Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A terhességi toxémia csak és...

A terhességi toxémia csak és kizárólag abban az esetben áll fenn, ha mind a 3 tünet (vizesedés, magas vérnyomás, fehérje a vizeletben) együtt jelentkezik?

Figyelt kérdés
Vagy van olyan tünet, ami a főtünet, és mellesleg általában de nem mindig kíséri a másik kettő?
2011. dec. 20. 23:47
 1/2 anonim ***** válasza:

èn jól körbe jártam annak idején a témát mert anyukámnak tesómmal volt.

Àltalában akinek magas a vérnyomása annál jön ez leggyakrabban.

Anyukámnak az egész terhesség alatt magas volt. és elkezdett vizesedni is rendesen és ott volt a fehérje is.

szerintem ha mindig magas a vérnyomásod és vizesedsz nagyon oda figyel rád a doki. és gondolom nézi a placentát folyamatosan.


anyukámnál még nem volt UH így csak saccolni tudták melyik hétben van mert a tesóm aprócska volt. vissza tartották így valószínü idöre született de 1,5 kilóval.

amúgy semmi baja nem lett.


anyunak egy rettegés volt az egézs terhessége.


én is féltem mert azt olvastam hogy gyakori ha anyánál volt a lányánál is, de hála isten nekem mindig alacsony vérnyomásom volt, és vizesedni sem vizesedtem.


anyuról korházban 15 kiló vizet nyomtak le.

2011. dec. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia.Szobatársamnak volt,a 31.hétre megcsászározták:(,magas vérnyomás,dagadt végtagok(inkább a lába vizesedett),nehéz légzése volt(mintha ült volna vki a mellkasán),aztán megjelent a fehérje is a vizeletében meg epét hányt,szar volt a gyomra.Nem ez miatt került be,hanem mert kisebb volt a babája mint a nagy átlag.Sürgősségi császár lett,nem sokon múlt,hogy mindkettőjüknek baja legyen.1090g és 37cm volt a baba.Ha vmit észre vettél magadon inkább menj és nézesd meg nehogy baj legyen.

Üdv

Üdv

2011. dec. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!