Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hanyadik héten alakul ki a...

Hanyadik héten alakul ki a nyákdugó? Emiatt nem szabad az elő 12 hétben fürdeni?

Figyelt kérdés
Voltam védőnőnél,és azt mondta,hogy az első 12 hétben kerüljem a házas életet,és a fürdést.De persze nem mondta,hogy miért nem fürödhetek,én meg nem kérdeztem rá.Csak én gondolom,hogy talán azért nem lehet,mert most alakul ki a nyákdugó?Ezért nem lehet élni házas életet sem?
2012. szept. 22. 23:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem azét mondta,mert az első 12hétben alakulnak ki a baba legfontosabb szervei,és nehogy bármilyen fertőzés veszély áljon fen.Illetve az első 12 hétben a legvalószínűbb

a vetélés.Ez elkerülése érdekében mondhatta. Bá csak tippelek.

Sokmindent sajnos én is csak újságból és fórumokból tudok meg.Pedig dokim is van,és védőnőm is.Bár nekem senki nem mondta,hogy nem lehet házas életet élni illetve fürdeni.Én ugyanúgy fürödtem végíg. (28 hetes kismama)

2012. szept. 23. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A dokidat is kérdezd meg, mert védőnők tudnak eszement hü-leségeket mondani. Amúgy fürödj nyugodtan, de ne forró vízben persze, és ha a doki nem tilt el nemi életet is élhetsz. Nem a nyákdugó miatt nem szabad(na) ezeket, hanem potenciális veszélyhelyzetek miatt, pl. nagyon nyitott méhszáj, több vetélés már előfordult a terhesség előtt, stb.
2012. szept. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én is azt gondolom,hogy erről mindenképpen az orvosoddal beszélj,ne a védőnővel.Ők nagyon sokszor eszméletlen okosnak hiszik magukat és bődületes marhaságokat képesek állítani.Sajnos tapasztalat.

Ha orvosilag semmi kockázati tényező nincs,nem kell kerülni a házas életet.A fürdés maximum annyiból veszélyes,főleg az elején,mert a nagyon forró víz vetélést is okozhat.

Bármilyen ilyen jellegű kérdésed van/lesz,mindenképpen az orvossal beszéld meg,ne a védőnővel!Ez egy jó tanács.

2012. szept. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem.Köszönöm szépen a válaszokat.Őszintén szólva isten őrizzen meg attól,hogy kockáztassam a babám életét bármivel is,hiszem már úgy várjuk :)) Ha nem lehet,akkor nem lehet!!A férjemmel úgy beszéltük meg,hogy a terhesség alatt kerülni fogjuk a házas életet,mert nem merjük megkockáztatni a dolgot.Nem is merne hozzám nyúlni,hiszen benne van a tudat,hogy terhes vagyok,meg én nem is kívánom a szexet.
2012. szept. 23. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!