Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek már van tapasztalata!...

Akinek már van tapasztalata! Milyen babakocsit vegyünk?

Figyelt kérdés

Aki már túl van a babakocsik böngészésén, illetve használja is már, milyen szempontokat kell feltétlen nézni ? Esetleg melyiket zárnátok ki ? Márkákat is írnátok.

Szükségem van olyanok véleményére akik már tapasztalták egy adott b.kocsi előnyeit, hátrányait, mert ügye a boltban mindegyiket el akarják adni, de tudjuk, hogy nem olcsó, ezért át kell gondolni a választást :)


Előre is köszönöm a válaszokat !


2012. szept. 12. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Milyen terepen akarjátok használni? Ülést vesztek külön, vagy hordozóval együtt kellene a kocsi? Mózest szeretnétek? Kisfiúnak, kislánynak?


Nekem pl. fontos volt a nagy kupola (napfény, szél ellen)

a vízszintesre dönthető támla, vagy mózeskosár, jó anyag(ne izzadjon bele),széles ülőfelület, levehető karfa, állítható lábtartó, nagy, felfújható kerekek(nálunk rosszak az utak), alul nagy kosár, téliesíthető (lábzsák).

2012. szept. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk ilyen van: [link]


Előny: masszív, nagyon kényelmes a babának

Hátrány: összecsukva sem túl pici, kis autóba nem biztos, hogy befér (kombink van), van súlya is, vonatra nem könnyű feltenni. A háttámlát nem lehet teljesen vízszintbe tenni.


Összességében nem bántuk meg, mert kifogástalan az anyagminősége, pedig használtan vettük.

2012. szept. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A mi babakocsink ilyen: [link]


Szeretem nagyon, kicsit nagy összecsukva, de könnyen kezelhető. Annyi baja van, hogy egy kicsit csörög csattog, ha a járda hepehupás. De csak ajánlani tudom.

2012. szept. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Nekünk most ilyen van:


[link]


Legelőször ilyet vettünk,narancssárgában:


[link]

2012. szept. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Újszülöttnek ugye legyen vízszintesbe dönthető. Aztán ne ázzon meg (esővédő), ne süsse meg a nap (kupola), de közbe lásd őt (legyen megfordítható vagy a kupolán ablak), télre nagyon jól jön a lábzsák.

Ha sokat autóztok legyen könnyen, kicsire összecsukható.

Nagyobb kerék kevésbé akad bele pl. egy parkban a huplikba. Jó ha a huzata könnyen tisztítható és a kereke nem szedi össze a sarat.

Amire érdemes figyelni, ha olyat veszel, amit végig, tehát sportkocsiként is akarsz használni:

- könnyű legyen (képzeld el, amikor már 12 kilós gyerek ül benne + téli öltözék + bevásárolt cuccok)

- tolhasd egy kézzel is, miközben ölben viszed :) vagy már melletted totyog vagy kismotorozik

- 5 pontos, állítható övbe lehessen becsatolni, ha kedve támad meglógni a kereszteződés közepén

- ha elalszik a kocsiban: fokozatok nélkül tudd hátradönteni a támlát, ne lógjon a feje és a lába


Nekünk egy több gyereket kiszolgált BabyPoint Mark 3-ast örököltünk, ami igazán nem egy nagy szám, de a legtöbb tételt teljesítette és olcsó - viszont teljesen vízszintesbe nem volt állítható (ezt plusz béléssel megoldottuk házilag) és egy kézzel nem tolható, csak nagyon sima aszfalton.

2012. szept. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Megint első. Nekem még az is fontos volt, hogy a tolókar magassága állítható legyen (férjem jóval magasabb mint én), illetve Nálam szóba sem jöhettek azok a típusok, amelyek nem teljes tolókarosak, csak két "fogantyújuk" van. El sem tudtam/tudom képzelni, hogy egy két órás séta alatt kényelmes legyen, úgy, hogy csak egy pózban,egy helyen tudod tolni.
2012. szept. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!