Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az elől fekvő lepény ugye nem...

Az elől fekvő lepény ugye nem ugyanaz, mint a mellső fali lepény?

Figyelt kérdés
Nekem mellső fali lepényem van (illetve a babámnak), de még eddig senki nem mondta, hogy rajta lenne a méhszájon. Állítólag az elől fekvő lepény okozhat koraszülést, lepényleválást. Ez az jelenti, hogy a méhszájon van a lepény, ugye? Ha eddig nem mondták, akkor biztos nem így van? 27 hetes kismama
2012. szept. 18. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Jól tudod. A mellső fali az teljesen normális,az elöl fekvőnél rajta van a méhszájon. Nyugodj meg.
2012. szept. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ugyanaz a kettő. Az, hogy rálóg-e a méhszájra vagy sem, az más dolog. Nekem még a 12 hetes uh-on teljesen fedte a méhszájat, de azóta "elment". Viszont maradt a mellső fali lepény. Ha fedte volna a méhszájat, szóltak volna, mert bizony az nem jó. Mivel a méhszáj kicsit kemény, így ha rajta van a lepény, akkor sérülékenyebb, nekem is mondták, hogy amíg nem megy el, addig ne nagyon húzódozzak (húsvéti ablakpucolást felejtsem el), ne emeljek, stb. De szerencsére már túl vagyok rajta. :)


39 hetes km

2012. szept. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
De,ugyanaz.Nekem hol így,hol úgy írták a papírra.Ám attól még nem törvényszerű,hogy rálóg illetve fedi a méhszájat.Az előző két terhességemnél hátsó fali volt a lepény.2gyerkes+38hkm
2012. szept. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Első olyan határozottan írta, h nem gépeltem be, de ha mások is írják: igen, ugyanaz a kettő. A méhszájat meg fedheti mellső, hátsó, oldalsó lepény is; tulképp elég sokszor fedi is, csak fentebb húzódik idővel.
2012. szept. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Ha eddig nem mondta egy doki sem,hogy a méhszájon van a lepényed nem kell izgulnod.Az,hogy mellső fali a lepényed az teljesen jó,legtöbbször ott tapad.

Az elölfekvő lepény meg azt jelenti,hogy rossz helyen tapad a lepény:teljesen fedve a méhszájat vagy rálóg. Ez veszélyes állapot,szóval a doki felhívta volna rá a figyelmedet. Tudom,mert nekem ez van. Viszont attól,hogy elölfekvő valamelyik oldalon tapadnia kell,e szerint lehet a hátsó vagy a mellső falon is. Nekem hátsó falon tapad,de fedi a méhszájat,ami miatt elölfekvő vagy más néven mélyen tapadó lepény.

2012. szept. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!