Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fáj a torkom, náthás vagyok!...

Fáj a torkom, náthás vagyok! Tudnátok valami jó tippet hogy hozzam helyre magam? Gyógyszert nem akarok (nem lehet) bevenni. Valami jó kis házi praktika? 14hkm

Figyelt kérdés
2012. szept. 17. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia. Torokfájásra a langyos sós vizes gargarizálás nekem bevállt. napi 3-szor. 2 nap alatt elmúlt, de már az első alkalom után jobb volt!

Jobbulást és boldog babavárást!!

2012. szept. 17. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem torokfájásra a Homeogene homeopátiás bogyó volt jó. Jobbulást!
2012. szept. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Tudom,hogy nagyon undorítóan hangzik,de hagymatea.


[link]


De a sós víz is nagyon jó,amit az első válaszoló írt.

Jobbulást kívánok!

38hkm

2012. szept. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia


nekem a náthára a foghagyma+ méz+ citrom egyvelege nagyon jót szokott tenni. (kicsit rossz az íze,de nagyon hatásos)

És még jó az orrdugulásra a sós vizes inhalálás.


Torokfájásra pedig a sósvizes gargalizálás, ahogy már írták előttem is. Plusz a jó citromos, mézes kamilla tea.


Ha ezek nem használnak, akkor a tantum verde pasztillát lehet használni.

2012. szept. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is hagymateára szavazok: a vörös héját főzd le, áztasd jó sokáig, és mézzel, citrommal idd meg. Nem is olyan rossz! Ezerszer inkább hagymatea mint egyszer neocitrán, én azt nem bírom meginni! :)

Torokfájásra méz, meg kamilla is jó, de a kamilla teába még tehetsz két-három szem szegfűszeget is, mert az nagyon erős fájdalomcsillapító (a gyógynövényekhez képest erős).


Jobbulást!

2012. szept. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Torokfájásra: sós, melegvizes gargalizálás, akár napi 4-5x!


Köhögésre: egy fél felkarikázott hagymára csurgass mézet, hagyd állni, majd a levét folyamatosan kanalazd ki, ahogy ereszti. Másnap ugyanezt a másik felével.


+ forró tea, vagy meleg tea mézzel és C-Vitamin dögivel.


Jobbulást!

2012. szept. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tantum verde (fújós)napi 3x5, 500mg C vitamin (pezsgőtabletta), sinupret drazsé nap 3x. Nekem olyan klassz volt a házi gyógymód, hogy ráment a hangszálamra a megfázás 3hétig nem volt hangom!! Egyszerűbb ez és 3nap alatt tuti helyre jössz. A babának semmi de semmi baja nem lesz!
2012. szept. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. szept. 18. 09:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!