Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lábdagadás, kézzsibadás...

Lábdagadás, kézzsibadás ingadozó vérnyomás 137 és 157 közöt, . Lehet toxémiám?

Figyelt kérdés
2012. szept. 24. 04:21
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Szia! Igen lehet, ezek a tünetei.Mindenképpen minél előbb lásson doki! Hány hetes vagy?

36 hkm

2012. szept. 24. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Nekem is dettó ilyen tüneteim voltak. Nem volt toxémiám, de inkább menj orvoshoz.
2012. szept. 24. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ez már toxémia, nem nem feltétlenül!!! Lányommal toxémiás voltam, ezért s.o.s. megcsászároztak-szerencsére az utolsó héten, és minden rendben lett a végén. Én félidőtől magas vérnyomásos voltam (hasonló értékeket mértem, mint te), vizesedtem, és annak ellenére, hogy nem ettem annyit, mégis híztam 25 kilót. Hányadik hétben vagy?? Menj el orvoshoz, és ott majd megnézik a vizeleted. Nekem egyébként 180-ra ment fel a vérnyomásom a császár előtt. Amíg eljutsz dokihoz pócold fel a lábad, pihenj, nyisd ki az ablakot és szívj friss levegőt. Ha nagyon felmegy a vérnyomásod, akkor irány a kórház.
2012. szept. 24. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,voltam dokinál és írt föl vérnyomáscsökentőt de még mindig ingadozik,ma megyek védönőhöz aki megnézi a vizeletem. A dokim nem rendelt kórházba,má annyit hívom nekem kelemetlen! Aggódom:@
2012. szept. 24. 06:15
 5/22 A kérdező kommentje:
Jah bocsánat 37hétben járok
2012. szept. 24. 06:17
 6/22 anonim ***** válasza:
Nálam is ugyanezek a tünetek voltak, és nem voltam toxemias, természetes úton a 39. héten szültem me a fiamat.Védőnő meg tud téged nyugtatni egy vizeletvizsgálattal.
2012. szept. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
06.10.-es vagyok. Nekem azt mondta anno a dokim, ha 145/95 fölé megy a vérnyomásom, és pihenéssel, utánamérés után sem megy le 1 órán át, akkor nyugodtan vegyek be egy Dopegyt-et.
2012. szept. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Szia! Én is toxémiás voltam, a vérnyomásom nem ment 150 alá. Nem biztos, hogy toxémiás vagy, de előfordulhat. Akihez jártam a terhesség alatt -sztk-s orvos- közölte velem, hogy nem vagyok toxémiás, mert nem úgy nézek ki. Hát nem jött be neki. Ha a védőnő is magas vérnyomást mér és esetleg lesz fehérje a vizeletedbe, menj vissza az orvosodhoz.
2012. szept. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Toxémiát az alábbi három tünet _együttes_ jelenléte jelent:

- láb és kéz és arc feldagadása

- magas vérnyomás (a per is 90-95 felett kell, hogy legyen)

- fehérje a pisiben

2012. szept. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, 9-esnek írnám. Nem volt csak a lábam megdagadva és az utolsó héten (40. hét) lett fehérje a vizeletembe, viszont a májfunkcióm nagyon rossz volt, mégis középsúlyos toxémiám volt a 35. héttől.
2012. szept. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!