Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18 hetesen vettek tőlem vért...

Kékes kérdése:

18 hetesen vettek tőlem vért AFP-re, és 2,9 MOM lett az érték. Ez elvileg túllép a megengedett 2,5-en, de a dokim azt mondta, hogy biztos azért több, mert nem a 16. héten volt vizsgálva és ilyenkor már nem az optimális értéket mutatja. Vélemények?

Figyelt kérdés
2012. szept. 26. 21:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Az orvosnak tudnia kell.Valószínűleg az UH is rendben volt,azért nem küldött további vizsgálatokra.
2012. szept. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem értem miért 18 hetesen vették le kötelezően 16 hetesen kelett volna azért adott fals értéket
2012. szept. 27. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én anno, mikor mentem, mondtam a dokimnak, hogy nem akarom ezt a vizsgálatot, mert annyi rosszat olvastam róla. Mondta, hogy ne féljek, egyrészt ők se nagyon foglalkoznak már vele, az egész szakma a megszüntetésén ügyködik, mert elavult, és fejlettebb országoknál nincs is a protokollban. Másrészt azért se féljek, mert mi, az átlagemberek tudhatunk egy tól-ig határt, ők pedig egy ennél szélesebb skálát. Nem akarok hülyeséget mondani, mert nekem már 13 hete volt ez, de úgy rémlik, hogy kétszeres értékig tekintik elfogadhatónak.


Egyébként csak a betöltött 16. héten lehet mérni, előtte és utána majdhogynem értelmetlen.


Bízz a dokidban!

2012. szept. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 3.89 lett a korrigált MOM értékem. Megjártam két kórházat, mert riogattak, hogy ilyen magas értéknél nagyo-nagyon beteg lehet a baba (záródási rendelleneségek,ilyesmi), de az UH-ok alapján egészséges a baba. Lehet, hogy nálunk is bezavart a mensi időpontja, mivel nem írtam fel a pontos dátumot (nem számítottunk babára :) ). Lehet,hogy nálam is volt vagy 1 hét eltérés.
2012. szept. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én nagyon be voltam parázva az AFP eredménye miatt. Még a védőnőm is észrevette rajtam hogy tiszta zizi vagyok, ezért alaposan elbeszélgetett velem. :-)

Tőle tudom, hogy ha a down-kórra van valami kis esély is, azt észrevették volna már a 12 hetes uh-on is.

Nézd meg azt a leletedet. Nekem azon az NT: 1,9mm

Azt mondta a védőnőm hogy ezt kell nézni, mert ha 3 mm alatt van akkor nincsen semmi gond.

Másrészt azzal is megnyugtatott és a lelkemre kötötte hogy akkor sincs semmi baj ha magasabb értéket mutat az AFP eredménye. Mert azt mondta hogy ez már egy nagyon elavult módszer, már akkor is téveset mutat ha csak 1 nappal később veszik le mint kellene. Állítja hogy az is lényeg hogy hány kg-os nőnél nézik. Mert más eredményt kell nézni egy 50 kg-os nőnél és mást egy 85 kg-osnál. Csak ezt sehol nem veszik figyelembe pedig kellene. Mert így csak feleslegesen riogatják a kismamát.

Én maximálisan elhittem a védőnőmnek mindent hisz már több mint 25 éve van a szakmában, nagyon jó szakember. És totál megnyugtatott mire már az uh-ra kellett mennem.

2012. szept. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Remélem, hogy tényleg csak a későbbi időpont eredményezte ezt az értéket. Bár lényegében az UH eredménye felülírja az AFP eredményét, és aszerint a babámmal minden rendben! :) Azért csak később lett levéve a vér AFP-re, mert a dokim pont akkor szabadságon volt! Még egyszer köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 29. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!