Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen kisfius anyukanak lenni?

Milyen kisfius anyukanak lenni?

Figyelt kérdés
Úgy néz ki hogy kisfiunk lesz ami számomra nagyon nagy kihívást jelent mert soha nem tudtam magam elképzelni egy kisfiuval! 22 éves vagyok nemrég meg enis barbiztam meg babaztam és mar alig vártam hogy ujra atelhessem egy kislánnyal ! A baba osztályon csak a kislanyos ruhákon akad meg a szemem! Milyen egy kisfiuval? Anyukák van turelmetek a fiús játékokhoz? Kíváncsian várom a válaszokat :)

2012. szept. 20. 20:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Pontosan úgy voltam, mint Te.

22 évesen lettem várandós, biztos voltam benne, hogy az első babám kislány lesz, nem lett igazam.

3 napig lógtam a levegőben, mert sosem tartottam magam elég vagánynak egy kisfiúhoz,én mindig lányos lány voltam. Születése óta a legnagyobb szerelem az életemben a FIAM!!! Már 4 éves elmúlt,gyönyörű, értelmes, okos:) Vonatozunk, rajzolunk, festünk, mókázunk:), október óta egy hugival kiegészülve.

Nagyon sok boldogságot kívánok Nektek!

2012. szept. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

nekem már van egy 2,5 éves nagylányom

és november elejére várjuk a kisöccsét.

hát még mindig nehéz elhinni hogy fiam lesz.

én olyan lányos anyuka vagyok, nem tudom milyen lesz egy kisfiúval majd az élet.

legalább mondhatom hogy nekem van egy lányom is meg egy fiam is :)


remélem ugyanúgy fogom szeretni mint a kislányomat mert most nehéz elképzelni hogy ő rajta kívűl bárkit jobban szeressek anyai szívvel..

2012. szept. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
92%
Szia!Én egy boldog kisfiús anyuka vagyok.Milán 17 hónapos tündér-gengszter fiúcska.Mikor terhes voltam a családba mindenki kislányban reménykedett (még én is),de 24hetesen megmutatta,hogy milyen tökös gyerek ő..:)Megszületett és minden olyan tökéletes..nem hisztis,nem sírós...stb.Fiúként makacs,de nem vészes.Én azt tudom neked mondani,mindegy hogy milyen neműnek születik a lényeg hogy egészséges legyen.Lesz neked egy kis ördögöd és meglátod ő lesz számodra a felbecsülhetetlen érték ezen a világon.Nem fogod megbánni hogy fiad születik..ezt elhiheted nekem.Sok sikert a szüléshez!
2012. szept. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Szia! Nekem tavaly született meg a fiam. Én is egész életemben úgy képzeltem, hogy lányom lesz, fiúba mégcsak bele sem gondoltam... Aztán mikor megtudtam, hogy fiam lesz egy picit csalódott voltam (ráadásul a páromnak már van egy nagyobb fia, úgyhogy ő is lányt akart..)De mire megszületett, mintha világéletemben fiút akartam volna, el sem tudnék képzelni magamnak egy kislányt... Imádok fiús anyuka lenni!!!!!! :) Ez nálad is el fog jönni, hidd el! Egyébként az öltözködéssel én is hasonlóan gondolkodtam, de fiúkat is nagyon csinin lehet öltöztetni, a boltokban már automatikusan csak a "pasis" cuccokra áll rá a szemem! :))
2012. szept. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

Két kisfiam van, 21 hónapos ikrek. Sokat hallgattam terhességem alatt az "Édes kisfiam" c. számot. :)


Bár a fiúknak sokkal kevesebb a ruhakínálat az üzletekben, őket is lehet nagyon szépen, csinosan öltöztetni. Én annyira szeretem a kis pasijaimat ingekben, kantáros gatyákban, stb. látni! :) És szeretem, hogy annyira hasonlítanak apjukra, ott van már a szép arcocskáikon a jövendő jóképű fiatalemberek ígérete!

Mostanában kezdtek bújósak lenni, szeretem, ahogy átölelnek, puszikat adnak, rám nevetnek! Annyira szeretem, ahogy kacagnak!!! :)


S hát ott van a másik oldal is: elevenségük, energiájuk határtalan... még mindig kétemberesek, utcára csak babakocsival tudok velük menni, különben gyalogosan kétfelé rohannának. Állandóan pörögnek, és keresik a veszélyt, a zsiványságot, naponta százszor rájuk szólok, néha van foganatja, néha nem. De hát a férjem meg én is nagyon erős egyéniségek vagyunk, milyenek legyenek a gyerekek.

Fiús játékaink vannak, nagyon szeretik az autókat, a legót, mindent, ami technika, meg amivel lehet valamit csinálni, a villog, zörög, stb. Ja és kutyarajongók.

