Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » El vagyok keseredve! Meg...

El vagyok keseredve! Meg lehetett volna menteni a babám?

Figyelt kérdés
6 hetesen spontán elvetéltem.úgy érzem teljesen kiürültem,vér és szövet darabok!hétfőn megyek sztk-ba,orvost fogadni sajnos nem tudok.gondolom megnéz uh-án nem-e marad bent valami!hormon vizsgálatot szeretnék kérni ezt a háziorvosnak vagy a nőgyógyásznak kell-e mondanom?szerintem ezért volt a vetélés,ahogy utána olvasgattam!mert menszi előtt és után 2 napig még barnáztam,de ezt eddig nem sejtettem h baj lehet!ha ezt előbb tudom lehet a babám még meg lenne,ha kaptam volna utrot!most csak magam okolhatom!hiába mentem sztk.ba ,kórházba h terhes vagyok és vérezgetek senki nem adott rá semmit! :-((((
2012. szept. 16. 13:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem biztos, h meglehetett volna menteni, sajnos csak azok írnak pozitív példákat pl. az utro-ról, akiknél segített; de nagyon sok nőnél ez már nem segít, mert a baba sajnos menni akar...:( Ráadásul mesi előtt -után vérezgetni eleve nem jó jel. De legközelebb, ha bármilyen vérzést észlelsz , állj a sarkadra, sztk-ban is ugyanúgy jár neked az ellátás!

2012. szept. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Tudom nehéz, de fogad el ami történt. Vetélések döntő részének hátterében a természet szelekciós munkája áll, a hormon problémák sokkal ritkábbak. Annyiból egyébként sem lehet le vonni, hogy biztosan progeszteron gondod van, hogy barnázol. (Nagy többségünk menstruációjának eleje és vége ilyen) Hormonviszgálatra beutalót csak szakorvos adhat, háziorvos nem.
2012. szept. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
2 éve ugyanígy jártam.Bementem a sürgősségire mert vérezgettem, de a doki úgy tett h én hazudtam, csak azért mondtam h vérzek mert már biztos nem bírtam várni az időpontig.:/// Ez nagyon jól esett!Utána barnáztam, aztán elkezdtem megint vérezni, megint mentem,akkor sem foglalkoztak velem.Harmadjára egy normális doki volt.Ő írt fel nekem gyógyszert de már késő volt mert másnap elvetéltem.Úgyh ne okold magadat!Az uh-on amúgy megnézik h kitisztultál e teljesen.Ha igen akkor nem kell kaparásra menni.A hormon vizsgálatot azt viszont nem tudom h kitől kell kérni.És nyugodj meg erről nem te tehetsz!
2012. szept. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Nem vagy hibás,ne okold magad.

Nem hiszem,hogy meg lehetett volna menteni.Tudod a természet tudja a dolgát valami nem lehetett rendben és ezért ment el a baba de ez nem a te hibád.

2012. szept. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Hát, ezen én is elgondolkoztam, mikor anno 9 hetesen elvetéltem. Az én dokim eltűnt, másikat nem tudtam hírtelenjében keresni és az sztk-ban pedig szépen haza küldtek azzal, hogy majd vigyek be vizeletmintát, hogy megbizonyosodjanak a terhességemről, pedig akkor már reggel picit véreztem (érdekes, hogy kézi vizsgálattal nem sikerült kitapintani egy 9 hetes terhességet, ne adj isten, megnézni UH-gal). Délután már ömlött belőlem a vér, az ügyeletes kórházban kötöttem ki, ahol már nem tudtak mit csinálni. Elég sokáig gondolkoztam, hogy emiatt feljelentsem az sztk-s majmot, de aztán hagytam a fenébe az egészet! Mostani terhességemnél már volt új orvosom és már az 5. héten felírta az utrogestant a terhesség támogatására, meg is maradt a baba. Sajnos úgy tűnik, nem egy helyen csak dísznek van az sztk-s orvos, nem tudom, mire fel kap egyáltalán fizetést, ha ennyire nem foglalkozik senkivel! Azt tanácsolom, legközelebbi terhességednél, amint pozitív lesz a teszt, rohanj be az orovshoz, mondd el neki, hogy az előző terhességed hogy végződött és valamit csináljanak annak érdekében, hogy ne legyen gond, hátha egy vetélés után már komolyabban odafigyelnek.
2012. szept. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Ne hibáztasd magad, mást sem. Koncentrálj a jövőre, menj el nőgyógyászhoz és tényleg kérj egy hormonsort, ha csak progeszteron problémád van (barnázást ez okozza), akkor kapsz majd utrot a ciklus 2. felére és megerősít majd.

De hidd el, sajnos sok vetélés van így is, későbbi korban is, és nem tudják megmondani, mitől.

Most koncentrálj a gyógyulásodra és a kivizsgálásra!

Jobbulást!

2012. szept. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek!én csak azt sajnálom hogyha mégis egészséges lett volna egy kis életke elszállt pedig csak egy gyógyszer kellett volna és tovább fejlődhetett volna!remélem csak egy menszit kell megvárnom és próbálkozhatunk újra!az utrót 14. naptól kell majd szedni?
2012. szept. 16. 18:40
 8/20 anonim ***** válasza:

szia! én is ennyi idősen vetéltem el a héten. hétfőn kezdtem vérezni, szerdán még erős pozitív, pénteken már alig látható volt a 2. csík a teszten.

én magne b6-ot kaptam és ágynyugalmat javasolt az orvos. én sem kaptam utrogestant.

nem tudom, mi lehetett a baj, de én is nagyon sokat sírtam. jövő héten megyek uh-ra, hogy kiürültem-e, és remélem, hogy már látni fogja a következő tüszőmet, ami szép nagyra érett! mi már ma együtt voltunk a férjemmel, mert már nagyon hiányzott, hiszen az elmúlt hetekben tartózkodtunk a szextől, nehogy elvetéljek. hát sajnos így is :(

2 évet vártunk, én nem hagyok ki egy hónapot se! vagy ebből baj lehet?

2012. szept. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
és Te már nem is vérzel?mert én még kicsit igen,gondolom még tisztulok,de elég 1 tisztasági!nem várod meg még meg jön a menszid?ez ugyan olyan vérzésnek számít és lesz peteérés is?ma már én is kívántam a szexet.pénteken volt a vetélés,de hát nem mernék még meg próbálkozni vele!valamennyi idő csak kell regenerálódásra nem?van egy szülésznő ismerősöm azt mondta ha spontán ha művi vetélés van 3 hónapot kell várni,én azt soknak találom az én esetemben,1et megvárok aztán hajrá!főleg hogy sürget az idő,kisfiam nem sokára betölti a 3at,lejár a gyesem és már nem mennék vissza dolgozni hanem betegállományba,persze csak ha összejönne a baby!!
2012. szept. 16. 22:04
 10/20 anonim ***** válasza:

én biztos nem várok 3 hónapot! ha azt mondja az orvos, akkor is csak 1 hónapot hagyok ki, de 3-at biztos nem. bár ez attól is függ, hogy kell-e művi beavatkozás, mert akkor lehet, hogy muszáj lesz várni.

én úgy éreztem, mintha egy menstruáció lett volna, csak előtte 2 hétig pozitív volt a terhességi teszt.

majd írd meg, hogy mi volt az orvosnál! nekem 10 nappal a vérzés kezdete után kell uh-ra mennem.

2012. szept. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!