Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rajtam kívül van még olyan...

Xtina22 kérdése:

Rajtam kívül van még olyan fiatal anyuka de lehet nem is a kor számíd h az anyukájával nem jönnek ki? H nem tudtok normálisan beszélgetni a terhességetekről?

Figyelt kérdés
H ha szóba is kerül úgy érzitek h ez anyukátoknak ez ciki téma. Igazából nekem az én anyám fel sem világosított semmiről magamtól v. Másoktól jöttem rá. Én nem szeretném így nevelni bánni a gyerekemmel. Más is tapasztalta ezt?
2012. szept. 13. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a terhesség,előtte a szex tabu volt. A terhességről annyit beszéltünk,hogy tudattam,hogy baba lesz,mikor megszületettek akkor arról is tudtak,de részleteket egyiknél sem. Kérdezik hogy vagyunk,akkor jól-még ha van is valami gáz. Nem azért,mert nem bízom bennük,csak ahogy írtad is, "ciki" erről beszélni. Hogy tálaljam a saját anyámnak- igaz nem itt lakik-,hogy a külső méhszájam nyitva van 1 ujjnyira? Ezért el sem tudom képzelni,hogy bárki családtag bent legyen velem a szülésnél...

Nekem van egy elképzelésem,hogy fogom én csinálni: egyesével ültetem le majd a gyerekeket,és beszélgetek Velük ezekről- ahogy velem nem tették,hogy ne féljenek bármit megkérdezni,hogy ne kövessenek el olyan hibákat,amit nagyon sok 10-en éves elkövet (aztán a szülők nem értik,miért velük történt ez??!)


Üdv: 3 lányos,19hkm

2012. szept. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én lassan 4 éve nem beszéltem az anyukámmal... Szomorú vagyok emiatt,de én döntöttem akkor úgy,hogy a lelki nyugalmamnak jobb,ha elköltözöm tőle és a férjétől. Nagyon sokszor bántottak,nem csak szavakkal. Ennek ellenére nem úgy gondolok az anyámra,mint a legrosszabb rosszra. Sokáig harag volt bennem,de az évek múlásával ez egyre inkább eltörpült. Amikor terhes lettem,teljesen máshogy kezdtem látni a dolgokat,de azt az egyet még mindig nem értem,hogy annak ellenére,hogy én próbáltam többször is! nyitni felé,rám sem hederített. Fáj,mert írtam neki azt is,hogy terhes vagyok,ráadásul a születésnapjára vagyok kiírva,mégis semmi reakció. Megírtam,hogy fiú lesz,semmi. Annyi sem,hogy gratulálok,vagy bármi kis apróság... Rossz érzés,nagyon fáj,hogy velem nem tud jönni az édesanyám a kórházba,nem tudja (és nem is akarja) elmondani mit és hogyan kell majd csinálnom,nem lesz semmi kapcsolata a fiamnak a nagyijával,stb. Szóval át tudom érezni a helyzeted,ez borzalmas dolog,de sztem ülj le anyukáddal és mondd el neki,hogy mi bánt,mit érzel,kérdezd meg miért ilyen távolságtartó. Ha ezek után is marad olyan,amilyen,akkor viszont sajnos bele kell törődni,hogy ő ilyen. Nem könnyű,de muszáj. Sajnálom.

38 hkm

2012. szept. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom!


Én el sem tudom képzelni, hogy anyukám ne tudjon mindenről ami velem kapcsolatos, pláne most h terhes vagyok. Ha nem mis minden nap, de felhív, kérdezi h vagyok, Ő jön hozzánk, vagy mi megyünk hozzájuk.

Kettőnk között nincs olyan hogy "ciki" téma. Annak idején, tiniként sem volt.

Nekem ez nagyon fura, mármint akiknél ilyen van.Mert Ő mégiscsak az anyám stb. hát ki tudjon rólam mindent ha nem Ő? És most h nemsokára Én is Anya leszek, ezt tartom a normálisnak.



37hkm

2012. szept. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én jóba voltam anyukámmal, de mióta a párommal összejöttem, kicsit eltávolodtunk, mert nem bírják őt a szüleim. Viszont én még velük lakom. De még nem mertem elmondani, hogy terhes vagyok. 15 hetes.
2012. szept. 13. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én nagyon szerencsés vagyok, mert mindent elmondhatok az anyukámnak, bár lehet, hogy csak azért, mert egészségügyben dolgozik. :)


De van olyan ismerősöm, akinél a felvilágosítás abból állt, hogy anyuka közölte a lányával, hogy havonta iszonyúan fog szenvedni, a szülésnél meg még jobban, mert az nem lehet kibírni. Szegény lány végigrettegte az egész terhességét, hiába volt mellette a férje, de akárhányszor az anyjával szóbaállt, mindig az volt a vége, hogy "Én majdnem belehaltam a születésedbe!". Végül egészséges kisfiú született, mindenféle komplikáció nélkül, a lány meg csak bámult, hogy kész, ennyi volt, hol marad a kaszás halál?! Na, ilyen anyák mellett nincs szükség ellenségekre!

2012. szept. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Engem se világosítottak fel kiskoromban én is magamtól jöttem rá a dolgokra. Nálunk nagyon sokáig "rövid pórázon" tartottak. Én se igazán beszélek velük. Ők nem keresnek ha meg én hívom őket akkor meg azt mondják hogy ja csak ezért hívtam nem hogy örülnének h hívom őket. Én nem oly rég közöltem velük hogy terhes vagyok. De azóta is csak 1szer hívtak fel. Mi biztos elmondunk mindent majd a picinek ha eljön az idő.
2012. szept. 13. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én most itt lakom anyuméknál de nem soká összeköltözünk megint mert eddig együtt laktunk Tatabányán és ide költözünk falura ahol anyumék csak még idöbe telik a költözés. Nah de igen nem mond semmit anyu magától csak ha rákérdezek de ha mond is dolgokat akk csupa negatív dolgokat mond amitől kiakadok ideges leszek. :-(
2012. szept. 13. 16:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!