Játszóházban persze megnézik a babákat, kis játék babakocsikat, szóval a lányos dolgokat, játszanak is velük, aztán visszatérnek a fiús dolgokhoz. Érdekes, ahogy ilyenkor már kialakulnak a nemi szerepek. Ugyanakkor láttam már, hogy azt játsszák, hogy itatják a macit, kvázi "babáznak".

Hát sokszor elveszítem a türelmemet, azt bevallom, ők viszont nem veszítik el a jókedvüket, s ettől én is felderülök.


Jó babázást! :)

2012. szept. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
93%
Szia! Én 3x kisfiús anyuka vagyok, ill. még csak 2x, mert januárban érkezik a 3. A nagyok 6 és 3 évesek. Hát elég kimerítő néha, de azért már nem bánom, hogy a 3. is fiú. Először lányban reménykedtünk, de most már csak az a lényeg, hogy egészséges legyen. Hogy eddzem magam, néha kölcsönkérem a szomszéd kisfiút :)
2012. szept. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%

Első kicsim lány lett. Tudtam az elejétől. Én amúgy mindig a fiúkkal/férfiakkal jobban megértettem magam,mint a lányokkal/nőkkel, mégis tudtam hogy lány lesz, és nem is tudtam volna elképzelni már azt sem, hogy bennem egy fiú növekszik. Aztán kistesónál második uh-n kiderült hogy ikreket várok, egypetéjűek. Félidőnél kb az is kiderült egyértelműen, hogy fiúk. Hát, egy jó darabig nagyon furcsa volt, nagyon-nagyon furcsa. Ráadásul mindjárt kettő egyforma. :-) De nem voltam emiatt szomorú, csak el nem tudtam képzelni, milyen lesz velük.

Hát, két ilyen szerető és szeretni való, huncut, bújós, puszilgatós, kedves, akaratos, kicsit hisztis édes egyforma kisfia senkinek nincs. :-) Teljesen mások mint a lányom, és a két fiú is más egymáshoz képest, de nagyon szeretik egymást. Meg a nővérüket is. A lányom meg épp 2 napja mondta, hogy "Nem adnám egyik öcsit sem soha, nagyon szeretem őket!" -még nincs 4 éves amúgy a lányzó- olyan jó érzés ilyeneket hallani.

Lesz türelmed a fiús játékokhoz! Amúgy mindenbe be lehet vonni a fiúkat is. Nálam nagyon szeretnek takarítani, főzésnél segíteni.

Mondjuk most már néha kiakaszt az egyik, egész nap a mágneses rajztáblát hurcolja szinte, nem lehet tőle elvenni, és folyamatosan vonatot kell rajzolni neki, ha nem érek rá, és már fárad is, akkor olyan hiszti tud lenni egy hosszú, pici vonatért, hogy csak.....:-) Most már ott tartunk legalább, hogy a kerekeit ő rajzolja, nekem csak az alapot kell. De még kész sincs, már törli és jön az új :"Vonat kéne!".

2012. szept. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
furcsa :) van egy 10 éves lányom, és most született a kisfiam. hát párszor már mondtam neki, hogy kiscsaj :)) meg furcsa, hogy nem nuni van ott.. ha leveszem a pelust elkezd pisilni minden irányba :) idő kell gondolom, hogy megszokjam. de nagyon édes, imádom. megvan ennek is a szépsége, hogy fiú, tök vagányan lehet majd öltöztetni meg minden :)
2012. szept. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekunk mar van egy 3 eves fiunk es most varom a masodik fiunkat :)

Nagyon-nagyon jo fius anyukanak lenni!:)

Bar most az ocsit nagyon lanynak vartuk de most mar el sem tudom kepzelni,hogy O ne fiu legyen.

3 eves fiam eddig nagyon jol elvolt magaba de mostanaba eleg sokszor igenyli,hogy jatszak vele. Persze ilyenkor autozunk,vonatozunk, legozunk stb.. Nekem nem nehez mert en is mindig a fiu tesoimmal jatszottam az oviba is szinte csak fiu barataim voltak.

Bar az uzletekbe en is mindig megnezem a kislany ruhacskakat mert olyan szepek,edesek de talan egyszer majd lesz egy lanyunk is.

2012. szept. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is azt mondhatom: egy anya életében a legnagyobb szerelem a fia... Oda leszel érte, meglátod:) A babázáson kívül pedig igazán bármit lehet játszani egy kisfiúval is, nem tudom hogy viszonyulsz a labdajátékokhoz, azokat általában imádják, és mi társasozni szoktunk kis korától sokat, meg kártyázni. Ezeket szívesen játszom én is de akár legózni, sőt színezni is szoktunk együtt. Az enyém már nyolc éves:)
2012. szept. 20. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!