Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes ultrahangot mikor...

12 hetes ultrahangot mikor kell pontoson megcsinálni?

Figyelt kérdés
vagyis mennyire kell pontosan,tegnap(kedden)voltam 12 hetes,és csütörtökön lenne időpontom,de elutazunk,és vasárnap jövünk.a hétfő késő-e???köszi!!!
2009. júl. 29. 14:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Pontosan,minden utolsóknak igazuk van!És aki nem érzi addig hogy állapotos,nála is elvégzik később a vizsgálatokat.Szerintem.az abortuszos válaszoló is jól tudja,meddig milyen esetben végzik.bár még nem volt benne részem,csak mondták.
2009. júl. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
olyan jó volt olvasni!köszönöm.nem szeretném elvetetni,meg akarom tartani,inkább a korom miatt izgultam,hogy talán muszáj napra pontosan megjelenni az ultrahangon.36 éves leszek novemberbe.(igazából nem utazás,hanem találkozom a férjemmel,mert már nem láttam 2 hete,és ezen a hétvégén megyek hozzá külföldre):-)
2009. júl. 29. 18:01
 13/16 anonim ***** válasza:
a szövegértelmezéssel komoly problémája van egyeseknek, senki sem állította hogy el akarja vetetni, hanem azt hogy ha lecsúszik az időről, akkor már nem vetetheti el ha mondjuk pl. kiderül hogy down kóros a magzata....
2009. júl. 29. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló: szerintem nem mások szövegelemzésével van a probléma. Vagy félreértettél valamit, nem olvastad el, hogy mit írtunk korábban, esetleg nem tudsz mindent az abortuszról (ami nem baj, mert nem kell tudni, amíg nincs rá szükség és ne is legyen soha).

Arról van szó, hogy ha valaki önszántából egészséges babát szeretne elvetetni, azt valóban csak a 12. hétig engedélyezik. De ha beteg a magzatnak komoly betegsége van, akkor ez a határ kitolódik. Olvasd el például ezt:

[link]

Az magzatok az első trimeszterben ugyanolyan tempóban fejlődnek, mert ekkor még minőségi fejlődés van, a genetikai eltérések csak a 13-14. hét után mutatkoznak meg. Épp ezért a nyaki redő vizsgálat eddig ugyanolyan megbízható eredményt ad, mintha napra pontosan a 12. héten végeznék el.

Én például 13 hetes és 3 napos terhes leszek, amikor megyek, mert az időpontok úgy jöttek ki, hogy 10 hetesen és 1 naposan mehettem volna, vagy pedig ekkorra volt időpont és mondta a doki, hogy mindkettő belefér, de a betöltött tíz hét még nagyon az alsó határon van, ezért inkább a betöltött 13 hét után csinálná meg szíve szerint.

2009. júl. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm az előttem szólónak!!!!!!!!
2009. júl. 29. 22:30
 16/16 anonim ***** válasza:
Köszi,utolsó!igaz a második babám várom,33 évesen,én szem.szerint örülök,hogy ebben a témában tudatlan vok,de a lányom kerülhet ilyen helyzetbe.köszi az infót,és hogy nem gonosz szándékkal válaszoltad meg az én "tudatlanságom"!!!!
2009. júl. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!