Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Holnap jön elsőnek hozzánk a...

Holnap jön elsőnek hozzánk a védőnő, és van egy vadászgörényem meg egy tengeri malacom, el kell hogy dugjam előle Őket, be fog szólni? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2012. szept. 16. 20:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem hinném, hogy el kellene dugni őket. Nekünk kutyánk van, lakásban tartott, arra is csak annyit mondott, hogy ő is szereti az állatokat. Előtte pedig én is gondolkoztam, hogy átviszem anyuhoz, de jobb volt hogy nem. Gondolj bele, többször is fog menni, hozzánk sokszor váratlanul, örökké úgysem dugdoshatod őket.
2012. szept. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy ötvenkilós németjuhász volt a lányom mellett, és nincs az a védőnő, aki miatt eldugtam volna.
2012. szept. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk kutyánk van (tacskó). Sosem volt vele gondja, jól elvolt vele.

Rengeteg tanácsot adott a kutya vs. baba kapcsolatban is.

Mai napig sokat foglalkozik mind a kettővel :)))


A védőnőnk szerint az egyik legjobb állat a gyermek mellett a kutya több ok miatt is.

pl. társas kapcsolat, finom mozgások, etc.


Egyébként, ha olyan védőnőt fogsz ki, aki még a szoba falszínébe is beleköt, annál csinálhatnál bármit, semmi sem lenne jó neki .. :))

2012. szept. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi,eddig nem tűnik "gonosznak",csak úgy fosok mégis.Mondtam a férjemnek hogy nem kéne eldugni Őket,de mondta hogy egy kutya vagy egy macska mégiscsak más mint egy göri.:) De remélem nem fog belekötni semmibe,főleg nem a görcimbe.
2012. szept. 16. 21:09
 5/17 anonim ***** válasza:
Kertes házban lakunk, amÍg jött kiraktam őket, mert már terhesség alatt is vágta a pofákat.
2012. szept. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan még csak tanulom a védőnői hivatást, de ha találkoznék ilyennel, akkor az első kérdésem a "megsimogathatom-e" lenne :D Szerintem, ha rendesen van tisztán tartva/állatorvoshoz víve, akkor csak pozitívum lehet! Azoktól az anyukákra nézek inkább furcsán, akik a házi kedvencet elpaterolják a baba miatt, mert jaj a sterilitás (jó, persze nyilván egy koraszülött csecsemőnél ÁTMENETILEG érthető, de ez a ritkább eset). Szóval szerintem ne dugd el őket, hisz a családotok részei!
2012. szept. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

szia!


nem hiszem én sem, hogy ez bármilyen problémát okozna. mielőtt jön takarítsd ki őket és ennyi. :)

2012. szept. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Úristen! Megőrültél? Azonnal fojtsd vízbe mindet!

Na ha ezt a reakciót kapod a védőnőtől, akkor mutasd meg neki nyugodtan az ajtót, mert aki nem szereti az állatokat, az jó ember nem lehet!

Nekem óriási harc volt az anyósommal, hogy a lakásban megtarthassam az uszkáromat, és hogy megsimogathassam az ő németjuhászukat, aki egyenesen odáig van értem meg vissza. Mondtam neki, hogy ha a kutyámnak mennie kell, akkor megy a baba is! Persze ez csak fenyegetés volt, nem volt komoly, de megtette a hatást, és az uszim maradhatott. Azóta is kicsit duzzogok anyósomra, pedig már a harmincadik hétben vagyok. Szóval ha valaki el akarja tőled venni a görényt meg a tengeridisznót, akkor védd őket foggal, körömmel, akár ha a gyerekeid lennének! De persze nem árt egy jó alapos állatorvosi vizsgálat, meg tőled egy vérvétel, hogy van-e benned olyan kórokozó, ami kapcsolatba hozható az állataiddal. Ha nincs, akkor no para, happy happy joy joy!

2012. szept. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt vadászgörényünk. Én a terhesség alatt lemondtam az alom takarításáról. Későbbre pedig a férjemre ragadt...

Amúgy minden oltást megkapott, naponta volt takarítva, napközben a lakásban kószált, éjszakára volt bezárva. Három gyereket szültem mellette, de ő volt az első gyerekem.

Egy szó, mint száz. Pont leszartam a védőnő véleményét. Az első védőnéniket nem érdekelte, hogy van.

A második finnyáskodott, hogy ő nem veszi le a cipőjét, mert görényszőrös lesz, stb... Aztán teljesen elfeledkezett a görényünkről.

2012. szept. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszi! Elment,nagyon nem tetszett neki hogy van állat.Azt mondta nem olyan helyre valóak ahol kisbaba lesz.Nem e lehetne odaadni valakinek.Mondom neki hogy nem,ők családtagok ugyanúgy.Mondja hogy Ő elhiszi,de most már a baba lesz a családtag.Meg kétszer elmondta hogy szaguk is van ezeknek.A férjemnek is mondta mikor megjött hogy el kellene vinni Őket valahova.De Ő is mondta hogy nem kell.Csak attól félek hogy beszél anyósommal erről,és Ő majd addig megy míg nem maradhat a görényem.:( De remélem erre nem kerül sor.
2012. szept. 17. 15:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!