Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses cukor mérésnél...

Terheléses cukor mérésnél (zsemle evéses) 1ó 20 perccel vettek vért. Az érték 6 lett. Én úgy tudom, hogy 1 órán belül kell a vért levenni. Az orvosom szerint ne aggódjak. Nagy a pocakom, barátok szerint nagy babám lesz-ez már a cukorbetegség jele?

Figyelt kérdés
-
2010. márc. 2. 13:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Terheléses cukormérésnél 60 perces és 120 perces szúrás van. A 60 perces nem sokat ér, de azért több helyen csinálják. Nálad a 80 perces nem tudom, mire jó... :S
2010. márc. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!Miért aggódsz ennyire? Van cukorbeteg a családban vagy az első vérvételen a cukorszint magas volt?

Én is ilyen vérvételen voltam 1 hete, bár még nincs eredményem. Szerintem ne aggódj, főként ha az orvos is azt mondja. Amúgy a terhességi cukorbetegek száma nem olyan magas, mint általában gondoljuk (kb.a terhesek 8-10%-a lesz cukros), úgyhogy nem kell parázni. Nemrég voltam 4D uh-n, ahol azt mondták, hogy nem lesz nagy a babám, pedig nekem is elég nagy a hasam, ezt mások folyamatosan megjegyzik...:)

2010. márc. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ha egy órával utána kellett volna levenni, de neked később vették le, ez az eredmény még így is jó! 20 perc alatt nem esik olyan nagyot a vércukor szint és a Te eredményed messze elmarad a határértéktől, még akkor is ha később vették le a vért!

Amúgy hatalmas hasam volt, már a cukros vizsgálaton is, mindenkinek kisebb volt, mint az enyém, a lányom nem is aprózta el a maga 4,2 kg-val, mégis a cukrom tökéletes volt.

Az hogy nagy a baba nem feltétlenül jelent terhességi cukrot, ne aggódj!

Az orvosod meg biztosan jobban ért a dolgokhoz, mint az ismerősök, barátok!

2010. márc. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Én a helyedben csináltatnék egy normális terhelést. Cukorsziruppal, és 120 perc utáni vérvétellel. Mert a zsemlés dolog nem ugyanazt az eredményt adja, mint a cukorszirupos, - tapasztalat!

Arról nem is beszélve, hogy 2 óra múlva jön ki igazán az a vércukorérték, amiből látszik, hogy te veszélyeztetett vagy-e ilyen szempontból.

A nagy baba lehet a cukorbetegség jele is, de genetika is, persze, épp azért kéne normális mérés neked, hogy megtudd, most melyik van nálad...

A 60 perces vérvétel annyira elavult, hogy az én laborpapíromon nem is írtak hozzá referenciatartományt...

Mellesleg ugyanannyi lett, mint az éhgyomri cukor!! 4,4.

A 120. percben levett, meg hirtelen felment 6,3-ra.

Ami jó, azzal nincs baj, de ha neked 80 perc után, zsemlével+tejjel 6, akkor könnyen lehet, hogy a tényleges eredményed cukorsziruppal és 120 perc után jóval magasabb!

Nem vezsélytelen betegség a terhességi diabetes, én megfontolnám a helyedben a normális vizsgálatot.

2010. márc. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jól vették le. Egy órának el kell tellni, de másfélnek még nem. VAgyis 1-másfél óra között kell levenni a vért. Nálunk is így csinálják. A lányomnál is így volt, és minden ok volt végig.
2010. márc. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!