Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vegetáriánus terhesség! Mit...

Vegetáriánus terhesség! Mit kell ennem, szednem, hogy mindent megkapjon a baba?

Figyelt kérdés
2009. aug. 2. 22:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
38%

Úr Isten!!

És a gyereknek sem fogsz húst adni?????

2009. aug. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
59%
Terhesvitamint mndenkepp,de az nem potolja a hust!!!!Probalj meg enni csak addig mig kismama vagy,vagy nagyon nem megy?Amugy nem kapja meg,volt ismerosom....13h kismama
2009. aug. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
66%

Azt te tudod, hogy mit eszel hús helyett, de ezek fontosak a bennük lévők miatt: máj, sovány hús, hal, tejtermék, tojás. Gondolom, akkor ehetsz szóját, szójatejet, tofut, gomba, de hogy pl. a máj helyett hogy tudsz D vitamint és vasat pótolni, azt sajnos fejből nem tudom. Itt találsz egy elég részletes leirást a vitaminokról, miben mi van: [link]

Itt pedig az ásványi anyagokról: [link]

2009. aug. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Nem, nagyon nem megy...

Köszönöm a válaszokat!

2009. aug. 2. 22:53
 5/22 anonim ***** válasza:
64%
Én vegetáriánus vagyok 15 éve,így voltam terhes,a kisfiam is az,teljesen egészséges,a terhességem is komplikációmentes volt,és a szülés is.A környezetemben generációk nőttek így fel,senkiről nem tudok aki vérszegény vagy beteges lenne.Nem a hús ami fontos,hanem a helyes táplálkozás.Ásványi anyagok,vitaminok,és az állati fehérje,ami a tejtermékekben megtalálható.Magvakban zöldségekben,gyümölcsökben megtalálható,ott vannak a szükséges vitaminok,lencse,sárgaborsó,szója jó kis növényi fehérje beviteli forrás.Használj az ételekbe lenmagolajat,szezánmagolajat.Ha valaki odafigyel a táplálkozására,makk egészséges,erős gyereke születik.Nekem amúgy a 3 gyerekes védőnőm is vegetáriánus,és az 1 gyermekes háziorvosom is.A hús tévhit,hogy nem pótolható.A z oviba 4 gyerek is vérszegény,pedig ők húst esznek.Akkor miről is van szó??Elhitetik a társadalommal,hogy szükség van a húsra,bár rengeteg érv szól ellene,de hát mi lenne,ha a húsipar tönkremenne?Tény,hogy sok fehérje,vitamin,és ásványi anyag van benne,de az tévhit,hogy ez nem potólható mással.Akkor meg minek lemészárolni más élőlényt.
2009. aug. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
44%

Először is tisztázzuk, mennyire vagy vegetáriánus? A szószoros értelmében vett, vagy mint a felettem írt félvega? Mert ha eszel tejterméket, tojást, akkor a problémák nem olyan nagyok. Halat sem eszed meg? Csirke? Azokat is sokszor a félvegák megeszik, bajod nem lesz tőle. Vegetáriánusan főzöl, vagy a párod húsevő, és te szimplán nem eszed meg a kajából a húst?


Felettem lévő: milyen érvek szólnak ellene? Ezt tanultam, de különösebb érveket nem hallottam azontúl, hogy a napi fél kiló szalonna árt a szívnek.

2009. aug. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%

Szia!Csinálj úgy mindent,ahogy korábban tetted.A kisbabád minden tápanyagot megkap,ha nem fogyasztasz húst,akkor is.Vitaminbevitelre figyelj,de gondolom ezt magadtól is tudod!

Ne haragudj,de nem tudom szó nélkül hagyni...nagyon felbosszantottam magam!

Bírom,amikor az ostoba,a témában járatlan emberek megnyílvánulásit olvasom.Kedvem lenne elküldeni a sunyiba,mert felhergel a tájékozatlanságuk.Áááá,mindegy is.

Azt még szeretném megjegyezni,hogy én sem ettem húst soha,beleértve a babavárás alatti időszakot is.A babám tökéletes egészségnek örvend,4100 grammal született,semmilyen hátránya nem volt annak,hogy én nem ettem állatokat.Ennyi.

Kellemes babavárást!

2009. aug. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
36%
te egész terheséged alat idegeskedni akarsz én inkáb ennék hust mert az nagyon fontos a szervezetnek na meg azt sem értem hogy hogy lehet valaki vegetáriánus meg nem értem a zöldségel hogy fogsz jol lakni!!!!!!!!!!!
2009. aug. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
95%

Én sem eszem húst jó pár éve. Egyszerűen undorodom tőle. Sajnos a terhes vitamint én hihányom, pedig ajánlott. Már minden félét kipróbáltam. Vitaminokból nekem a Béres calcium és magnéziumot ajánlotta a védőnő. És az első 16 hétben a folsav 3mg tablettát (áll. ez van a húsban).

A sok zöldség és gyümölcs mindenkinek fontos, ilyenkor nyáron kicsit könnyebb.Nem tudom mennyire vagy vega, de a tejtermék, tojás esetleg hal fontos lenne. A lényeg hogy jól érezd magad a bőrödben, és folyamatosan konzultálj az orvosoddal.

2009. aug. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
34%

Kérdést tettem fel normális módon a vegetáriánusoknak. Ha ezen felhúzod magad, akkor csak sajnálni tudlak. Talán a sok zöldségtől vagy ilyen ingerült?:) Vagy magadat akarod igazolni?


Vegyél elő légy szíves egy pár orvosi szakkönyvet, és olvasd el mit miért szoktak tenni, és miért veszélyes az egyoldalú táplálkozás. Gyűjts információt az emberi bélműködésről, bélrendszeri adottságairól... Ha az ember nem eszi meg a vörös húst (megértem 100%-osan, én sem szeretem), akkor legalább egyen csirkét vagy halat, mindkettő nagyon egészséges, könnyű, nem terhel meg. Ha már ezt sem, akkor májat, mert fontos szerepe van a vérképzésben.


Engem nem érdekel más életmódja. Tanácsot kértek, én adtam. Nem fogok pisztollyal mögötte állni, hogy márpedig de. Azt hiszem, ez az oldal célja. Ha más a véleményed, tiszteletben tartom. De érvelj mellette, és ne nevezz tudatlannak. Vannak elveim, védem is őket a végtelenségig, de nem fogom be a fülemet, hogy pa-pa-pa-pa-pa, ha valaki mond valami használhatót. Legfeljebb rácáfolok. Ha van észérved mellette, halljuk, nem vagyok meggyőzhetetlen. De a lekezelő, lekicsinylő beszédstílust nem szeretem, kifejezetten ingerel. Ilyenkor mindig az az érzésem, mint amikor élőben vitatkozom valakivel, aztán elfogynak az érvei, és vagy meg akar pofozni, vagy elkezd velem üvölteni és személyeskedni. Ekkor jön az érzés, hogy elbizonytalanodik az illető, és voálá, igazam van. Pont.

2009. aug. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!