Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan, aki az első...

Van itt olyan, aki az első trimeszterben jár és magas lett a vérnyomása?

Figyelt kérdés
11 hetes vagyok, pár hete szédülgetek és elkezdtem mérni a vérnyomásom. Korábban a terhesség előtt normál volt, 120/80, de mostanában 140/90 körüli értékeket mérek. Kaptam rá Dopegyt-et (2-szer 1-et) de túl sokkal nem vitte lejjebb a vérnyomásom, mert néha most is megugrik. Mi az a határ ahol magasnak számít? Ha felmegy akkor mit tegyek, pihenjek le? Mert mozgástól jobban felmegy. :( A Dopegyt mennyi idő alatt hat? Bocsi a sok kérdésért, de első babás vagyok és nem tudom mire számítsak!
2012. szept. 2. 11:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem terhesség előtt épp,hogy volt vérnyomásom. Most a 20.hétben járok,de volt már 1-2 alkalommal 140/70... Én mérem folyamatosan és amint 130 körül van,már fekszem is le pihenni,nem csinálok semmit.

A védőnőm mondta,hogy a terhesség valakinek leviszi valakinek megemeli a vérnyomását. Nekem a doki azt mondta,ha 140 fölé megy,azonnal menjek...igaz,nekem toxémia gyanum volt...

Nem akarlak elkeseríteni,de nagy eséllyel pályázhatsz a kórházra,nem egy ismerősömet befektették hetekre,mert terhesen nem játék a magas vérnyomás.

2012. szept. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Köszönöm a választ! Te is szedsz gyógyszert? Ajjajjj, hetekre befeküdni kórházba? Ez nem hangzik túl jól. :(
2012. szept. 2. 12:24
 3/6 anonim ***** válasza:

Én még nem szedek gyógyszert. Ha magas lesz tartósan,akkor majd megyek. Már bevásároltam a kórházi felszerelést,sosem lehet tudni. Úgy tudom,először 3nap,míg beállítják a vérnyomást,ha azután sem normalizálódik,akkor vissza...

Az egyik barátnőm is kórházban töltötte az utolsó két hónapot...

Te pedig még nagyon az elején vagy...

Nem ijesztgetlek,csak leírtam a tapasztalatomat,hogy bizony ilyen is van...

2012. szept. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szia! Nekem is dopegytet írtak fel, mostmár 3x2-t szedek, nagyon magas volt a vérnyomásom mondjuk van is stressz bőven:( de a 3x2 mellett most nagyon beállt. Remélem végig ilyen marad!

Kérdezd meg a dokidat, hogy mi lenne, ha emelnétek a dózison, hátha úgy beáll?


Üdv

2012. szept. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
15.19-es! Megkérdezhetem, hogy te hányadik hétben jársz, és mennyire volt magas a vérnyomásod? Te is feküdtél miatta kórházban? Most hogy jó, így mennyiket mérsz? Köszi!!
2012. szept. 2. 16:05
 6/6 anonim válasza:
Írtam privátot!:)
2012. szept. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!