Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap voltam orvosnál kb 6....

CsBeus1986 kérdése:

Tegnap voltam orvosnál kb 6. Hetes terhes vagyok 11mm petezsák láthato a méhben, mellette egy 28mm bevérzés van Ami okozhat vetélést! Egy hét mulva kell vissza mennem! De addig halálra izgulom magam! Irjon akinek volt ilyen, hogy mire számithatok!?

Figyelt kérdés
2012. szept. 21. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyet talált (hematóma) 7 hetesen. Én is most várom, hogy visszamehessek kontrolra.

A doki azt mondta, hogy a többségük maguktól felszívódik és egy kevéske kiürül belőled (tehát ha kevés barnás valami jön ki, az elvileg normális, de hívd fel a dokit azért). Viszont megvan az esélye, hogy leválasztja a babát és akkor vetélés lesz. Igaz nem sok, de van. Szóval ha egy baba el akar menni, akkor úgyis el fog menni.

Nekem a doki szigorú szexmentességet mondott, de egyéb tevékenységtől nem tiltott (van akit ágynyugalomra ítélnek). De azért vigyázok magamra.

Tehát a lényeg, hogy semmi aktus, nehogy fizikailag rásegítsen a leválásra és igyekezz kímélni magad. Ne emelj, ne erőltesd meg magad és főleg ne idegeskedj! Akkor jó eséllyel semmi gond nem lesz.

Sok sikert!

2012. szept. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a klubban.Úgy látom haematomád(vérömleny)van. Akkor alakul ki, mikor a nagy vérbőség miatt elpattan egy hajszálér. Ilyenkor jó esetben ha sokat pihensz magától is felszívódik, viszont rossz esetben kivérzik. Ha vérzik az azért baj mert könnyen kimoshatja a pici magzatot. Nekem már kétszer vérzett, de erőssen kapaszkodik a drágám, stram kölyök lesz belőle :)!

Egyébként szedj rá hegyi árnika kapszulát, vagy igyál ebből készült teat. Nagyon sok jót hallottam róla, és úgy vettem észre nekem is használ.

Ne parázz sokat, csak pihenj! Boldog babavárást!

2012. szept. 21. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyen volt! Ne aggódj kitisztul magátol nekem kb 1 hétig barna folyasom volt miatta, énis nagyon megilyedtem! De sokat feküdtem pihentem ! Nem lesz semmi baj ne stresszelj! Jo babavarast!
2012. szept. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is volt...azóta már lassan egy éves a kisfiam, erős, okos, gyönyörű! :) Amikor nálam kiderült, hogy haematomám van, olyan 7-8 hetes terhes lehettem, kicsit véreztem, ezért mentünk uh-ra. Az én orvosom mindent megtett, velem együtt, hogy ne adjuk meg az esélyt a vetélésnek, ha egy mód van rá...ezért írt ki Utrogestant, valamilyen hormon injekciót is kaptam, ha jól tudom, kettőt. Ez mellett, szigorúan ágyban kellett feküdnöm hetekig, amíg fel nem szívódott...ez kb 4-5 hét volt, ha jól emlékszem. Az ágyból csak vécére és tusolni kelhettem fel. Nagyon nehéz volt kibírni, és tudom, hogy valaki nem teheti ezt meg...ha van már kicsi gyerek...de akkor pedig amennyit csak lehet, pihenni kell, és ha egy mód van rá, addig a pár hétig más főzzön, takarítson...

Biztosan rá lehet még segíteni természetes gyógymódokkal is, amit az egyik előző válaszoló írt...én azt is kipróbálnám!

Üdv, és nagyon remélem, hogy sikerül megtartani a babócát!

2012. szept. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok biztato választ! Nekem is irtak fel hormont, folsavat és magneb6-ot a munkátol nem tiltotak el! Csak nagyon megijjedtem! Ez az egy hét egy örökkévalóság lesz! Probálok pihenni sokat! Köszönöm mégegyszer mindenkinek!
2012. szept. 21. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!