Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Leendő kismamák! Melyikőtök...

Leendő kismamák! Melyikőtök volt közületek Kombinált szűrésen, mennyire fontos ez, mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Ha ez kimarad még ott a 16 hétben elvégezhető négyes teszt! Azon ki volt, és mennyire biztos a szűrés? Nem olcsó dolog azért akarok kicsit körbeérdeklődni.
2012. szept. 18. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy akkor lehet az integrált tesztet (16. héten) elvégeztetni, ha előtte megvolt a kombinált is. Én mind a kettőt elvégeztettem, és nem bántam meg, mert a terhességem nem volt zökkenőmentes, mondtak ezt-azt, de az eredmények birtokában egy kicsit megnyugodtam.

Én Bp. Jáhn Ferenc kórházban szültem és oda is jártam terhesgondozásra, ez a kórház szerződéses kapcsolatban állt azzal a céggel aki a tesztet csinálta, így a kombinált ingyen volt, csak az integráltat kellett kifizetni ami 15.000,- Ft volt, érdemes lenne neked is utánaérdeklődni ennek. Boldog babavárást.

2012. szept. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A kombinált van, ahol ingyenes, és ahol fizetős (nálunk 9 ezer, de még így is olcsóbb, mint quartett-tesz. És annál pontosabb is.

Miért fontos? Hogy ha véletlen nem jó az AFP-d, ne aggód magad halálra, amíg eljutsz az UH-ig rá 2 hétre, vagy ne legyen nagy meglepetés később. Ha idősebb vagy, akkor ennek függvényében 2x átgondolhatod, hogy akarsz-e amniot..

2012. szept. 18. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Én megcsináltattam a kombináltat és HALÁLRA AGGÓDTUK MAGUNKAT a hülye AFP eredmény miatt!Semmi értelme nem volt,szinte 1-2 országban használják még ezt a tesztet.Az AFP egy elavult dolog,nem ad reális képet (vagy legalábbis nagy többségben nem ad) az esetleges betegségekről.Nekem ezt a nőgyógyászom mondta,aki miután meglátta az eredményemet egy konzíliumot hívott össze a kórházban,mert nem hitt a szemének.Aztán arra jutottak,hogy mivel minden UH,stb vizsgálat rendben volt,nem jelent semmit ez a teszt.Én végig idegeskedtem a terhességemet emiatt és senkinek nem kívánom,hogy ezt átélje.Nálunk ingyenes volt mondjuk.

Most van egy makk egészséges,gyönyörű 7 hónapos kisifam

2012. szept. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
most én is megcsináltattam ezt a kombinált tesztet (remélem ugyan arról beszélünk: Down szűrés). nekünk 16E ft-ba fájt. sajnos nagyon sóher vagyok,de kényszerítettem magam, hogy ne ezen spóroljunk, mert akkro nagyon szégyellném magam! (amúgy én még csak 12 hetes vagyok, szóval lehet hogy nem is egy tesztről beszélünk???
2012. szept. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! Én is 12 hetes vagyok, 28 éves kismama. Hol lehet 16ezer körüli áron ezt megcsinálni, mert én ilyen 30-ezressel találkoztam (géndiaknosztika.hu)De attól tartok hogy én már le is csusztam erről a tesztről, mert már betöltöött 12 hetes vagyok. (majdnem 13)Ilyenkor mi van. A dokim most az utolsó Uh-on megállapította az orrcsont jelenlétét, ez is a down-szindróma egyik kizárása, ha látható az orrcsont.
2012. szept. 19. 12:06
 6/9 anonim ***** válasza:
én miskolcon csináltattam az istenhegyi klinikán keresztül. vagyis ennek a klinikának volt a neve a csekken.
2012. szept. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Én épp ma voltam a kombinált vv-n. 9000 volt a Dél Pestiben.

Én kaptam a doktornőmtől egy tájékoztatót rám bízta élek e vele. A Quartett 19e, az integrált 29e egyébként. A tájékoztatóban benne van, hogy javasolt 12+6-ig megcsináltatni, de 13+6-ig elfogadott. www.fetalmedicine.hu vagy www.kismamaszures.hu

2012. szept. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves 19:17-es! Melyik az a dél-pesti kórház? Mi a pontos neve? Szerinted közel a 13.héthez van még lehetőség a kombi teszt elvégzésére? Köszi válaszotokat :)
2012. szept. 20. 08:13
 9/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy meg tudod még csináltatni. Áll egy vérvételből (első labornál 2 fiolával többet vesznek le), ultrahangból, majd 10 nap múlva jön a papír, és azt értékelik ki. Csak húzzál bele. Uzsokiban 9000Ft volt. Beutaló kell hozzá, ha nem ott van az orvosod, és időpontot kell kérni. És a postán befizetni a csekket.


[link]

2012. szept. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!