Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kis mamik az utolsó trimeszter...

Kis mamik az utolsó trimeszterben, hogyan oldjátok meg az éjszakai alvást?

Figyelt kérdés
30 hetes vagyok, és most kezdem "tehernek" érezni a terhességem. Tudom ez ezzel jár, és mivel már nincs sok hátra ki kell bírni. No azért persze nem olyan rossz a terhesség sőt, imádok terhes lenni, de az éjszakáim kezdenek borzasztóvá válni. Ugye hason eleve nem lehet aludni, a háton megint nem, így csak az oldalt fekvés marad, de így is amikor átfordulok a másik oldalra, olyan nehéz a hasam meg húzódik is, szóval nyőgve nyelősen tudok csak aludni. Van valami praktika arra, hogyan lehet kényelmesebbé tenné az alvást? Hallottam, hogy valaki szoptatós párnát használ, szóval van vmi praktika erre? Előre is köszi!
2012. szept. 18. 19:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én 33 hetes vagyok. És nekem is szokott baj lenni az alvással. Viszont kitaláltam egy nagyon jó dolgot. Nekem még nincs szoptatós párnám, szerintem felesleges is...

Van viszont egy díszpárnám, és még egy kispárnám is. Ezeket használom. A kispárnát a kezem alá, arra a fejem (ez csak azért hogy ne zsibbadjon el a karom), a díszpárnát pedig mindig a lábam közé teszem a térdem magasságában, de van úgy hogy a hasam alá beillesztem...:-) és így nem feszül a pocakom sem.

Nagyon kényelmes, próbáld meg így, hátha neked is beválik.

Nekem pedig az állandó pisilési inger okoz gondot éjszakánként. Ha babácska kicsit is helyezkedik odabent, rögtön a hólyagomat érzem, hogy azonnal bepisilek, aztán meg alig jön valami. Inni viszont kell!

Nyugi, valahogy csak túléljük még ezt a kis időt!

Boldog babavárást! Kisfiút vagy kislányt vársz?

2012. szept. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
sehogy :)) vártam, hogy túl legyek rajta. de azóta se tudok aludni, mert kelt a baba állandóan
2012. szept. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Hát én rendszeresen a hálószobában kezdtem, aztán hajnalban már mindig a nappaliban voltam, mert nagyon jó az ülőgarnitúránk. Darabokra szedhető minden része. Én félülő helyzetben voltam végig, a hátam teljesen kipárnázva, még dédnagymamám csinált tollpárnát, na abban van toll is nem csak mutatóban, és a lábam is fel volt polcolva. Így lehett aludni és a gyomrom sem égett annyira. A szoptatós párna az tök jó oldalfekvésnél. A mai napig bennt van az ágyban, pedig a kisfiam már 2,5 éves. :) Szoptatni nem tudtam vele, de aludni... hajaj arra jó. Kitartást el fog múlni, na nem a szülés után, hanem jóval később. Boldog babavárást nektek és jó egészséget.
2012. szept. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én is nehezen alszok,30 hetes vagyok.Egy nagy kihuzhatós kanapén alszok egyedül,mind a két oldalt kipárnázom magam.A hasam iszonyat tud fájni húzódik,nehéz nagyon,húz le fele.Amikor megfordulok felkelek,nehogy a hasamon forduljak át.Meg 1x2x felkelek pisilni,ilyenkor a baba nekilát bulizni,és nem tudok visszaaludni.:( Sehogy sem jó,de legalább már meleg nincs,ez vigasztal egy kicsit,mert melegben még ennyire sem tudtam aludni.
2012. szept. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én is szoptatóspárnával alszom, ha egyáltalán tudok aludni.. annyira fáj a medencém a keresztcsontomnál már pár napja... 35 hetes vagyok. Járni alig tudok úgy fáj :(
2012. szept. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szopipárnával alszok. Még az első terhességem alatt vettem, azóta is használatban van! Aki hamarabb megszerzi, azé. :) A férjem is "lenyúlja", meg a 4 éves fiamnak is az az első, ha az ágyunkba fekszik, hogy arra mászik. Szoptatni is tudtam vele. Mindig hasonalvós voltam, így mikor elkezdett nőni a pocakom, sehogy nem volt jó. Erre viszont felrakom az egyik lábam, betámasztom vele a pocakot és alszok mint a tej... :D A kórházba is vittem, ott már iszonyat hasznát vettem, mert az az ágy maga volt a borzalom! Most ismét vinni akarom, a férjem mondta is, hogy venni kéne még egyet... :) Az éjszakai megfordulás így is problémás, de a baba fekvése miatt, mert eléggé lent fészkelte be magát, így nyomja a hólyagom, meg még valamit, ami fáj. Szerencsére nem vagyok forgolódós.


39+2 hetes kismama

2012. szept. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is a szopipárnára szavazok. Egy részét be a hasam alá, többit a combjaim közé.

Igaz, fél óra mire megfordulok, de kényelmes vele aludni.

2012. szept. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én két takaróval alszok, egyik a lábam közé,a másikkal meg takarózok. Nekem ez vált be
2012. szept. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jó volt végigolvasni, sokat mosolyogtam az ismerős helyzeteken. :)


Kb. 21 hetes koromig vándoroltam - a közös ágyban kezdtem, aludtam a kiskanapén, ahol összegömbölyödve a lábam és a törzsem fel volt támasztva a két végén, illetve aludtam a kis szobában lévő franciaágyon az ablak alatt - ekkor még csak az orrdugulás volt a problémám. A franciaágyat hétfőn elvitték, mivel ott lesz a pici szobája és csak útban volt. A kanapét most már nem vállalom be, 28 hetes vagyok 118 centis pocakkal.


22. hét óta van szopipárnám, és imádom. Térd alóltól a fejemig felér, így a térdem közé veszem, a hasam alá gyűröm és a fejem alá is. Közben deréktól felfelé 4 párnám is van, sokszor félig oldalt ülve alszom, mert nem kapok az orromon se levegőt. És csakis a bal oldalamon tudok aludni. A lábamat már nem polcolom, pedig kéne, de akkor már nagyon kényelmetlen lenne. Így fél-háromnegyed órákat alszom egyhuzában, aztán jó esetben pár perc szünet pisire és vízre, rosszabb esetben félóra-óra nézegetés. Ritkán fordulok a jobb oldalamra, mert ott csak 5-10 percet tudok aludni, viszont jó az a pár perc, hogy a csípőmet pihentessem picit.


Ha már egyedül alszik a férjem, ő alszik a szopipárnával. :)

2012. szept. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hű, köszönöm a sok választ! Nekem sajnos még nincs szopi párnám, meg olyan sok kispárnám se, csak kettő amivel eddig is aludtam. De most úgy próbáltam ki, hogy az egyiket a hasam alá tettem támasztéknak, és egész jót sikerült aludnom. Persze azért így sem az igazi, mert a fordulásoknál át kell rakni, elhelyezni stb, de megéri így is.Azért jó lenne, egy szopi párnát is beszerezni. :)

Ja, amúgy kislányt várunk. :)

Szóval még egyszer köszönöm a válaszokat!

Mindenkinek Boldog Babavárást, és könnyű szülést kívánok!

2012. szept. 19. 08:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!