Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tapasztalt Anyukák. Miket...

Tapasztalt Anyukák. Miket érdemes venni?

Figyelt kérdés

Szerintetek érdemes szülés elött venni ilyen tejserkentő teát vagy hülyeség? Amúgy sem tudom lesz-e egyáltalán tejem stb. Ha lesz akkor is érdemes ilyet inni vagy sem? Egyébként melyiket ajánljátok és hol lehet venni?


Mellbimbó védőt érdemes venni előre, hogy bevigyem magammal a kórházba?


Köszönöm!


37hkm


2012. szept. 12. 11:15
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Ne vegyél teát,váltsd ki a DM kártyát,kapsz egy csomagot amibe lesz egy kupon füzet.Ingyen lesz benne egy tejserkentő teás kupon,így megspórolhatod.

Bimbóvédőt én vettem,de egyenlőre nem kellett használni,első pár nap fájt csak,de most már megszokta a szopit.Amit viszont érdemes,az a bimbóvédő krém.Sokat segített nekem a kórházba,helyre is hozta a cicim 2 evés között.Ebből is DM-eset vettem.

6 napos kicsilány anyukája

2012. szept. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Bimbóvédő krémet vettem, Garmastan a neve azt hiszem, nekem azt ajánlották.


köszönöm a tanácsot!

2012. szept. 12. 11:41
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Én első perctől bimbóvédőt kellett, h használjak! (befelé forduló mellbimbó) Csecsemős azt mondta, ezzel a mellel nem tudok majd szoptatni... 6 hónapos koráig csak szopizott, de ez nekem csak a védő segítségével ment. Ez a tea jó felpuffadásra is, ami sokakat zavart az első időkben. Én vennék mindkettőt, aztán majd beváltod a kupont is. Gyógyszertárban kapható mecsek tea. Vigyél cumisüveget babának (ki tudja mikor indul be a tejed, addig cukros vizet kap a legtöbb helyen) legyen ráírva a neve. Mellszívó sem árt, van akinek ez is könnyen megy. De például az én babám besárgult, és szinte öntenem kellett bele a tejet. Melltartóbetét- egyszerűen kell, mert nem tudhatod mennyire lesz durva a belövellés, meg a tejleadó reflex. Pelenka kell a babának, tenna lady nagy méret neked. Köldök hintőpor, alkohol csonkhoz (ezt gyerekdoki írja fel). Babaruhák csak hazautazáshoz kellenek, a legtöbb kórház biztosítja, és nem is szereti az esetleges elkeveredések miatt.
2012. szept. 12. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Én nem javaslom a bimbóvédőt. Amikor az első gyerekem született azt mondták a csecsemős nővérek, szükségem van a bimbóvédőre, anélkül ne is próbáljak szoptatni, úgyse fog sikerülni. Első gyerekes anyukaként hittem nekik. Minden szoptatásnál használtam, de nagyon rossz volt két hónaposan már a tápszernél tartottam. A második és harmadik gyerekemnél ugyanezt mondták a nővérek, de akkor már nem érdekelt, anélkül szoptattam és remekül szopott mind a kettő sokáig.
2012. szept. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm már minden össze van rakva. Se cumit, se cumisüveget nem vihetek be a kórházba (ezt megmondták) , ha pótlás kell neki kajából akkor természetesen adnak neki cumisüvegből. Mellszvót addig nem veszek amig nem tudom h kell-e. Annyi mindent olvastam, hallottam, volt akinek nem is kellett stb. Majd a kórházi napokban eldöntöm és Apa megveszi :) Szoptatós melltartó és betét is van már, be is van rakva a csomagomba. Sőt az eldobható bugyi és a betét is-.

köldökhintőpor és alkohol is megvan, nem kellett a dokinak felírnia, recept nélkül megvettem a patikában. De ezek sem kellenek a kórházba. Csak itthonra, itt meg már megvan :)


És babaruhát is vinni kell, mert nálunk csak a szülés utáni időben öltöztetik kórházi ruhába, vagyis abba a pólyába, utána eléggé ajánlatos a saját ruha.


köszönöm!

2012. szept. 12. 12:10
 6/10 anonim ***** válasza:

Én a Szent István kórházban szültem két éve.

Garmastant vittem be, azt nem kell szoptatás előtt lemosni.

Teát, csak otthon kezdtem inni, Laktoherbet, de volt olyan anyuka, aki vitt magával. 1 dobozt érdemes bevinni.

Bimbóvédőt hozattam be a férjemmel. Ha lapos a mellbimbód, mindenképpen vigyél magaddal. A fiammal mindketten sokat küszködtünk az első két napban, mert nekem a lapos bimbó mellé, még jó nagy udvar is társul, egyszerűen nem tudta szegény bent tartani. Ott állítólag nem szerette az újjszülött osztály főorvosa, de engem ez nem érdekelt.

A Szent Istvánban bababarát szülészet van, rooming in. A legszebb, hogy a fene nagy bababarátságban semmit nem pótoltak a babának, amíg be nem indult a tej, próbálkozni kell anyuka alapon. A cumisüveg attól függetlenül jó ötlet, nem foglal nagy helyet, ha a kórházban nem használhatod, akkor meg jól jöhet otthonra.

Én ott vettem egy dolgozótól hasszorítót, az sokat segített, legközelebb, biztos viszek be.

2012. szept. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor azt a teát fogom megvenni, aztán meglátom kell-e. Bimbóvédőt mindenképpen veszek, ezen ne múljon, legyen ott nálam. Van 2 cumisüvegünk is itthonra!
2012. szept. 12. 12:22
 8/10 anonim ***** válasza:
A DM csomagra ne alapozz! Én vagy 2 hete váltottam ki, egy babanapló, egy mosógélminta és egy Dove tusfürdőminta minta volt benne, ill 2db 15%-os kupon (8000 Ft feletti vásárlás esetén) KUPONFÜZET NEM VOLT BENNE! Írtam a DM-nek, hogy hová lett a kuponfüzet, válaszoltak is: postán fogjuk megkapni, de hogy mikor...(0-6 hónapos kuponfüzet)
2012. szept. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat kedves kérdező hogy offolok. De megkérdezhetném mi ez a dm-es valami?
2012. szept. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A Dm-nél és a Rossmannál is van ilyen kártyás, kuponos akciós cucc, regisztrálni kell és akkor mindenféle kedvezményre leszel jogosult...
2012. szept. 12. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!