Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A Gravida nevű gyógyszert...

A Gravida nevű gyógyszert szedte valaki a terhessége alatt? Ugyanolyan jó mint az Elevit?

Figyelt kérdés

csak azért érdekel, mert nagyon feldobott az Elevit.

mondjuk én a Gravidát szedem.a védőnőm ezt ajánlotta.


2009. júl. 31. 19:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én Gravidát szedtem, de csak azért, mert abban jód is van.
2009. júl. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
85%
A magzatvédő vitaminok összetétele között nincs lényeges különbség, de ez is egy piac, ezért minden gyártó igyekszik úgy beállítani a dolgot, hogy az ő terméke a legjobb. Azt már kevésbé szokták hangsúlyozni, hogy egészséges táplálkozás esetén a vitaminok nagy részéhez hozzájut a szervezet. A fejlődési rendellenességek megelőzése szempontjából igazából a folsavnak és az E vitaminnak van kiemelkedő jelentősége. Az a kismama sem csinál feltétlen rosszat, aki csak ezeket szedi.
2009. júl. 31. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szóval akkor mindegy. köszönöm szépen a gyors válaszokat!
2009. júl. 31. 19:47
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Elevittel kezdtem, majd Gravidára váltottam.
2009. júl. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
és miért váltottál? ha szabad tudnom!?
2009. júl. 31. 19:52
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Én Gravidát szedtem és szedek, mert még szoptatok. Nekem a dokim ezt ajánlotta, akkor még nem is tudtam, hogy van más is. Kb. ugyanolyan mindegyik, az Elevit külföldi, a Gravida magyar készítmény. Annyi, hogy minimális eltérés van köztük összetételben, az Elevitet pl. franciáknak (ha jól emlékszem) fejlesztették ki, míg a Gravidát magyaroknak, de mint minden készítmény ez is másként hat az emberekre. Van aki hízik az, rosszul van, esetleg székrekedése van az egyiktől, míg a másiktól semmi baja. Nekem a védőnőm a Gravida mellé javasolt napi 1 szem folsavat is. Egyébként nyilván befolyásolja a dokik ajánlását, hogy melyik gyógyszergyártó "szponzorálja". Az Elevitet meg orrba-szájba reklámozza a tévé, így sokan szerintem nem is gondolkodnak mikor veszik, csak eleve ezt kérik.
2009. júl. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

harmadik vagyok

Mert székrekedést okozott.

Gravidát sem szedtem végig, de az mellett vasat is szednem kellett, még sem volt székrekedésem.

2009. júl. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Most szotatok, eddig Eurovit Kismamáknak -t

szedtem, elfogyott, nem tudom mit fogok szedni, lehet sima multivitamint.

Meg szedek Béres Vas-at.

előző

2009. júl. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Úgy van, a Gravida magyar termék,én emiatt választottam.

L.38

2009. aug. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Elevittel kezdtem,majd áttértem a gravidára,mert jódot is tartalmaz,ami igen fontos,vmint több vasat.elevit mellé kellett volna még vasat szednem,gravida mellé nem kell,mondjuk csak pici vashiányom volt.
2009. aug. 1. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!