Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit pakoljak be a kórházi...

Mit pakoljak be a kórházi csomagba? És a szülőszobaiba? Babának vinni kell valamit?

Figyelt kérdés
2012. szept. 14. 04:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezeken kívül a kórházban érdeklődj: [link]
2012. szept. 14. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%

Szia!


Én egy kis segítséggel pont a múlthéten pakoltam be.

Leírom hátha segít valamit:


-2 elölgombolós hálóing ( ha szükség lesz még rá akkor hozatok be)

- 1 köntös

- 2 papucs

- 1db. nagy, és 1 db. kicsi törölköző

- 10db. eldobható bugyi

- 1 cs. nagyméretű TENA betét

- 1 kézfertőtlenítős szappan

- 1 hajgumi

- zsepi, wc papír, nedves intim törlő

- Apás csomag

- zoknik

- nedves törlőkendő

- wc-re való papír

- mellbimbó védő, és krém


Babának:


- 2 db. textilpelus

- 10db. pelus

- 1 cs. popsitörlő

- 1 popsikrém

- 3 db. rugi

- kissapka, kis kesztyű

- 3db. body

- 1 pléd

Azon gondolkozom még, hogy a ruhát amiben hazahozzuk bevigyem-e, vagy csak készítsem elő, és majd a férjem behozza- ez még kérdéses.


Szülőszobára külön semmit nem pakolok, mivel Ők adnak hálóinget, és igazából semmi más nem lesz rajtam. Papucsot is leveszem ott stb. Tehát Én csak egy kis törölközőt viszek be, hajgumit, és ásványvizet. Ja meg fényképezőgépet.



37hkm

2012. szept. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a védőnő adott egy rövid listát, hogy mit kell vinni magammal. Ha nem vagy biztos magadban, illetve az itt elhangzott válaszokban, akkor mindenképpen kérdezd meg, és biztosan fog adni egy listát :)
2012. szept. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm első, ment a pozi neked is. De azért kérdeztem itt mert felesleges dolgot nem akarok vinni.
2012. szept. 14. 16:21
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

2.-ik válaszolót kicsit ki egészíteném, amúgy teljesen jó, feleslegtől mentes!

2 db nagy törölközőt vigyél mindenképp!

Eldobható bugyit fejtsd el, egy kalap sz..t nem ér én is vettem, kényelmetlen, se eleje se hátulja, á én utáltam. De szerencsére vittem rendes bugyikat is. Vegyél 100-150 forintosokat, amit nem sajnálsz kidobni, kb 10 darabot. Ó hát az maga a megváltás az eldobható után. Azt a rendes nagymama bugyit! Nem divatbemutató, a kutyát nem fogja érdekelni mi van rajtad, de neked sokkal jobb lesz! :)

1 csomag betét semmire nem elég. Talán az első napot ki húzod vele! Nekem 3 csomag ment el a 3 bent töltött nap alatt! 15 darabosak. Szóval 45 darab. Aztán itthon még rengeteg. Sűrűn cseréltem, nem akartam, hogy már a bokámon csurogjon, ami persze az én hülyeségem volt, mert nem úgy vérzel mint a niagara, de ezt első gyereknél honnan tudtam volna! :D De jó érzés volt és ez a lényeg!

Ami nekem még nagyon jól jött, és örülök, hogy vittem az a kéztörlő. Ezzel itattam fel a vizet zuhanyzás után arról a bizonyos érzékeny felemről. Nem-nem ragad bele a sebbe. Nem dörzsölni kell csak fel itatni. Sokkal higiénikusabbnak éreztem és a törölközőm se lett olyan soha. Egyszerűen ki dobod és kész.

Nem láttam, hogy írták volna:

Telefon töltő!!!

Apró pénz. (kávé, forró csoki stb.)

Iratok, leletek, apasági nyilatkozat, ha házasok vagytok, akkor egy évnél nem régebbi h. anyakönyvi kivonat. ( ezeket el ne felejtsd!)

Fényképezőbe elem, pót elem is, mert tuti akkor merül le hidd el)

Rágcsálni való, inni való.

Tisztasági csomag. ezeket írták. ( zsepit is mert sírni fogsz! nem is egyszer! Nem a fájdalomtól ne aggódj! A gyönyörtől, el se fogod hinni, hogy a te gyereked, hogy te szülted és hogy milyen szép! Sok zsepit vigyél!) :D

Azt hiszem minden mást írtak. Ezeket feltétlenül vidd, el ne felejtsd!!! Főleg az iratokat!!!


