Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden esetben katétereznek...

Minden esetben katétereznek császáros szüléskor? (miskolc, szemmelweisz)

Figyelt kérdés
2012. szept. 16. 15:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha gerincvelői érzéstelenítéssel csinálják, mert ébren szeretnél maradni, akkor igen, mivel kiesik a vizelet szabályozás.
2012. szept. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem kell a katétertől félni. Én ugyan simán szültem, de nem tudtam pisilni és a nővérek úgy beszéltek a katéterről, mintha valami borzalom lenne, be is voltam pánikolva rendesen...:( Aztán telefonon beszéltem unokanővéremmel és ő megnyugtatott, hogy egyáltalán nem fog fájni, ne féljek. Így mikor már majdnem szétdurrant a hólyagom, végre kaptam katétert!!! Megváltás volt... és tényleg nem éreztem semmit. 3 napig volt bennem (mint kiderült kisebb komplikációm volt, azért nem tudtam pisilni), de egyáltalán nem volt kellemetlen. Csak figyelni kellett a "kistáskám", mert nem éreztem, hogy mikkor pisilek és egy idő után megtelt. Egyszer annyira, hogy leszakadt a tartójáról, akkor kicsit megrándult, de szerencsére az sem fájt.
2012. szept. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Előttem szóló írásához:

Nálunk ha katétere van a betegnek, a nővér dolga leereszteni a zsákot bizonyos időközönként. Bár ez gyerekosztály, felnőtteknél talán másként van, mindenesetre a nővér is odafigyelhetett volna, hogy telik a zsákod!

2012. szept. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Sima szülésnél is ha elhúzódik és már nem engednek le a szülőasztalról,katétereznek.

De ha császároznak,akkor a katéter 100% biztos.Hidd el a legkevesebb mi fájni fog a műtét után,mikor kiveszik a katétert,szeretnéd,hogy csak annyi fájdalmad legyen.Amikor meg felteszik,legalábbis nekem,pont fájás közben tették...nem igazán éreztem a katéterből bármit is.

2012. szept. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Császárnál mindenképpen van katéter.Teljesen mindegy hogy spinális érzéstelenítést adnak vagy altatnak.Nálam mikor eldöntötték hogy császár lesz egyszerre katétereztek és csak a műtőben kérdezték hogy mit szeretnék.
2012. szept. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Császárhoz mindenképpen jár katéter, mert különben nagy lenne a veszély, hogy belevágnak a húgyhólyagba, ha pedig gerincvelő érzéstelenítéssel történik az anesztézia, akkor azért is benn kell hagyni. Én még nem szültem, de már volt fenn katéter, sajnos én is azok közé tartozom, akiknek borzalom volt. :( Nekem a húgycsövem mellett egy cisztát (ami már inkább egy vakjárat volt) kellett kiműteni, és ahhoz raktak fel katétert, szerencsére sikerült rávennem őket, hogy csak azután rakják fel, hogy elaltattak. Az a pár óra, amíg benn volt, maga volt a pokol, pedig kaptam minden formában fájdalomcsillapítót. Eredetileg csak másnap reggel akarták kivenni, de szerencsére sikerült kiharcolnom, hogy a műtét után 7 órával már kikerüljön (ehhez eléggé összevesztem az urológussal, mert azzal riogatott, hogy a 15 perces altatás miatt nem fogok tudni még vizelni, meg nagyon fájna, de én kitartottam amellett, hogy inkább minden wc-zésnél fájjon, de ne állandóan). Mikor kivették, az maga volt a megkönnyebbülés, azonnal tudtam menni mosdóba, és egyáltalán nem fájt már semmi, törökülésben olvastam, rendesen jártam. Viszont nekem nagyon be volt gyulladva a húgycsövem a ciszta miatt, valószínűleg ezért viselt meg ennyire....
2012. szept. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

5.vagyok

Nekem egyáltalán nem fájt,csak kellemetlen volt mikor felrakták de utána már egyáltalán nem éreztem hogy bent van.

2012. szept. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem sima szülés után volt egy borzalmas gáthaematomám, kétszer műtöttek altatásban. A két műtét között tették fel a katétert este, mert reggeltől nem pisiltem és ingerem volt de nem sikerült. Amikor mondta a szülésznő, hogy felteszi nagyon megijedtem mert ugye nagyon nagy fájdalmaim voltak ott alul. De hidd el semmiség volt, egy kis szúrást éreztem mikor betette, de nem fájt, és mikor levették akkor se fájt. Két napig volt bent, és hálás voltam érte, mivel nem tudtam járni se, így wc- re se kellett kimenni. Ijesztő inkább, nőknél nem olyan durva, mint a pasiknál.
2012. szept. 16. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja amúgy én is ott fogok szülni. Mikorra vagy kiírva? Biztos hogy császár lesz? Utolsó voltam.
2012. szept. 16. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én csak márc.31re.99% a császár sajna a doki szerint,kétszarvú a méhem.csak már most rosszul vagyok a gondolattól,hogy felvágnak.meg attól is,hogy felsértik a hugyuti csovem.és te mikorra várod?
2012. szept. 19. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!