Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Életkor miatti kromoszóma...

Életkor miatti kromoszóma vizsgálat a lepény bolyhaiból Tapasztalat?

Figyelt kérdés
15 hetes vagyok, az uh és vérvétel eredményem jó volt.
2012. aug. 27. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:
mire vagy kiváncsi? én nem a korom miatt csináltattam, hanem vastag tarkóredő miatt. de én úgy tudom a lepény bolyhaiból csak a 13 hétig vesznek mintát utána már a magzatvízből. bár az eljárás ugyan az. ha jók az eredményeid, neked kell eldöntened. ha akkor is megtartanád ha beteg lenne akkor semmi értelme az egésznek. egyébként nem fájdalmas inkább csak kellemetlen. legalábbis nekem ez a tapasztalatom. remélem segítettem.
2012. aug. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A CVS-t(korionboholy biopsziát)kb.a 15. hétig végzik.Én a korom miatt csináltattam(39 éves vagyok,3. baba),nem is végeztettem el a vérteszteket,idő,és pénz pocsékolásnak tartottam(mivel 1000%-ig biztos voltam benne,hogy nekem a kromoszómavizsgálat kell).Nekem a 12. hét első napján csinálta a Hajdú Krisztina,az Istenhegyi klinikán(ergo magán úton végeztettem).Hétfői napon vette le a mintát-érzéstelenítés(szúnyogcsípésnyi),majd még 1 szúrás(ami nem fájt)akkor vette le a mintát,és kész is voltunk.Természetesen UH-os követés volt végig.4 nap múlva már hívott is a biológus,hogy minden oké.Én csak így tudtam megnyugodni.A vetélési kockázat 1%(van ahol 2%)de ez a doktornőnek is köszönhető,mivel profi.A 2. gyereknél 35 éves voltam,akkor amniot csináltattam,mert rossz volt a vérteszt(integrált) eredménye.Ezért voltam most úgy vele,hogy engem csak a krom.vizsg. fog megnyugtatni,a CVS-t elég korán elvégzik,és ha a baba velem akar maradni,nem fog elmenni a vizsgálattól.Nekem 2-ből 2x sikerült,és az eredmények is negatívak.2gyerekes+35hkm
2012. aug. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem vastagabb tarkóredő miatt csinálták 2 hete a Bajcsyban (még várok az eredményre..). Abszolút kibírható, nem több az egész 3 percnél. A lényeg, hogy profi,gyakorlott orvos végezze. Ferenczi doktor kb 20 ezer biopsziát csinált már és talán ebből 1-2 vetélés volt. Ő is hangsúlyozza, hogy ezek is inkább egyéb okok miatt (vetélésre való korábbi hajlam, kimélő életmód be nem tartása stb) következtek be. Nekem semmi gondom nem volt a biopszia után, 2 napot pihentem, azóta járok dolgozni. Persze 2 hétig nem cipelek, nem sportolok, nem élek házas életet stb..de sétálni pl nyugodtan lehet.

Szerintem megéri elvégeztetni, mert csak ez és a magzatvízvétel ad 100%-os bizonyosságot, a vértesztek (kombinált, integrált stb) csak becslések!

2012. aug. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én orvosom ellenzi! Mér tarkóredőt és vérvizsgálatot javasol helyette.
2012. aug. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!