Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik korábban szültek mennyi...

Akik korábban szültek mennyi időre és mennyi súlyú volt a baba? És a későbbiekben volt e valami maradandó károsodása? Pl: lassú mozgásfejlődés, rövidlátás stb?

Figyelt kérdés

Csak úgy kérdezem. Most ismertem meg egy 5 éves kislányt aki 34 hétre született és meg nem mondanám róla. Okos, ügyes és még szép is!

17 hetes km


2009. júl. 30. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én már nem koraszülöttként hoztam világra a kislányom, de azért hamarabb jött, 37. hétre. 2830 grammal és 50 cm-rel. Teljesen egészséges, az első pár nap volt rázós, mert besárgult, de hát ez élettani és nagyon sok időre jött baba is besárgul. Talán picit később csinál mindent a mozgásban, de ez nem biztos, hogy azért van, mert 3 héttel korábban jött. Egyébként semmi gond, 9,5 kg. és 73 centis most. :) Elindulni egyedül még nem mert, szerintem csak azért nem, mert fél, egyébként már menne Neki. 14 hós kislány anyukája.
2009. júl. 30. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a 37. hétre született a kisfiam, 3800g-mal és 52 cm-el. Nagy baba volt, terhességi diabetes miatt.

A mozgásfejlődésével voltak gondok, azt soha nem fogom megtudni, hogy ettől a 3 héttől hypotón, vagy egyébként is az lett volna, de mi kezeltettük,(DSGM) és így ma már nem látszik rajta az égvilágon semmi. Egyébként 14,5 hósan indult el, tehát nem az a nagyon megkésett fejlődés, de azért később, mint az átlag.

2009. júl. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

szia!

Az első babám 34 hétre született. járni kellett vele gyógytornára, ellenőrzésekre. Októberbe lesz négy éves. Annyi maradt a koraszülésből, hogy a lába görbe és lúdtalpas. Ezzel járunk dokihoz, de más szerencsére nincs. Okos ügyes.

2009. júl. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Én még nem szültem, de koraszülött voltam, 8 hónapra 2800 g és 48 cm. Anyukám mesélte, hogy 10 hónaposan már mondtam szavakat, és el is indultam volna korán, csak elestem, és ezután másfél éves koromig nem voltam hajlandó egyedül menni, ma is ilyen beszari vagyok :)

Szóval semmi bajom nem lett, pedig ez már 30 éve volt, ráadásul anyukám 7 hónapra született, és ő is teljesen rendben van. Épp ezért én nem is félek a koraszüléstől, legalább nem lesz óriásbébi, és kint is meg tud nőni.

2009. júl. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
a kislányom 35 hétre született 2580g 46 cm. minden ok
2009. júl. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom 24 hétre 740grammal és 31 cm-el született.Volt két agyvérzése,koraszülött tüdőbetegsége (bronchopulmonáris diszplázia)nehezen volt etethető az első pár hétben és műtötték a szemecskéit.

Most 6,5 hónapos,4870gramm és 56cm,az agyvérzések felszívódtak,a tüdeje szép,a szeme kicsit még gyenge,lehet h a jobbat újra kell műteni,de nem biztos.Kúszik,szépen emeli magát,próbálkozik a forgással,eszik zöldséget és gyümölcsöt.

Nagyon vidám baba imádja a pocakját,én meg őt :)

2009. júl. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 35+3-ra született,de születési rendellenességgel,nyelőcső elzáródása volt.Nem tudták táplálni,mindent visszabukott.pont 3 hetes koráig inkubátorban feküdt,infúzióval,ami végülis segített és nem kellett műteni.viszont rövidlátó lett,bal szemére majdnem megvakult.Most szemüveggel azért elvan,de sajnos a gyengébb szeme szemtengelyferdüléses.egészségileg viszont a topon van és jól is tanul.
2009. júl. 30. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!