Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes vagyok, még nem...

5 hetes vagyok, még nem látott orvos, mert ismerősök szerint csak a 6. héten menjek. Mikor menjek orvoshoz? Milyen vizsgálatokra számíthatok az elkövetkezőkben?

Figyelt kérdés
2009. júl. 31. 00:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan elmehetsz,úgyis ultrahangot fog csinálni!Ott már látja a babát!vérvétel lesz utána!Én 6hetesen voltam!
2009. júl. 31. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
5 hetesen nekem csak petezsákot találtak!
2009. júl. 31. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én 5 hetesen telefonáltam neki, és azt mondta, hogy inkább 1 hét múlva menjek, akkor már tutira lát valamit! Szóval szerintem is a 6. héten menj el a dokihoz!

Hüvelyi UH-val fog megvizsgálni, ami nem fájdalmas.

Nekem nem volt utána labor, azt mondta, hogy pihenjek sokat. A 11. héten nézett meg újra, akkor már a Pici minden szerve kifejlődött! :-) Felvettem a kapcsolatot a védőnővel, megkaptam a kis könyvet és irány a 12. heti ,fontos UH vizsgálat. A többit úgy is tudni fogod, a doki és a védőnő is mindig mondani fogja (jó esetben)

Üdv: 40 hetes kismama

2009. júl. 31. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs érteleme a 6. hét előtt menni!!!Nekem sem volt laborvizsgálat, csak egy terhességet megállapító hüvelyi uh!Labort először a 16. héten csináltak!
2009. júl. 31. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Úgy látom mindenhol máshogy és máskor, de azért leírom nekem hogy volt, aztán úgyis a dokid mindent mond majd :-) Én a 6. hét végén mentem csak pont azért, hogy már legyen mit nézni. Volt is már szívverés, de amúgy akkor még csak a doki ismeri fel mi micsoda, szépen el is mondta :-) Aztán elküldött laborra (7. hét) és védőnőhöz (8. hét) aztán 9. héten megint uh. Akkor már mi is felismertük hol a buksi, kéz, láb stb. :-)
2009. júl. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg valami már látszani fog, ám érdemes megvárni a 6.hetet, én is kivártam, bár bevallom elég türelmetlenül! Sok vizsgálatra számíthatsz! Lesz egy teljes labor, EKG, vérnyomás ellenőrzések, vizeletet többször ellenőrzik, főleg a vége felé. El kell menni fogorvoshoz. Én ennyire emlékszem. Később van még toxoplazma vizsgálat, ez is vérvétel, itt azt nézik átestél-e már ezen a fertőzésen, ha igen, akkor már védett vagy, ha nem, valószínűleg mégegyszer ellenőrzik, mert ha véletlenül terhesség alatt esel át rajta, kell kezelés, árthat a magzatnak. Aztán van a híres AFP, de még előtte lehet kombinált teszt, ami szintén vérvétel+ 12.heti uh eredménye! Állítólag ez a teszt jobb, mint az AFP! Viszont az kötelező, a 16. héten biztos menned kell. Van vérvétel a hepatitis B-re is. Én hirtelen erre emlékszem. Elég sok volt, már alig vártam, hogy megszüljek és ne lássak egy darabig orvosokat és tűket!
2009. júl. 31. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha elmúltál 6 hetes akkor menj, mert akkor már szívhangot is hallhatsz. Természetesen csak hüvelyi ultrahangot csinálnak még ilyenkor. Jó babavárást!
2009. júl. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok. Úgy a 12. hétig megcsinálják a vérvételt, vizeletvizsgálatot, fogászat, védőnő, ekg, háziorvos.

A sorrend mindegy, de a háziorvost hagyd a végére, mert ő írja be a leletek adatait a kiskönyvedbe, amit a védőnő ad.

Legalábbis nálam így volt.

2009. júl. 31. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!