Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy kell mérni a fájásokat...

Hogy kell mérni a fájásokat pontosan? És nem baj ha már ennyire keményedik a hasam? 38+1 vagyok

Figyelt kérdés
Tegnap is egész nap kőkemény volt a hasam.
2009. aug. 2. 06:32
 1/9 A kérdező kommentje:
Ha elkezd fájni a hasam mondjuk 3 percet fáj és elmúlik.Utána 15 perc múlva újra,akkor az 15 perces fájás?? Így kell számolni?? Köszi a válaszokat!
2009. aug. 2. 06:33
 2/9 anonim ***** válasza:
igen így kell számolni!
2009. aug. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, így kell. Ha rendszeresek ezek a 15 percek, vagy rendszeresen csökken a keményedések közti idő (1 óráig 15 percesek, a következő két órában már a 10 perc közelében van a keményedések közti idő), akkor érdemes szólni a férjednek h estére baba lesz. Addig míg 5 percesre nem csökkennek a fájások v el nem folyik a magzatvíz nem nagyon érdemes kórházba menni, mert lehet h csak erős jóslófájások. De ha bizonytalan vagy, hívd majd a szülészetet telefonon, elmondod nekik pontról pontra mit érzel és ők segítenek eldönteni h mikor induljatok! Minden jót
2009. aug. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Jó lenne már szülni:). Amúgy a hasam egész nap kemény volt tegnap.És eddig ma is. Fájások nem olyan sűrűk még!
2009. aug. 2. 07:51
 5/9 anonim ***** válasza:

Én nem egészen így számoltam, de az is igaz, hogy nekem intenzív szülésem volt, gyors és durva, lehet, hogy ezért mondták másképpen.

Én az egyik fájás kezdetétől a következő fájás kezdetégi néztem azt, hogy hány percesek, illetve azt, hogy mennyi ideig tart konkrétan a fájás, nem a szünetet számoltam (lehet, hogy te is erre gondoltál az első kommentben, csak én értettem rosszul).

Tehát nekem úgy kezdődött, hogy mondjuk 02:40-kor megkezdődött a fájás, tartott mondjuk 35 mp-ig, majd volt kb két és fél perc szünet és jött a következő, akkor ez három perces fájás volt, ami 35 mp hosszú volt. Tőlem így kérdezték.

Nekem nem is tartott egyik sem három percig folyamatosan, szép is lett volna, akkor szerintem elpatkolok, mert olyan erősek voltak, hogy levegőt is alig tudtam közben venni. A leghosszabb fájás a kitolási szakasz előtti félórában 50 mp-ig tartott, majd pár lélegzetvételnyi szünet és a következő ismét 50 mp-ig tartott, de már erre azt mondták, hogy ez a max, ettől hosszabb nem lesz és már nem is kell mérni, mert szinte folyamatosan fájt.

Így vajúdtam összesen három órát, másfél órán át három percesekkel, egy órán át két percesekkel, majd fél órát ezekkel a szinte egybefüggőkkel.

Nem volt kellemes, de legalább hamar végeztem és nem merültünk ki (bab sem, én sem, apa sem).

Hasonlókat kívánok neked is és egy egészséges babát!

2009. aug. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tegnap nekem is egész nap keményedett...a melegtől van.

Bízok a keddi erős frontban.


39h

2009. aug. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én is a keddi frontba bízok! Ha már eddig nem mentem szülni!
2009. aug. 2. 18:52
 8/9 anonim ***** válasza:

Csatlakozom a keddi frontra várókhoz, vagy a csütörtöki teliholdban is bízom ha a front nem jön be:)

L. 38+3

2009. aug. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én is még a teliholdat is várom. Nem bírom már..

38+2 vagyok :)

2009. aug. 3. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!