páromnak a doki a múlt hét pénteki ultrahangon azt mondta, hogy 6 hetes terhes, illetve a papírjaira is ezt írta. Csak akkor azt nem értem, hogy az összes internetes szülés-kalkulátor miért 7 hetesre írta? Pontosabban azt írta, hogy betöltött terhességi hetek száma: 7. Természetesen a múlt hét pénteki helyzetre értettem a 7 hetet. Egyébként június 3-án jött meg neki utoljára, tehát ugye onnan számolódik.
2009. júl. 29. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Az utolcsó menstruáció 1. napjától számítják a terhességet. Ne higgyj ezeknek a netes kalkulátoroknak. Az orvos mondja jól.
2009. júl. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Amúgy meg az orvosok se tudják sokszor megmondani,hogy pontosan hány hetesek vagyunk.Én a dokim számolása szerint kétszer voltam 16 hetes,össze vissza rakosgatta a napokat,heteket,most ott tartunk,hogy tőlem kérdi,hogy nem e érzem magam elszámolva.A szülés várható időpontjára már 3 dátumom van tőle.


39h ( ? )

2009. júl. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

2.nak: Viszont azt nem értem, hogy miért nem tudják pontosan kiszámolni, hisz az utolsó mensi kezdetének időpontja fixen megvan.. onnan meg már csak a heteket kéne számolni... vagy az orvosok nem naptári hetek szerint számolnak?:D:D

2009. júl. 29. 11:02
 4/10 anonim ***** válasza:

2.


Én is megmondtam az utolsó menstruáció pontos dátumát,és mégis.Most van egy dátumom aug.2-re,aug.13-ra, és aug.16-ra


Én sem értem.Mert volt,hogy az eltelt időt számította,volt,hogy a méretek alapján tett vissza.

Nekem egyszer amiatt is változtatott,30 hetesen,mert lelassult a fejlődés.


Hát nehéz...


Boldog Babavárást!!!

2009. júl. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De, csak a baba a méretei alapján eltérhet az átlagtól. Nekem az első alkalommal, amikor az utolsó menstruáció szerint pont 7 hetes voltam, akkor a doki mondta, hogy kicsit nagyobb, szerinte 7+4 hetes voltam akkor.
2009. júl. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szia nekem junius 15-en volt utolsó menszesz,és a kalkulátor 6 hetes+2 naposnak mond.De én mégis udom hogy nem vagyok még annyi mivel junius 29-én fogant meg a kisbabám.Szerintem nem baj ha az orvos kevesebbnek mondta.Van benne valami.
2009. júl. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem a menzi a mérvadó. Az én babámat a 12. heti uh-n 5 nappal idősebbnek mondták, a 18. hetin egyezett a menzi szerinti korával, a 36. hetin pedig 1 héttel fiatalabbnak adta ki a gép. Végül a kiírt időpont után 1 nappal szültem egy 4080 grammos fiúcskát. Ja és nekem egyszer sem változtattak az időpontomon, végig az utolsó menstruáció első napjától számolták.
2009. júl. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha 2009 juni 3-a volt az utolsó mensi első napja,akkor a párod 2010 márc 10-re lesz kiírva.

Mindig az utolsó mensi első napjától számolják a terhességi heteket.Tehát a valós fogantatás és a számolás között kb 2 hét eltérés is lehet.De ugye az sem biztos,hogy mindenkinek középidőben van peteérése,tehát ezért elfogadott a + - 2 hét eltérés.Az uh mond biztosat,főleg az elején,mert akkor még 1 hetet sem téved általában mert a fejlettséget nézik.A 12-ik hétig kb egyformán fejlődnek a babák,addig fejlődnek ki a főbb szervei.Később már lehetnek méretbeli eltérések,mert ugye nem egyforma nagyok,akkor már csak saccolnak,hogy a terhességi hétnek megfelel-e a statisztika alapján.

2009. júl. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
UTOLSÓÉ A PONT! A DOKI IS AZZAL A KEREK NAPTÁRRAL SZÁMOLJA,UCCSÓ MENSI ELSŐ NAPJÁTÓL.A +/- 2 HÉT IS IGAZ!EGYSZER CSAK MEGLESZ!
2009. júl. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van igazság abban,amit írtatok,de hiába mérvadó az utsó mensi,ha nem mindenkinek 28 napos,sőt vannak,akiknek még csak nem is rendszeres.Ilyenkor csak a méretekre lehet alapozni.
2009. júl. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!