Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek szüléskor nem volt...

Akinek szüléskor nem volt fogadott orvosa, az mennyit adott szülés után a dokinak? Megkérdeztétek, hogy mennyi a tarifája, vagy csak adtatok neki annyit, amennyit gondoltatok?

Figyelt kérdés
Én majd a miskolci Semmelweis Kórházban fogok szülni.Ha szült már ott valaki,de nem fogadott dokinál,leírná,hogy mennyit adott a dokinak szülés után??Ti adtatok a nővéreknek is,vagy csak a szülésznek?
2012. szept. 8. 17:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért fizettem volna? A fogadott orvosnak oké, hogy fizet az ember, annak van is tarifája, de a nem fogadott orvos azért kapja a fizetését, hogy abban az időpontban ott legyen, és szüléseket vezessen le. Nem értem, miért kéne kétszer kifizetni ugyanazt a munkát. Egy szóval: én nem fizettem, nem is gondoltam rá, hogy ezért fizetnem kéne.

Amúgy teljesen jó élmény volt, figyelmes, lelkiismeretes orvos, szóval nem azért nem fizettem, mert elégedetlen voltam, hanem egyszerűen azért, mert egy tb-alapon finanszírozott ellátásért nem fogok még zsebből is fizetni.

2012. szept. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hát végül is igazad van,csak azért valahol illik,nem?Első babám lesz,és nem tudom,hogyan működnek ezek a dolgok!Pláne meg azt nem tudom,hogy a Semmelweis kórházban hogyan működnek.Ezt szeretném megtudni!!Kérlek írjatok még!!Csak nem akarom azt sem,hogy majd emiatt leszarjon a doki,és a szülés után rám se és a babámra se nézzen rá!!
2012. szept. 8. 17:52
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem adtam egy fillert sem soha nem is fogok egy dokinak vagy eu dolgozonak sem erre eskudott fel hogy gyogyitson es segitsen Megkoszontem szepen kapott egy szuletesi kartyat a lanyunkrol ennyi.Senki nem kapott semmi penzt a csecsemos sem a noverek es a szuleszno sem.A gyerekagyas novernek hozott a ferjem egy doboz csokit hogy fogyasszak el kozossen a lanyokkal (en meg ezt is tulzasnak talaltam hiszen a benzinkuton sem adok egy csokor viragot mer jot tankoltam nem??
2012. szept. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ügyeletesnél szültem, miért adtam volna? Az volt a dolga, hogy ott legyen! Megjegyzem nem egy szobatársamnak volt fogadott dokija, de egyik sem jött be érdeklődni a kórházi ottléte alatt!

Ugyanúgy elláttak, biztattak vajúdás alatt, semmiben nem szenvedtem hiányt. Talán nem nyalták fényesre a fenekem, de nem is vártam el. Elvégezték a munkájukat rendesen és kész!

2012. szept. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem se volt fogadott dokim. A dokinak 30 ezret, a szülésznőnek 15 ezret adtunk. Mindenki amennyit gondol, vagy tud adni.

2012. szept. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk nekem fogadott dokim volt, tehát neki adtam!

A nővéreknek a férjem csináltatott 10 ezerért egy ajándékkosarat, azt adtuk!

2012. szept. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én nem a fogadott dokimnál fogok szülni, mert ő 35 km-rel odébb van kórházban. Azt gondoltam, ha elégedett leszek, 20-at kap a doki.
2012. szept. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem adtam semennyit. Aranyos volt, de ez a munkája. Rajta kívűl 2 szülésznő járt be hozzám, mert éppen váltás is volt a vajúdásom alatt. Nővérekből meg volt vagy 10. Kész anyagi csőd lett volna mindenkinek pénzt adni.
2012. szept. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt se fogadott orvos, se fogadott szülésznő, és egyiküknek sem adtam egy fillért se, akár illik, akár nem. Ez a munkájuk, fizetést kapnak érte, sőt fel is esküdtek rá, a jó öreg Hippokrates nevével. A hálapénz számomra egy borzasztó dühítő kérdés. Könyörgöm, évek óta rendesen fizetem a TB-t, mivel állampolgári kötelezettségem amiért elvárható az orvosi ellátás, ez állampolgári jog. Mikor dolgoztam a fizetésem mellett én sem kaptam a munkaadóm partnereitől hálapénzt az elkészített statisztikák után. Számomra ez egy kategória.
2012. szept. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én anyukám Pécsen szült, Ő se fizetett. Párom anyukája (Várpalota) fizetett mai pénzzel számolva 50 ezret kb. De ma már Ő se tenné.

Ez volt 1988 és 1990-ben.

2012. szept. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!