Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ilyen esetben, jár a gyed?

Ilyen esetben, jár a gyed?

Figyelt kérdés
2005-2008 ig voltam gyesen, gyes alatt dolgoztam, pontosan 155 napot, idén januárban, regisztráltattam mint munkanélküli, és sajnos nem találtam így sem munkát, viszon segélyt ez idő alatt nem kaptam, mert nem volt meg a hat hónapom, Most megpróbáljam majd megigényelni a gyedet? Jár- e? oktoberben szül.ök. És ebben a hónapban töröltek a munkanélküliből, mert nem jelentem , meg.
2009. aug. 2. 16:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni, de nem fog gyed járni. De miért nem jelentél még a munkanélkülibe?
2009. aug. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Abban az esetben, ha a szülés időpontja előtti 2 évben volt legalább 180 nap munkaviszonyod /a gyes is munkaviszonynak számít/, akkor természetesen fogsz kapni gyedet. A gyedet az előző év átlagkeresetéből számolják.
2009. aug. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem fog neked, csak gyes járni. Ugyanis a gyed feltétele a 180 napos biztosítási idő, aminek élőnek kell lennie az igénylés pillanatában. Mivel neked nincs meg sem a 180 nap, sem az élőség, így nem fog járni. Önmagában ugyanis a regisztrált munkanélküliség nem ad biztosítási jogviszonyt, csak az álláskeresési járadék.

2009. aug. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!