Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sajnos császárral kell szülnöm...

Sajnos császárral kell szülnöm de nem tudom hogy altatásba vagy érzéstelenítéssel kérjem, minden esetben katétereznek is?

Figyelt kérdés
2010. jan. 9. 20:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
90%

Szia

Habár én simán szültem,de ha császárom lett volna kívánság műsorral akkor tuti érzéstelenítéssel kértem volna :)

Minden bizonnyal mind2 esetbe katétereznek.

2010. jan. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%

Igen katétereznek, de azt már csak akkor amikor megkaptad az érzéstelenítést - ha úgy döntesz, azzal szülsz - gyakorlatilag semmit nem érzel belőle.

Én is császárral szültem, érzéstelenítéssel. SZerintem, ha teheted ezt válaszd, mert így megkapod a babát fürdetés és öltöztetés után, illetve amikor kiemelik, akkor is vethetsz rá egy pillantást.

Ha altatásban szülnél, akkor valószínűleg csak órák múlva látod majd a babád.

Nekem semmi rossz érzésem nincs azzal kapcsolatban, hogy császárral szültem és annak kifejezetten örültem, hogy ébren lehettem. Ahogy megy ki az érzéstelenítés hatása, fogsz majd kapni fájdalomcsillapítót, úgyhogy utána sem olyan rossz.

2010. jan. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen, minden esetben kell katéter. Semmiképp nem választanék altatást, de úgy tudom, hogy nem is szokták azt alkalmazni császárnál, ha egy mód van rá, akkor gerincérzéstelenítést adnak. Nem fáj! Nekem is az volt. Az altatásnál nem tudod még azt a pici szülés élményt sem átérezni, amit a császár ad, amíg kivadásszák a picit belőled. Meg utána kába lennél, és az első percek is kimaradnának........

Sok boldogságot Nektek!

2010. jan. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
69%
Szia!Engem altatassal csaszaroztak,nem tudom miert idegenkedik mindenki,mind a ket modszernek megvan a rossz oldala,talan annyi a rosszabb hogy nem latod rogton a babat,en kb.masfel ora mulva lattam,egyebkent a teveben lattam hogy aki helyi erzestelenitessel szul az is elegge el van kabulva,ha rogton is lathatja a gyermeket.
2010. jan. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok

Én egyáltalán nem voltam elkábulva.

2010. jan. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
55%

Van aki erosebb van aki gyengebb,nem?En nagyon jol erztem magam altatas utan,nem fajt semmim,a gyereket is lattam nem fajt a fejem nem volt hanyingerem szoval

nincs sok kulombseg...

2010. jan. 9. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Érzéstelenítést kérj ha egy mód van rá. Akkor mindent tudsz követni,és egyáltalán nem vagy kába. Hallod az első sírását, érzed a súlyát mikor kiemelik és rárakják a hasadra, odaemelik egy pillanatra, és felöltöztetve is odaviszik.

Az altatás pedig a babának sem jó, mert 5 perc alatt eléri őt is az altató, annyi idő alatt pedig nem tudják kivenni. Az első sírásnak pedig közismerten fontos szerepe van, ami alvás közben ugyebár nem lesz meg.

Katéter mindkét esetben kell, de engem az érdekelt legkevésbé. Nekem érzéstelenítés előtt tették fel, de egyáltalán nem éreztem.

Szóval én semmiképp nem kérnék altatást.

2010. jan. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét esetben katétereznek. Jobb az érzéstelenítés. Nem fogsz utánna hányni mint a lagzis kutya, meg láthatod legalább a babádat mikor kiemelik. Az apuka is bent lehet. Utána nem leszel olyan kába mintha altatnának. A katéterről annyit, hogy olyan fertőzést kaptam, amit még csak most hevertem ki császár után 6 héttel.
2010. jan. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is előbb rakták fel a katétert, utána vittek csak a műtőbe. De meg sem éreztem. Érzéstelenítőt kaptam, de ha jól tudom, nincs kívánságműsor, hogy hogy legyen. A barátnőmet császározták altatásban, mert nem hatott az érzéstelenítő, de egyébként nem altatták volna. Így viszont csak fél nap után láthatta a babáját. Szerintem ez is kórházfüggő, hogy császár után mikor viszik hozzád.


Engem még a doki varrt, mikor megmutatták a picit. Egyáltalán nem voltam kába. Igaz, hogy este 8kor műtöttek, 1 órára ment ki az érzéstelenítő, akkor kaptam fájdalomcsillapítót, reggel 6kor meg hozták a kisfiamat és velem volt onnantól végig.

2010. jan. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Én inkábbaltatást kérnék, a lányomat érzéstelenitették, és mégis érzett mindent, ezért altatták el, ez altatásnak nem fordulhat elö.
2010. jan. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!