Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, akik dohányoztak,...

Kismamik, akik dohányoztak, de leszoktak a pozitiv teszt után, hogy vagytok? Hogy "birjátok" cigi nélkül?

Figyelt kérdés

Én a 3.hónapot taposom cigi nélkül és bár nem mondom, hogy ugyanolyan rossz, de azért még most is nagyon hiányzik. Azért ugy gondoltam 3hónap után már nem kivánja annyira az ember, dehát nem úgy néz ki a helyzet...ti hogy viselitek? Gondoltok még rá? Vagy túlléptetek rajta?

18hkm



2012. szept. 9. 14:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok hogy le tudtad rakni és hogy megállod! Tiszteletem minden olyan kismamának aki a jó hír után lerakja a cigit a babája egészségéért !!

Nem a kérdésre válaszoltam de ezt muszáj volt megírni :)

2012. szept. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Néha hiányzik, de nem vészes, könnyen legyűrhető:) Mondjuk én már régen letettem, a kislányom már 6 hetes:D Még most is rámjön néha, hogy milyen jó lenne egy szál cigi, de persze eszem ágában sincs rágyújtani, hiszen még szopizik:D

Kitartás, megéri:D

2012. szept. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Tudom, persze, megéri, mindent megér a kis drágám, dehát nehéz :) Gondolom ha majd érezni fogom már mocorogni, jobban "tudatosul", hogy Ő létezik és könnyebb lesz /bizom benne/ :)

2012. szept. 9. 15:46
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én 15 évig dohányoztam terhesség előtt, úgy 1 dobozzal naponta, nagyon rá voltam szokva. Peteérés után letettem, pozitív teszt után megerősödtem a döntésemben, és persze utána egyszer sem gyújtottam rá. Nem volt hányingeres terhességem, de így sem kívántam, azaz kívánhattam volna, de minden gondolatom a baba körül forgott, bárcsak neki lenne jó és nem lenne ebből gondja, stb. Soha nem fordult meg a fejemben, hogy jó lenne rágyújtani. Szülés után sem. Sőt, annyira boldog pillanatokat élek át minden nap a babával, hogy nem akarok cigizni. Szoptatás után sem, azt hiszem, leszoktam végleg:) Sőt, a terhesség alatt is, és most is, zavar a füst, zavar, ha valaki rágyújt a környezetemben, akár az utcán is, megundorodtam tőle:)Úgyhogy, nem hiányzott és nem is hiányzik, simán kibírtam:)
2012. szept. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok!


Nekem még mindig hiányzik, és szerintem hiányozni is fog. A cigiről nem lehet leszokni, csak abba lehet hagyni, ugyanúgy, ahogy az ivást is. Eddig egyszer gyújtottam rá, a 12. héten, két slukk után eldobtam. Megbántam, iszonyat lelkiismeretfurdalásom van azóta is, de hát nem lehet meg nem történtté tenni sajna. Bízom benne, hogy nem okoztam nagy kárt. Azóta tartom magam, de én már várom, hogy mikor gyújthatok rá megint. De az még odébb van, úgyhogy próbálok erős maradni!


29 h km

2012. szept. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mindjárt betöltöm a 37hetet.ahogy megtudtam hogy jön a picur azonnal leraktam.kb 4hetes lehettem.nem mondom hogy nem gondolok rá,de viszont nincs az a pénz amiért rágyujtanék.nem hagyná a lelkiismeretem.de sztem ha nwm fogok már szoptatni vissza fogok szokni.sokan mondják hogy butaság,de ez van.
2012. szept. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, ezzel én is igy vagyok, mint az utolsó 2 válaszoló. Sajnos én is tudom, hogy ráfogok gyújtani, amint lehetlesz, mármint szoptatás után, sajnos vagy nem sajnos de nagyon szeretek cigizni, legalább ha kávé vagy egy pohár bor mellé elszivhatnék a párommal 1-1szálat, nekem már az is elég lesz :) Nem szeretnék ujra annyit szivni mint azelőtt.

Nagyon erősek vagytok, büszkék lehettek magatokra csajok, hogy ilyen szépen kibirjátok! További sok sikert! :)

2012. szept. 10. 17:34
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyban hozzájárul ehhez az is, hogy a párotok dohányzik-e. Nálunk velem együtt rakta le a párom a cigit, sőt ő volt inkább az erősebb fél.

Tervezett babáról volt szó, tehát az "amint megtudtam, hogy terhes vagyok leraktam a cigit" kifogás nálunk szóba sem jöhetett. Teherbeesés előtt fél évvel már csak kocadohányos voltam és pár hónappal már teljesen leszoktam.

1 év lett volna a legjobb (mert a méhlepényen 1 éves dohányzás is kimutatható), de így sikerült.

2012. okt. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én kb napi 1 dobozzal szívtam el terhességem előtt. Ahogy megtudtuk, hogy kisbabánk lesz párom és én is leszoktunk. Simán ment. Az elején gondoltam rá, hogy jól esne, de valahogy itt már nem csak rólunk szól a történet, nem csak magamat károsítom, így sokkal könnyebb megállni. Amikor hiányzott a cigi elképzeltem, ahogy az újszülött kisbabámra valaki direkt ráfújja a füstöt... Ez elég hatásos, mert kb. azt érzed, hogy megütnéd, amiért ilyet tesz, és ha belegondolsz te is így teszel, ha a pocakodban életed értelmével rágyújtasz. A tudatalattim azért dolgozott rendesen, mert még 4 hónaposan is volt olyan rémálmom, hogy cigizek, egyik után gyújtom a másikat és olyankor nagyon rosszul ébredtem. Egyébként ki lehet bírni, jó lenne, ha szoptatás után is így maradna minden. A gyerekek (és a felnőttek is)büdösnek találják a cigit, és én nem akarom, hogy ha megölel érezze rajtam, mert valljuk be, nincs az a rágó, fogkrém, szájspray vagy bármi csodaszer, ami egy dohányzó emberkét tökéletesen szagtalanít. Kitartás mindenkinek. most nem mi vagyunk az elsők (és már talán soha többé nem is leszünk azok...) ;)
2012. nov. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Most már a 39. hétbe lépek lassan, és beleslukkoltam még egyszer egy cigibe azóta, de csak egy slukk volt, és borzasztó volt az íze, úgyhogy lehet, hogy én nem is fogok ezek után rágyújtani. Azért slukkoltam, mert a barátnőmmel és a férjemmel elmentünk vacsizni, ittunk bort (én egy pohárral, ők a maradék üveggel), és vacsi után rágyújtottak (mindketten kocadohányosak, elég vicces volt, hogy ezért vettek egy doboz cigit... :D), és beleslukkoltam a férjem cigijébe. De mindhárman úgy gondoltuk, hogy tök rossz íze van, és a felénél ők is ledobták. Szóval ez ilyen csapatszellemszerű hirtelen jött ötlet volt, de egy slukk tuti nem ártott meg főleg egy ekkora gyereknél már. De mondom, annyira rosszul esett, hogy szerintem én már nem is fogok rágyújtani soha.


Kitartás lányok! Élvezzétek a friss levegőt! Meg a finom ízeket! Komolyan mondom, soha nem esett még ilyen jól a kaja, pedig ugyanúgy csinálom őket, de teljesen más ízük van így cigi nélkül!


Szép babavárást!


38+4 hkm

2012. nov. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!