Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olyan kismamák, akik dohányozt...

Olyan kismamák, akik dohányoztak terhesség alatt egészséges babájuk született?

Figyelt kérdés
nem én, hanem az egyik ismerősöm cigizik, pedig babát vár. csökkentette napi 2-3 szálra, de mégis. én is babás vagyok, de eszembe sem jutna...
2012. szept. 4. 11:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%
Napi 2-3 szál már nagyon kevés, lehet, hogy hamarosan már annyit sem fog szívni. Ettől még lehet makk egészséges kisbabája. Neked eszedbe sem jut, van akinek meg igen. A barátnőmnek elég káosz lett az élete, ő nem tudta letenni a cigit. Nem tudom mennyit szívott, szerintem sokat, de 2-3-nál biztos többet. Idő előtt született a babája, mert a méhlepénye hamar elkezdett öregedni. A kicsi teljesen egészséges, csak méretben van elmaradva a kortársainál (1 éves múlt). Viszont a barátnőm és a párja is koraszülöttként, kis súllyal születettek, úgyhogy lehet, hogy a ciginek semmi köze hozzá. Anyukám 5 szállal szívott mikor terhes volt velem, időre, normál súllyal születtem, soha nem voltam beteges. Van akinek van akaratereje és egyből lerakja, van akinek nincs. Egyébként meg sokan büszkék arra, hogy lerakták, ahogy pozitívat teszteltek... oké, legyenek, csakhogy ha igazán a babát nézték volna, már a gyerekvállalás előtt 1 évvel minimum le kell tenni, mert kb. ennyi idő mire kiürül a szervezetből a nikotin. Senki sem tökéletes. Ettől még az ismerősöd egészséges babát hozhat világra és nagyszerű anyuka lehet!
2012. szept. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Eddigi tapasztalataim szerint teljesen egészségesen születtek.A problémák csak később jöttek.Általában vmilyen légzési probléma alakult ki náluk, pl asztma.Olyat is ismerek akinek a gyerekei kisebbek és fejletlenebbek az átlagnál.Az egyik ismerősöm pl havonta járta a babájával a kórházat mert mindig befulladt, vagy egyéb betegségei voltak de mind légúti probléma.Én ezeket tapasztaltam, de biztos lesznek még ellentmondó vélemények is.
2012. szept. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
47%
Első hsz, nagon örülök hogy ezt leírtad!!!! Igen, aki igazán szupertökéletesanyaakar lenni, miért nem terhesség tervezése előtt rakja le a bagót??? Van egy barinőm, ő most terhes ,erős cigis volt. Ha hiszitek ha nem vért izzad már szegény, hogy azt a napi 4-5 szálat is lecsökkentse és borzasztó nehezen viseli, h ilyen gyenge az akaratereje..... Tartjuk benne a lelket, hogy ügyes, menni fog az....De ha ezt elolvasná, meg pár kommentet, h milyen sz.ranya már most , biztos elbőgné magát. Nem az "okos" embereket kell mindig nézni, akik felelőtlenül, agyba-főbe szívják nagy hassal is.....
2012. szept. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Nagymamám fia egészséges felnőtt. Unokanővérem is végig cigizte mindkét terhességét, ott is szerencsére egészségesek a gyerekek, sőt a kislány nagyon különlegesen okos, jó eszű gyerek. Keresztanyám viszont már nem volt ilyen szerencsés. Kisebbik fia súlyos asztmás és elhízott, a nagyobbik sem egészséges...
2012. szept. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
50%
Azt csak úgy érdekességként közölném,hogyha valaki mondjuk egy! évig dohányzott,az az egy év 6! év alatt ürül ki a szervezetből..
2012. szept. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet egészséges babája, de mindíg vannak kivételek! Nem biztos, hogy megéri kockáztatni. Én más okból voltam az utolsó két hónapban kórházban, de rengeteg dohányos kismamát fektettek be a cigi miatt. Kevés oxigénhez, táplálékhoz jutottak a babáik,keringési problémáik voltak. Kapták az infúziókat, naponta többször csináltak nekik NST-t. Doki szerint picik voltak a babák a korukhoz. Próbálták vissza tartani a szüléseket hátha az infúzió hatására még fejlődnek. Kapták a tűdőérlelő szúrikat. Én sokmindent láttam amíg bent voltam. Amíg nem láttam saját szememmel, nem hittem el mennyi bajt okozhat egy felelőtlen anya a babájának.
2012. szept. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
70%

Tény, hogy kevés olyan sztorit hallani, ahol beteg baba született volna a cigi miatt.

Én sem tettem le teherbeesés előtt, de amint megtudtam a babát igen, és szerintem igenis sokat számít. Konkrétan azért tettem le (bár hozzáteszem, én is vért izzadtam a cigi hiány miatt egy darabig) mert nagyon megnöveli a vetélés kockázatás, a magzatelhalást (beszűkülnek az erek, kevesebb oxigén jut a vérbe, így a babához is), ill.rettegek a koraszülés veszélyétől, vagy, hogy idő előtt elöregedik a méhlepény és nem fogja tudni ellátni a baba táplálását! Én ezért tettem le, és ne mondja nekem senki, hogy "akkor is sz@r vagy, mert baba előtt 1évvel kellett volna letenni" meg ne nézzenek ezért úgy rám, mint a dohányos kismamákra, mert nálam nagyobb cigis a világon nincs, de a gyerekemet nem mérgezem, 9hónap+a szoptatás nem a világ, ki lehet bírni, aki meg reszket meg bőg, hogy ő nemtudja letenni ennyi időre sem, azt csak szánni tudom! Lelehet, ha leakarod!

(Lehet lepontozni, már megszoktam :))

2012. szept. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én édesanyám dohányzott mikor terhes volt velem.Egészségesen születtem, de 18 éves koromban asztmás lettem, most 26 éves vagyok, egyre több betegségem előjött már.
2012. szept. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Jaj, hát aki cigizett és beteg a gyereke, úgyse fogja beismerni, h talán a cigitől!
2012. szept. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem elég szánalmas, hogy valaki egy ilyen netes kérdéssel akar példákat gyűjteni, ami megnyugtatja hogy dohányozhat terhesség alatt.


egészen elképesztő hogy felnőtt, elvileg felelősségteljes emberek egy ilyen szenvedély miatt képesek kockáztatni a gyerekük egészségét. Mondom ezt úgy, hogy 10 évig lándohányos voltam, és én is abba tudtam hagyni egyik napról a másikra! én nem voltam terhes, de ez lényegtelen. Szerintem szálljon magába mindenki, és gondoljon bele hogy ha ő asztmás vagy allergiás lenne, vagy mondjuk fiúként úgy kellene élnie hogy 160 cm magas és 50 kiló, akkor mennyire neheztelne az anyukájára, ha tudná hogy dohányzott a terhessége alatt?

2012. szept. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!