Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, a ti párotok hogyan...

Kismamik, a ti párotok hogyan kezel benneteket azóta amióta terhesek vagytok?

Figyelt kérdés

Figyelmesebb, odaadóbb, segítőkészebb? Erre gondolok. Az én párom, azt hittem, ha terhes leszek, a tenyerén fog hordozni, de ezt messze alul múlja. Sokszor vágynék egy kis kényeztetésre, de ha felhozom neki, mindig azt mondja, hogy nem beteg vagyok, hanem terhes. :( Ma reggel is erre a rossz érzésre ébredtem. Elhanyagolva érzem magam, és sírhatnékom van, ahelyett, hogy élvezném az áldott állapot örömeit.

30 hkm


2012. szept. 22. 09:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Én meg reálisan megírtam, ha az én férjem se egy bújós fajta, de ugyanúgy tettekkel bizonyította, h fontos a terhességem. Én dicsértem:) Amúgy eleinte nekem is furcsa volt, mert hallottam meg olvastam h ilyenkor a férfiak "tenyerükön hordozzák" a párjukat, az enyém meg miért nem??? Aztán fejbekólintottam magam, h ez a részéről, hogy kitakarítja a fürdőszobát, mekkora dolog. Térdelhettem volna én is ott, nagy hassal, csutakolhattam volna a a wc-t, bármi; de ő ezt megtette. Értem, meg a babáért. Nekem ez számít:)
2012. szept. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Nos igen, nagyon sok igazság van abban amit írtok, ez tény. És én is valszeg csak azért írom az én oldalamat, mert itthon mindent nekem kell megcsinálni, ő semmiben nem segít. Koszolni azt tud, ledobni a szennyest a földre, kaját kérni, dögleni a tv előtt miután hazajött. Tudom sokat dolgozik, de akkor sem vagyok senki cselédje, és nekem csak az esik rosszul, hogy még ezt sem veszi észre,és többszöri figyelmeztetés után sem erőlteti meg magát. Mindezek mellett nagyon jó ember, és tudom, hogy szeret a maga módján, csak ő nem igazán tudja kimutatni vagy nem mutatja ki jól. De ez van, majd megnevelem a gyerekkel együtt. :D Így legalább kettő lesz.

Én csak kíváncsi voltam, hogy vannak-e hasonló esetek, és annak tényleg csak örülök, ha másnak nincs ilyen problémája. Majd megoldódik az enyém is. :P

2012. szept. 22. 11:59
 13/20 anonim ***** válasza:
Hát az én párom is eléggé elhanyagol a hasamat meg sem simogatja.. meg mindig beszól hogy minek eszek annyit. nagyon rossz érzés hogy nem foglalkozik velem de hát ez van. nem kényszeríthetem
2012. szept. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Nekem terhesség előtt is aggódott értem de most meg még jobban. Sokat segít nekem. Sőt a kutyust is ő viszi le mert nem engedi meg hogy felemeljem. Igaz nem is akarom mert elég nehéz már nekem. Mindig odafigyel hogy naponta sétáljak ha nincs kedvem akkor is rá vesz. Behoz mindent amit kérek. Ha nagyon gyengédnek érzem magam akkor vagy ő főz meg vagy szól anyósnak és akkor le jön. Nagyon aggódik értünk. :)
2012. szept. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Amúgy-ami eszembejutott még- ha ennyire rossz tényleg a helyzet, ne várj addig, míg megszületik a baba, MOST kezd el "nevelni". Pl. én napközben nem teszem elé a kaját , ő szed, leül, eszik ha hazajön. Nem tv, meg szobában; konyhában.Lehet ezért"jajjteaztánmilyenasszonyvagy"ozni; de míg anyukája mindig körbenyalta, nálam nincs így az elejétől, és megszokta...lehet ennek a folyománya fürdőszobatakarítás is. Azért ne hagyjátok magatokat, h már most háztartási robotok vagytok, gyerekkel még nehezebb lesz!!
2012. szept. 22. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

"Én ha férfi lennék biztos, hogy kifejezném azt, hogy mennyire örülök annak, hogy életem párja a legszebb dologgal ajándékoz meg."


Lehet, azért viselkedik így, mert azt gondolja, ő ajándékozott meg téged, azzal, h csinált neked egy gyereket.

2012. szept. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Szerintem minden férfi máshogy viszonyul a terhességhez, te sokkal intenzívebben vagy együtt a babával, neki még ez nem kézzelfogható.

Én is mondtam már a férjemnek hogy nézze hogy mozog a baba, de sokáig nem volt türelme. De tudom, hogy szeret és imád és várja a babát, de neki majd akkor lesz igazán látható és érezhető, ha megszületik.

Egyébként meg aggódik, mert mindig minden bajom van :) szeretne már a terhességen túllenni.

2012. szept. 22. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Az én férjem is nagyon figyelmes lett, nem engedi, hogy megerőltessem magam (eddig se hagyott cipekedni, de most már egy 2 literes ásványvizet vagy egy teli leveses fazekat se enged megemelnem). Simogatja a hasam, puszilgat, masszíroz. Kívánós nem nagyon voltam, de ha boltban vagyunk és venni akarok valami (egyébként tényleg felesleges) dolgot, azt szoktam mondani, hogy kívánom. :) Így általában megvesszük, de már rájött, hogy néha csak mondom. "Ó, persze, mindenre ráfogod, hogy kívánod!" Ezen gyakran nevetünk. Egyébként minden rendben, odaadó, figyelmes, szerető férj, mindig mondja, hogy ne dolgozzak, ne takarítsak annyit, menjek ki a levegőre, tegyem fel a lábam, pihenjek, ne nézzek olyan horrorfilmet, amitől megijedek, mert nem tesz jót a stressz (nem mintha annyira nézném). Ő javasolta, hogy terhesen már ne dolgozzak, legyek táppénzen, mert a baba és az egészség a legfontosabb. (Sok idegeskedéssel járó munka, sok emberrel összezárva, ráadásul nem is a lakóhelyemen van, hanem be kell járni tömegközlekedéssel. Jön a tél, influenza, mindenki köhög, krákog, tüsszög rám, jeges az út, stb.) Ezt mindet a férjem mérlegelte, ő még erre is gondolt (én 8 hónapos koromig dolgozni akartam).
2012. szept. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szerintem itt az ideje hogy magaddal foglalkozz... Ha kéri hogy csinálj neki kaját, ne csinálj, ha ledobja a szennyest hagy ott... stb.


Menj el kismama masszírozásra (férfihez!) És csak magaddal foglalkozz!


Egyébként lehet hogy a párodnak nem tetszik a helyzet hogy másállapotban vagy. Nem az hogy gyereket vársz, hanem hogy esetleg testesebb vagy megváltozik az alakod, érzelmesebb vagy fájlalod ezt azt...

Lehet hogy nem tudja kezelni hogy változol.

De az is lehet hogy nem tetszik neki hogy gyengédségre vágysz, és lehet hogy ez a magabiztosságából levessz...


Vannak olyan férfiak akik, szemellenzősek, és nem érzékelik a változást...


Lehet hogy nem ártana neki egy ilyen beszélgetés...

2012. szept. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Beszélgettem én már vele, de hiába. Sajnos az apja természetét örökölte, és ezen sztem nem tudok változtatni. Néha jobb, néha rosszabb. El kell fogadnom. :P
2012. szept. 28. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!