Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hónapos terhes leszek most...

5 hónapos terhes leszek most ebben a hónapban, nem eszek sokat, mégis szaladnak fel a kilók, vizesedem stb, mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

(eddig 5 kilót híztam

pl mai étrendem: reggeli 1 barna kenyeres szendvics, ebéd-kicsi adag krumlifőzelék, vacsora: füstölt lazac 1 barnakiflivel

étkezések között gyümölcs)


2012. szept. 12. 23:45
 1/8 anonim ***** válasza:
a kilók a víztől szaladnak fel, a víz meg természetes. a szervezeted készül a terhességnél fellépő esetleges vérveszteségre.
2012. szept. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

[link]

5 kiló teljesen normális. Ha tényleg nagyon vizesedsz (tehát fáj, feszít és nem fér bele a lábad a cipődbe, az ujjad a gyűrűidbe) beszélj róla mielőbb az orvosoddal, nézzen vért, vizeletet.

2012. szept. 13. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Úgyse hiszitek el. Én 5,5 kgnál tartok a 9. héten. Az a baj, hogy cukrosakat eszem, de ez akkor is túlzás. Gondolom majd helyre billen az egyensúly!
2012. szept. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

5 hónaposan 5 kiló teljesen normális! Ne aggódj!

A lényeg, hogy ezután se jöjjön fel 1, másfél kilónál több havonta. :)


Én 6.5 hónaposan 5.5 kilónál tartok és dícsér nagyon a védőnő, mert eléggé hízásra hajlamos vagyok. Úgyhogy az 5 kiló az tök normális.

Boldog babavárást!

2012. szept. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálom, hogy ha már látom, hogy kicsit elszaladt velem a ló /a kilók/ :), akkor visszaveszek a tempóból, mégpedig úgy, hogy este 6után már nem eszek csak max.zöldséget, natur joghurtot, almát. Igy 4-5nap és szépen visszaáll a súlyom. Havi 1kg-t "szeretnék hizni", egyébként a 20.hét környékétől heti 300-500g a normális, de nekem van sulyfeleslegem is /10kg/.

Tudom, az lenne a normális ha minden nap megfelelően táplálkoznék, csirkemell, saláta, stb....de sokmindennek nemtudok ellenállni, főleg a jó fűszeres kajának.

2012. szept. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért koplalni ne koplalj, mert a babának szüksége van szénhidrátra. Ha nagyon tenni akarsz ellene, akkor kövesd a cukros kismamák diétáját, mert attól nem leszel éhes (szigorúan 5x kell enni naponta) és semmi felesleges nem megy beléd, csak az ami a babának feltétlenül szükséges.

Persze elég macera a diéta, de nekem bevállt (mondjuk nekem muszáj is..)

Egyébként én nagyon vékony testalkatú vagyok, 6 hónapos terhes és 5,5t híztam, szóval szerintem 5 hónaposan 5 kiló nem sok.

2012. szept. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
szerintem nem sok 5 hónaposan az 5 kiló :) 6 hónapos vagyok és eddig 7 kilónál járok, még ez is teljesen jó a védőnő szerint :) csak a lényeg hogy ne szaladjanak a kilók gyorsabban, tehát ne egy hónap alatt szedj fel mondjuk vagy 10 kilót :D
2012. szept. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Cukor helyett próbálj meg gyümölcscukorral ízesíteni...

A vizesedés nagyon hatékonyan visszaszorítható a só drasztikus csökkentésével.

Mindkettő szerepel az élelmiszerek többségében. Nézzük csak a mindennapi kenyeret. Nem véletlenül olyan ízletes... Benne a cukorka és a kellő sótartalom. Fokozatosan le lehet állni róluk.

Édesanyám 15 kg!!!-mal lett könnyebb tesóm megszülése után.

Velem már odafigyelt erre, és várandóssága alatt a magzatvízen kívül minimális volt a vizesedése.

2012. dec. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!