Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szociális segélyt kaptam...

Szociális segélyt kaptam eddig. Most sikerült elhelyezkedni. Nekem kell bejelenteni az önkormányzatnál vagy a munkanélküli kiküldi nekik?!

Figyelt kérdés
Nem akarok visszafizetni vagy büntetést kapni jogosulatlan pénzfelvétel miatt... A munka nélkülitől kiküldték a papírt hogy töröltek a nyilvántartásból, de az önkormányzattól semmi sem jött.

2012. máj. 2. 06:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Ismerve a munkaügyit és az önkormányzatokat, jobb ha bejelented az önkormányzatnál is.
2012. máj. 2. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%
Neked kell bejelentened, nálunk be kell mutatni a munkaszerződést is.
2012. máj. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

munkaügyi központban kell jelentkezned majd ki jelentkezned nem kötelező a szerződés de jó..az önkormányzatot ők elintézik...


ha netán közmunka akkor 1*rűbb de ue a sorrend

2012. máj. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem közmunka, rendes 8 órás bejelentés...

Írtam a munkaügyi küldött levelet, hogy töröltek a nyilvántartásból, mert a központ felé a munkáltatóm ügye lejelentett. Tehát teljesen legális munkahely. Ezért nem tudom mi tovább a teendő, mert gondolom az önkormányzat is küldött volna akkor valami határozatot. (Ezt írtam a kérdésemben is) De mindegy majd kiderül most már ha ma vagy holnap utalják az összeget, akkor nekem kell bemennem. Erről az egy összegről van szó, majd egyből vissza is fizetem ha szükséges.

2012. máj. 2. 08:05
 5/6 anonim ***** válasza:

15 napon belül vagy köteles bejelenteni a munkaügyinek, ha elhelyezkedtél

sokan megcsinálják azt, hogy pl ha felvettek 1-én dolgozni, 10-én jelentik be,így már számfejtik a segélyt, amit teljesen JOGOSAN kapsz meg, visszafizetési kötelezettséged nincs!


nekem volt, hogy két fajta segélyt utaltak egyszer véletlen, szóltam és azt mondták nem kell visszafizetni, mert ők tévedtek.

tehát h nem szólok, a köv, hónapban is kaptam volna...

2012. máj. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

előző vagyok

azt elfelejtettem írni: a munkaügyi azonnali kapcsolatban van az önkorm-al

tehát ha ott bejelentetted, töröltek, a segély automatice megszűnik.

2012. máj. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!