Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3 héttel kisebb a baba? Mi...

Csaponane kérdése:

3 héttel kisebb a baba? Mi lesz most? Mensi szerint 30+4 napos lennék, aztán ez módosult 29+5 naposra, de ma az UH szerint 28 hetesnek mondta az orvos a babát. Elküldött egy másik dokihoz is. Szerintetek, baj van?

Figyelt kérdés

A leleten a következő áll:

A terhes méh üregében 1 élénken mozgó magzat. BPD: 75 mm, FL: 52 mm, HC: 280mm

Épnek tűnő koponya,és gerinc. 4 üregű szív, jó szívműködés. Épnek imponáló rekesz. Telt gyomor, hólyag, normális nagyságú és szerkezetű vesék. Átlagos mennyiségű magzatvíz. Mellső fali O - típusú lepény.


2012. szept. 21. 21:28
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
Nincs baj!Ne aggódj!Én hasonlóképpen jártam.Nálam az volt a helyzet,hogy mikor legelső UH-ra mentem és ugye akkor nézték meg,hogy valóban gyermeket várok-e,egy "jóképességű" dokihoz kerültem a kórházban,aki csak ímmel-ámmal mérte meg a picit.És ilyenkor nagyon fontos,hogy pontosan mérjék meg mert ez alapján csúszhat a szülés várható ideje illetve a baba súlya a korához képest.Engem is folyamatosan a későbbi fogadott dokim idegelt,hogy a kelleténél kisebb a baba és a súlya is nagyon alacsony;aztán rájöttünk,hogy a kedves kollégája volt trehány és emiatt volt az egész.A kisfiamat túlhordtam 1 héttel (közben változott állandóan a kiírás napja) és 51 cm és 3170 gramm volt a paramétere,mikor a világra jött.Makk egészséges,gyönyörű kis gézengúz volt már akkor is! :)
2012. szept. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Hát igen. Én is ebben igyekszem bízni, hogy valamit elnézett a doki. Azért az jó hogy elküldött máshoz is, legalább több szem többet lát alapon. De most úgy érzem ezer év múlva lesz kedd :( Azt viszont jó olvasni, hogy végül egy szép és egészséges babucinak adtál életet. Remélem így lesz nálunk is. Köszönöm a hozzászólást :)
2012. szept. 21. 21:40
 3/41 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a doki volt, ugyanott és ugyanazzal a géppel? Mert ez mind lehet hibaforrás! Nálunk például kétszer mérték ugyanannyi idősnek 1 hét elteltével. Tiszta pánik volt, hogy 1 hét alatt nem nőtt semmit! Aztán érdekes módon 3 napra rá meg pont megfelelő méretű volt! Csak nyugi!!!
2012. szept. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj!

Mérhetnek bármit, a babád minderre fityet hány, és növöget.

Ha nem tudod napra pontosan, mikor fogant, akkor lehet megtévesztő az eredmény. Akár egy nap elteltével tudnak mást produkálni, sok hibaforrás van..

2012. szept. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
Minden alkalommal más doki nézett és más gépen. Az én dokim csak amikor megtudtuk hogy babánk lesz akkor nézte ezen a gépen. A többi UH-t máshol kérte, mivel elavult ami náluk van gép. Lehet most is ezért küldött tovább? Köszi a kedvességed próbálok nyugodt maradni :)
2012. szept. 21. 21:51
 6/41 A kérdező kommentje:
Nagyon remélem hogy növöget, hiszen úgy várjuk öt idekinn, és igyekszünk mindent megtenni amit csak lehet érte. :) Persze úgy hiszem ezzel mindannyian így vagyunk :)
2012. szept. 21. 21:54
 7/41 anonim ***** válasza:
A 12. heti és 18. heti genetikai uh-on elég jól belövik a baba korát. Ott nem szokás tévedni. Ahhoz képest kisebb?
2012. szept. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
Igen de ahhoz képest 2 héttel kisebb.
2012. szept. 21. 22:06
 9/41 anonim ***** válasza:
Ne aggódj,az én pici lányommal ugyan ez van/volt(29+6 naposan voltam,és 28 hetesnek felelt meg).Én a Hajdú Krisztinánál voltam-aki azt hiszem elég nagy név,és profi a szakmában-ő azt mondta,mivel arányosan kisebb(tehát mindene)egész egyszerűen ekkora és kész,max. 3 kiló lesz.Attól még makk egészséges!Nála voltam a 19 héten is,akkor is kisebbnek mérte.Most már a 39. hétben járok,2800-2900 grammra becsülik,mindene teljesen rendben van.Bíztam benne,hogy 3. baba révén előbb kibújik(a 2. gyerkőc 37 hetesen és pár naposan született,3090 gramm volt)pláne,hogy már majdnem 2 ujjnyira nyitva vagyok,de úgy látszik még növöget bent...
2012. szept. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
Ez igazán jó hír. Én is kedden a Hajdú Krisztinához megyek vagy a Báthory Józsefhez, amelyik bent lesz. A legjobb orvosok, ezt én is állítom. Nekem ők csinálták a chorion boholy mintavételt, és minden zökkenőmentesen zajlott. Hihetetlenül profin vették le a mintát. Ott a Krisztina nekem is mondta hogy egy héttel kisebb a baba. Majd a 19. heti UH megerősítették ismét hogy csak 18. hetesnek számít. Aztán ma jött a döbbenet amikor közel 30 hetesnek számítanék, a már módosított adatokkal, és aztán kiderül hogy csak 28. hetesek a drágám. Mondjuk nekem is kislány :) De jó neked már hamarosan a kezedben is tarthatod. Könnyű szülést kívánok :)
2012. szept. 21. 22:30
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!