Kedves második. Ne vidd a cuccot a babának. Felesleges, csak hurcolni kell ide oda. Hidd el elég ha a párod viszi, amikor mentek haza. Nekünk is teljesen kényelmes volt így.

Nagyon jó egészséget és könnyű szülést nektek!

Egy 6 hónapos tündér fiú anyukája. :)

2012. szept. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves második. 10 darab pelenka talán egy napra elég, ha szerencséd van. Vigyél nyugodtan egy csomaggal! Inkább vidd haza a felesleget. Minden szopi után kakilnak az újszülöttek. Van, hogy a kettő közt is. Egész nap csak kakilnak, tisztul a kis bél rendszerük!

Zoknit és magatoknak ruhát viszont vigyetek amiben haza akartok menni!

Mellbimbóra azt ajánlom vigyetek bepanten pluszt. Ha nem mosod le sem lesz baja a babának. Ha már nem kell meg jó lesz popsi krémnek! Meg ami nekem megváltás volt, mondhatni a legjobb barátom, az a patikában vehető, seb hintőpor. A nevére már nem emlékszek, de piros fehér a doboza. A betétre kell szórni. 2 nap után normálisan ültem, 1 hét után szinte nem is éreztem a vágást. 2 hét múlva semmi bajom nem volt. Már nem is véreztem! Nagyon jó az a por. Igaz a vérzésre nem hatott az mindenkinél más. De a sebre nagyon jó.

Bocs befejeztem!

Utolsó voltam! :D

2012. szept. 15. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen ilyenekre gondoltam. :) Nagyon sok olyan dolog van amit leírnak a neten,hogy mi kell és hasznát se veszem, viszont sok olyan amit nem írnak és ott derül ki,hogy milyen jó lenne. :)
2012. szept. 15. 13:05
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 5-ös!


Második vagyok.


Az eldobható bugyi teljesen jó (sztem) az első pár napra. Persze kinek mi vált be, de azzal is túl lehet élni ha valaki nem akarja a rendes bugyikat beáldozni.


Én nem viszek be magammal annyi törölközőt, mert majd az anyukám, vagy a férjem hoz be. Elég 2db. aztán majd ha elhasználódik kicseréltetem.


Betét...Ez is nagyon egyéni. A barátnőm most szűlt, neki az első 2 nap kellett nagy méretű betét, azt mondta 8db. ot használt el, aztán a többi nap sima normális méretű elég volt neki. Ezzel is úgy vagyok ha nem elég, akkor hoznak be. Nem akarok 6 bőrőnddel menni :D


Telefon, fényképező, újság stb. ezek egyértelműek.

Apasági nyilatkozat- oké-

De nálunk pl. nem kell a kórházba vinni házassági anyakönyvi kivonatot. SEMMIT! Utána kell kérdezni. Nekem azt mondták a kórházba, mivel ugyanabban a városban lett a házasságkötésünk is, mint ahol szülni fogok ezért nem kell kikérnem újított házassági levelet.

2012. szept. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok.

Persze kinek mi. Ezért írtam az olcsó bugyit, azt nem kell sajnálni.

Nem mindenkinek tudnak bevinni. Ezért írtam a törölközőt és a több betétet. Ha utánad is viszik, legalább legyen elkészítve.

8 db-ot? Fujj. Már elnézést, de az egyáltalán nem higiénikus. Én naponta 3 szor tusoltam (Jól esik ám az odalent, meg a közérzetem is sokkal jobb volt.) ami alapból, minimum 3 betét. Aztán közben is, amikor mentem wc-re. Na meg én éjszaka is felkeltem. Olyankor mindig cseréltem. De vigyél 1 csomaggal, aztán majd meg látod, de legyen készenlétben. Pedig én sem véreztem túlságosan (kaptam méh összehúzó cseppeket). Mindegy ez egyén függő. Neked kell eldönteni, hogy érzed jobban magad.

Töltő, telefon, pénz. Igen egyértelmű, de ha nincs fel írva a listára, akkor ha futni kell, az marad otthon. :)

Bocsáss meg, hogy segíteni akartam és le írtam a tapasztalataimat.

2012. szept. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok. Segítségemért cserébe, le is lettem pontozva! :D Ne fogadd meg, majd rájössz utána, hogy mi kellett volna. :)
2012. szept. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!